डिजिटल विपणन

Listenin Başı: Zayıf İnternet Pazarlama Alışkanlıkları

Birçoğu denedi ve çoğu internet pazarlama girişimlerinde başarısız oldu. Bu stratejinin parasal maliyeti yüksek olmasa da, işin çok fazla satış fırsatında eksik olması, büyük kayıp olarak kabul edilebilir. Bazı anahtar kelimelere

  1. uygun bir anahtar kelime araştırması olmadan bir web sitesi oluşturma izni verelim – bazı işletme sahipleri anahtar kelimelerin bir hayranı değildir. Web sitelerinin potansiyelini tek pazarlama aracı olarak görüyorlar. Ancak, internet pazarlamacılığı alanı çok rekabetçi, daha az ya da vasat bir yer bulmak son derece elverişsiz. Kapsamlı bir anahtar kelime araştırmasına sahip olmak, sitenin daha fazla ziyaretçi çeken ve potansiyel satış yapan organik trafiğini kesinlikle artıracaktır.
  2. Örümcekler sitenizi ciddi şekilde takip edebilir. Bu etkinliğin ana suçlusu, örümceklerin taranması için zor olabilecek dış bağlantılardır. Çoğu web sitesi, ziyaretleri gerçekleştirme amacını kaybettiği için çok karmaşıktır.
  3. Kurşun kaynağının analizi başarısız oldu – zaman zaman, işletme sahipleri satışlarına katılarak pazarlama ilerlemelerine bakmadıkları için çok meşguller. Kutunun içinden toplanan her müşteri, pazarlamacıya doğru ya da yanlış ne yapabilecekleri konusunda iyi bir fikir veriyor. Potansiyel müşteriler, mevcut pazarlama stratejisinin nasıl geliştirileceğine dair önemli kaynaklardır, bu yüzden bunların doğru bir şekilde dikkate alınması ve analiz edilmesi gerekir.
  4. Teklif Verme Teklifleri Eksikliği – web sitesinin gerçekten iyi bir şekilde optimize edilmiş olduğunu, en kapsamlı anahtar kelime araştırmasını tamamladığınızı, ancak ziyaretçilerinizin açılış sayfanıza ulaşmasını sağladığınızı onayladı. hiçbir şey çekici bulmuyorlar. Potansiyel müşterilere, işletmenizin web sitesi aracılığıyla neler sunabileceğini açıkça tanıtmak önemlidir. Güçlü bir slogan ve güncellenmiş tanıtımlar hile yapacak.