एसईओ

Lyudmila Rudenko, Sovyet satranç oyuncusu, bir Google logosuna sahipti

Tüm zamanların en etkili satranç oyuncularından biri olan Lyudmila Rudenko, Google tarafından 114. doğum gününün ne olacağı konusunda bir doodle ile tanındı. Google'ın belirttiği gibi, “1960'lardan kalma grafik sanatı ve posterlerden sanatsal ilham alır – dünya şampiyonluğu oyunu sırasında odaklanmış bir Rudenko'nun kararlılığını yeniden canlandırır.”

Lyudmila Rudenko, 1950'den 1953'e kadar ikinci kadın dünya satranç şampiyonu oldu. 1950'de Uluslararası Master (IM) ve Woman International Master'ın (WIM) ve 1976'da Woman Grandmaster'ın (WGM) FIDE unvanlarını aldı. Uluslararası Master unvanını kazanan ilk kadındı. Rudenko da 1952'de SSCB'nin kadın şampiyonu oldu.

27 Temmuz 1904'te Lubny, Ukrayna'da doğdu ve 4 Mart 1986'da Saint Petersburg, Rusya'da 81 yaşında öldü.

Aşağıdaki bölgelerde Google ana sayfalarında yer almaktadır: Avustralya, Belarus, Kanada, Hırvatistan, Fransa, İzlanda, İrlanda, Yeni Zelanda, Rusya, Sırbistan, Singapur, Ukrayna, Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri.


Barry Schwartz, Arama Motoru Aracının Haber Editör'ü ve NY merkezli bir web danışmanlık firması olan RustyBrick'e sahip. Ayrıca SEM konularında popüler bir arama blogu olan Arama Motoru Yuvarlak Masa programını da çalıştırıyor.