एसईओ

Marka üstü SEO metin yazarlığı ile dönüşümler nasıl yönlendirilir?

Çok nadiren bahsedilen içerik yazmanın bir yönü, hem SEO dostu hem de hedef kitlenize hitap eden marka üstü içerikler yazmaktır. Mükemmel bir evliliği biçimlendirin ve siz de daha fazla dönüşüm yapmanın yolunda ilerliyorsunuz – SEO'nun birincil hedeflerinden biri – ister kendiniz ister istemciler için yapıyor olun.

Bu makalede, neden on-marka içeriğin çok önemli olduğu – doğru zamanda doğru kitleye doğru mesajı nasıl belirleyeceğiniz gibi.

SEO metin yazarlığı: Markalaşma bununla ne yapmalı?

"2018 Gördüğüm trendler göz önüne alındığında kişisel markalaşma yılıdır. Büyük ölçekli iş markalaşması önemli olsa da, giderek daha fazla müşteri, çalışmak istedikleri işe “yüz” koymaya çalışıyor. Sitenize trafik çekmek veya sosyal medyada çok sayıda makaleyi paylaşmak yeterli değildir. Hedef kitlenizle güveni teşvik eden ve nişinizde bir otorite olarak sizi kurtaracak bir bağlantı kurmalısınız.

Harika bir SEO metin yazarlığı, Google için yazmayı ve hatta hedef kitleniz için yazmayı çok daha fazla içerir. Her ikisinin de güzel bir dengesidir ve bunu etkili bir şekilde yapmak için kutunun dışında düşünmek zorunda kalırsınız.

Bunu çözmek için SEO copywriting hem SEO dostu hem de izleyicilerinize hitap eden bir yazım şeklidir. onları çeken ve dönüştüren bir yol. Bu sadece anahtar sözcükleri takmak ve uzaklaşmak için bir araç DEĞİLDİR

Aslında insanlar bana yazım söz konusu olduğunda sıklıkla anahtar kelime yoğunluğu hakkında soru soruyorlar ve gerçekte bu metrik neredeyse hiç aklıma gelmiyor.

Kitlenizin sahip olabileceği bir soruyu yanıtlayan yüksek kaliteli, doğru ve bilgilendirici içerikleri gerçekten paylaşıyorsanız, SEO dostu olmanın yolundadır. Ardından, bu terimlerin, aradığınız arama trafiği ve rekabet düzeyine sahip olduğunu doğrulamak için araştırmayı yapmanız gerekir.

Yukarıda belirttiğim gibi, marka mesajınız, çoğu zaman metin yazarları tarafından göz ardı edilen SEO metin yazımının önemli bir bileşenidir. ve SEO uzmanları hem. Ne yazacağınız, kime yazacağınız, almayı istediğiniz eylem ve daha fazlası için çok önemli bir rol oynar.

Peki, marka mesajınızı SEO içeriği yazmak için nasıl kullanıyorsunuz?

marka mesajı

Bir marka mesajının oluşturulması, bir çok işletme sahibinin bu adımı atlamasına rağmen, bir işletmenin başlamasında önemli bir adımdır. Belki de piyasaya bakmışlar, hedef kitlelerine ulaşmış ve ne sunduklarını biliyorlardı, ama hepsini bir araya getirmediler.

Sonuç genellikle web sitesi ve pazarlamada okunan kopyadır. Pek çok jenerik jargon olmaktan çıkıyor ve işin neyle ilgili olduğuna dair özü gerçekten yakalamıyor.

Sonuç nedir? Peki, potansiyel müşteriler sitelerine ulaşsalar bile, sitenin neyle ilgili olduğu ve hizmetlerin bunlara nasıl uygulandığı konusunda sağlam bir fikir sahibi olmazlar. Bağlantıyı görmezlerse, dönüştürülmezler.

Bir işletmenin marka mesajını bulmak için sorulacak birkaç temel soru vardır. Burada, belirli bir hedef kitleniz için doğru mesajı bulmaya gelince tekerleklerin dönmesine yardımcı olacak bazı sorular var.

1. Hizmet ya da ürününüz hakkında benzersiz olan nedir?

Öncelikle, sizi rakiplerinizden ayırmanızı sağlayan şeyi tanımlamanız gerekir. Oldukça benzer hizmet / ürünlere sahip olsalar bile, sizi ayıran en az bir şey olması muhtemeldir.

Örneğin, SEO söz konusu olduğunda “köşeleri kesmeyin” olabilir. sunduğunuz ürünlerin “yerel kaynaklı ve organik olarak yetiştirildiğini” ifade eder. Her ne olursa olsun, sizi farklı kılan şeyin ne olduğunu bilmek, benzersiz teklifiniz tarafından yaratılan izleyici kitlesini çekmenize yardımcı olacaktır.

2. Müşterilerinize veya müşterilerinize ne gibi bir değer sağlıyorsunuz?

Yüzey seviyesi değerinin ötesine geçerek (para ya da onlara bir ürün vermeyi) düşünün ve işinizin hangi değeri sunacağına bakın.

Dijital pazarlama ihtiyaçlarını dış kaynak kullanımı kolaylık olabilir. Ya da sırtlarına sahip güvenilir bir SEO ajansı ile çalışmanın rahatlaması olabilir. Bunu düşünürseniz, bu tekliflerin her ikisi de kendi içlerinde sloganlar olabilir.

Çoğu zaman, kitlenizin mutlaka daha fazla paraya ihtiyaç duymayacağını göreceksiniz – ama bundan daha fazlası. Rakiplerinizin “daha ​​fazla satış” yapması muhtemeldir, ancak anlaşmayı nasıl tatlandırabilirsiniz?

3. İdeal müşteriniz / müşteriniz kimdir?

Müşterilere bu soruyu sorduğumda, normal cevap “küçük işletme sahipleri”, “dijital pazarlama profesyonelleri”, hatta “yaratıcı girişimciler” gibi bir şeydir. cevaplar, “ideal müşterinize” hitap eden bir marka mesajı oluşturmaya geldiğinizde size çok az bilgi verecektir.

Bu kişinin / kişilerin kime sorduğu etrafında daha bütünsel bir profil oluşturmak isteyeceksiniz. :

 • Ne tür bir küçük işletme sahibi onlar?
 • Onların sorunları nelerdir?
 • Onların çıkarları nelerdir?
 • Nelerdir?

Onlar hakkında ne kadar çok şey bilirseniz o kadar kolay olur. ne istediklerini ve onlara nasıl ulaşacaklarını anlamaya olacaklar. Bu, SEO içeriğinize dahil edeceğiniz bilgiler.

4. Web sitenize geldiğinde # 1 hedefiniz nedir?

Web sitenizin amacı genellikle dönüşümleri artırmaktır. Ama yine de, bu yeterince spesifik değil. Kullanıcıların web sitenizle nasıl etkileşim kurmasını istediğinize dair bir planınız olmalıdır.

 • Blogunuzu ziyaret etmelerini ve belirli bir konu hakkında daha fazla bilgi almasını ister misiniz?
 • Satış sayfanızdan ürün satın almasını ister misiniz? ?
 • Sizinle ücretsiz bir görüşme planlamak için bir iletişim formu doldurmalarını ister misiniz?

Bu eylemlerin hepsi biraz farklıdır ve bu nedenle her biri farklı bir tür mesaj çağırır. Kullanıcıların hangi eylemleri yapmasını istediğinizi ve marka mesajlaşmanızı bir web sitesi aracılığıyla dönüşümleri desteklemeye yardımcı olacak şekilde birlikte çalışmalıdır.

5. Hizmetleriniz / ürünleriniz, müşterileriniz / müşterileriniz için ne gibi problemler çözüyor?

2. soruya benzer şekilde, bu soru, müşterileriniz veya müşterileriniz için gerçekte ne yaptığınızı daha derinlemesine incelemeye yarar.

iş bilgisayar satmaktır, sorun “Müşterimin bir dizüstü bilgisayara ihtiyacı vardı ve şimdi bir tane var.” Daha iyi bir cevap şöyle olurdu: “Müşterim dizüstü bilgisayar olmadan evden çalışamadı. Onları uygun bir fiyata bir arada sunabildim. ”Daha spesifik bir problemi nasıl tanıdığınızı ve nasıl çözdüğünüzü nasıl anladığınızı görün.

En sık sorulan soruların bir listesini yapmak isteyebilirsiniz. Potansiyelinizin ve geçmiş müşterilerinizin mücadeleleri. İş ve hayatı onlar için nasıl kolaylaştırıyorsunuz? Bu soruların cevapları web sitenizdeki içerik için fırsatlar yaratmaktadır.

6. Hangi stil / ton hedef kitlenize en iyi hitap eder?

Bir çok işletme sahibi, çevrimiçi gördükleri pazarlama alanlarına girip kendi sitelerine uygularlar. Bu, bazı işletmeler için işe yarayabilir, ancak hepsi değil. Web sitenizin kopyasının size neyin hitap ettiğine ve hedef kitlenize hitap eden şeylere göre daha az olması gerekir.

3. soruya tam olarak cevap verdiyseniz, bu konuyla ilgili sağlam bir fikriniz olabilir. Hangi ton ve tarzın kişilikleri ve neyin peşinde olduklarını bilmeniz gerekir.

Test, test ve tekrar test edin!

Harika bir SEO içeriğinin yazılmasının önemli bir bileşeni, farklı versiyonları ve kopya stillerini test etmektir. [19659002BunuyapmakiçinbirçokyolvaramabelkideeniyibilinenveenkolayyoluA/BtestiileA/Btestiilehangisinineniyiperformansgösterdiğinigörmekiçiniçeriğiniziniki(veyadahafazla)sürümünütestedersiniz

Örneğin, neredeyse aynı iki gönderiye sahip olabilirsiniz, ancak iki farklı başlığın etkinliğini test etmek istersiniz. Daha sonra, her iki yayını da dolaştıracak ve hangisinin en iyi performans gösterdiğini göreceksiniz (trafiğe, dönüşümlere, tıklamalara vb. Bakın). Bu testin sonuçları, hangi tür başlıkların kitlenizle rezonansa gireceğini size söylemelidir.

Neredeyse farklılıklar yaratabilirsiniz. şey. En yaygın olanları:

 • Sayfa başlığı.
 • Mesaj başlığı.
 • İçerik uzunluğu.
 • İçerik tasarımı.
 • İçerik yapısı.

Sadece bir veya iki değişiklik yapmayı öneriyorum. İçeriğinizi daha iyi veya daha kötü performans göstermede belirleyici faktör hangisi oldu?

İçeriği yayınlamadan önce A / B testi için zamanınız yoksa, zaman içinde aşamalı düzenlemeler yapabilir ve performans metriklerini izleyebilirsiniz. [19659002] Örneğin, sayfa iyi performans göstermiyorsa (trafikte veya sosyal ağlarda), ve başlığı değiştirirseniz ve bu metrikler gelişirse, bir varyasyonun suçlu olduğunu varsaymak güvenlidir.

Denemede sorun yoktur. izleyicilerinizle en çok neyin işe yaradığını görmek için farklı türde kopyalar. Aslında, kesinlikle tavsiye ederim! Ek bir ölçüt olarak, içeriğinizin izlenimini ve etkililiğini değerlendirmek için potansiyel müşterilere veya geçmiş müşterilere yönelik bir anket formu oluşturabilirsiniz.

Bu soruları derinlemesine yanıtlayabiliyorsanız, yaratma yolundasınız. Birleşik bir marka mesajı. On-marka SEO copywriting gerçekten bu farklı bileşenleri kopyalamanızla ilgilidir, böylece ideal müşterinize ve ne istediğine / ihtiyaç duyduğuna odaklanır. Bunu yapabilmeniz için, sunduğunuz ürünün değerini görecek ve satın alma olasılığı daha yüksek olacaktır.

Açılış / servis sayfalarınızı optimize etme

Ana sayfanıza benzer şekilde, açılış sayfaları ve servis sayfaları Kullanıcıların sitenize geldiklerinde karşılaştıkları ilk şey.

Bu nedenle, bu sayfaların hem dönüşümler hem de SEO için optimize edilmiş olması gerekir. Anlamı, onlar bir sonradan olmamalı ve işyerinde diğer herhangi bir sayfa kadar hizmet etmelidir.

Bu sayfalar arasındaki fark, bir aralığı kaplamaktan ziyade, sadece bir konu ya da ağrı noktasını ele alacağınızdır. Ana sayfada yaptığınız gibi faydalar

Müşterileriniz / müşterileriniz için hangi adresi kullandığınızı, bu sayfada hangi bilgileri bulabileceğinizi ve sizinle iletişime geçmek için hangi eylemleri gerçekleştirmeleri gerektiğini açık bir şekilde anlamanız gerekir. veya daha fazla bilgi edinin.

Zorlu bir H1 etiketi bu süreçteki ilk adımdır. Ana sayfa örneği gibi, mümkünse doğrudan o sayfa için odak anahtar kelimesini içerdiğinde, kullanıcıların aradığı şeyle doğrudan ilişkili olması gerekir.

Sayfayı, kullanıcıların okumaya ve daha fazla bilgi aramaya teşvik edecek şekilde ana hatlarını çizin. . Çok az veya hiç örgütlenmemiş bir metin duvarı olması, kullanıcılara esneme veya daha da kötüsü sayfadan çıkmalarına neden olacaktır.

H2 ve H3 etiketleriniz, en iyi arkadaşlarınızdır, -karşılaştırıcı sorular, açıklayıcı başlıklar ve daha fazlası. Aynı zamanda daha fazla anahtar kelime kullanımı için de bir fırsattır.

Son olarak, ana sayfa gibi, sayfanın en altında ve sonunda CTA'ları (harekete geçirme ifadeleri) dahil etmek isteyeceksiniz. Bu şekilde, sayfanın sonunda, sizinle iletişim kurmaya hazır olduklarına karar verirseniz kullanıcıları yakalayabilirsiniz.

Açılış ve servis sayfalarınız iyi organize edilmiş ve kasıtlı olarak yazılmalıdır. Anahtar kelimeleri, büyük metin bloklarını veya iğrenç satış kopyalarını doldurmak için bir yer değiller. Buradaki asıl amacınız, kitlenizin sahip olduğu çok gerçek bir mücadele ya da endişeye hitap etmeli ve bu problem için nasıl benzersiz ve etkili bir çözüm olduğunuzu ifade etmelidir.

Blog gönderileri

Birçok SEO uzmanı ve işletme sahibi, blog gönderilerini dolgu içeriği olarak kullanma hatası. Bir parça içeriğe zaman veya para harcayacak olursanız, bir şekilde sizin için çalışmalıdır. Bu, organik trafik oluşturarak, içerik yükseltmeyi veya kitlenize değer sağlayarak olabilir.

Kısa blog gönderileri üzerinden daha uzun bilgilendirici içeriğin taraftarıyım. Marka mesajlaşmanız burada çok önemli. Blog yayınlarınız, web kopyanızın geri kalanıyla tutarlı bir şekilde çalışmazsa, kullanıcılar kafasını karıştırarak ve hatta rahatsızlık duymadan bırakılır. Blog içeriğiniz kopuksa, kitlenizin bilginize güvenmesini ve sizin için en uygun olanı hissetmenizi zorlaştırır.

Dinleyicilerinizi dinleyin ve sorgularına cevap veren ve onların endişelerini gideren içerikler oluşturun. SEO'da iyi bir eğitim almamış olsanız bile, bunun kitlenizin okumak istediği içerik olduğunu bilerek kolayca dinlenebilirsiniz.

Blog yayınları iyi yapılırsa kendi başlarına satabilirler. Yeterli bir değer sağlamanız durumunda, kitleniz daha fazla bilgi edinmeye, bir özgürlüğüne katılmaya, bülteninize kaydolmaya yönlendirilecek.

İşte blog gönderilerini optimize etmeye yardımcı olacak birkaç ipucu:

 • H2 ve H3 etiketlerini kullanma içeriği okuyucuyu yönlendiren iyi organize edilmiş parçalara ayırmak.
 • İttifakları ve kalın yazı tiplerini, fotoğrafları, videoları, GIF'leri ve daha fazlasını etkin kılmak için kullanın.
 • Diğer yazılara ve sayfalara referanslar ekleyin. sitenin içsel bağlantıları üzerinden bilgiyi tavşan deliğine yönlendirmek için.
 • Blogunuzun ilginç, okunması kolay ve tüysüz bir şekilde yayınlanmasını sağlayın.
 • Kitlenizin ilişki kurmasını ve anlamasını sağlayın.

Genel olarak, blog yayınlarınız kitlenizle bağlantı kurmak için başka bir fırsattır, bu yüzden boşa harcamayın! Marka mesajlarınızı gönderilerinize ekleyerek, kitlenizin gerçek kaygılarını giderebilir ve güven oluşturmaya yardımcı olan daha fazla değer sağlayabilirsiniz.

Mevcut SEO stratejinizi ekleyin ve içeriğiniz hem arama motorları hem de arama motorları için daha uygundur. Potansiyel müşterileriniz / müşterileriniz.

Marka mesajlaşmanız önemlidir

Sık sık gözden kaçırılmış bir SEO içerik yazımı olmasına rağmen, web mesajlarınız aracılığıyla dönüşümler söz konusu olduğunda marka mesajlaşması önemlidir.

Ana sayfanız, açılış sayfalarınız. ve hatta blog gönderileri, hedef kitlenizle ilişki kurmanın ve işinizin gerçekten neyle ilgili olduğunu iletmenin tüm fırsatlarıdır. İşletmenizin neyi temsil ettiği, neyi sağladığına ve niçin sizin için en uygun olabileceğinize dair bir fikir veriyor.

Web sayfalarınız organik trafik oluşturuyor, ancak dönüşüm sağlamazsa Henüz kitleniz için doğru mesajı bulamadınız. Bunu içeriğinize ekleyin, içeriğinize ekleyin ve sonuçların huşu içinde olun.


SEO metin yazarlığı hakkında daha fazla bilgi ister misiniz? İşte SEO içeriğini optimize etmek için tam bir rehber ve kontrol listesi.


Bu yazıda dile getirilen görüşler, misafir yazara aittir ve mutlaka Arama Motoru Arazi değildir. Personel yazarları burada listelenmiştir.


लेखक के बारे में

Jessica Foster, Anahtar Pazarlama ve SEO metin yazarlığı üzerine bir SEO ajansı olan Keys & Copy'de Kurucu ve lider SEO Stratejistidir. Aynı zamanda, bin yıllık girişimciler için çevrimiçi bir kaynak olan TrueToast Magazine'in de kurucusudur. O çok güzel ve çok yenilikçi Seattle, Washington'da yaşıyor.