एसईओ

Meksikalı göçmen hakları aktivisti María Rebeca Latigo de Hernández, bir Google doodle'ı aldı

Google'ın ABD, Meksika Arjantin, Şili, Peru, Singapur ve Uruguay'daki ana sayfasındaki Google logosu, María Rebeca Latigo de Hernández'in hayatını ve başarılarını kutluyor.

Meksikalı göçmenlerin hakları için savaşan Amerikan hakları aktivisti. 29 Temmuz 1896 – Meksika'da San Pedro Garza García, Meksika'da doğdu. 1915 yılında, 19 yaşında, Hebbronville, Teksas'ta Pedro Hernández Barrera'ya evlendi. 10 çocuğu vardı.

Meksikalı Amerikalı çocukların aldıkları ayrımcılık, ırksal baskı ve yoksul eğitime karşı bir aktivistti.

8 Ocak 1986'da Teksas'ta 89 yaşında geçti.

Google şunu yazdı:

Bugünkü Doodle, Meksikalı Amerikalı ve Meksikalı göçmen haklarını ilerletmek için bir medeni haklar lideri olan María Rebecca Latigo de Hernández'ın 122. doğum günü olanı kutluyor.

Monterrey yakınlarındaki Garza García'da doğdu. 1896'da Meksika, daha sonraları, San Antonio, Teksas'a göç etti. Burada, ekonomik ayrımcılığa ve özellikle de Meksika kökenli kadınlar ve çocuklar tarafından karşı karşıya kalan eğitimsel ayrımcılığa karşı önde gelen seslerden biri haline geldi. Pek çok katkıları arasında, Meksikalı Amerikalıları haklarıyla ilgili eğitmeye adanan bir fayda toplumu olan Orden Caballeros de America (Amerika Şövalyeleri Düzeni) 'nı kurdu. Ayrıca, anneleri ve ayrık eğitim tesislerinin yerini almak için savaşan La Liga de Defensa Pro-Escolar'a (Okul Savunma Birliği) maddi yardım sağlayan Asociación Protectora de Madres'i (Annelerin Korunması Derneği) düzenlemeye yardımcı oldu.

güçlü bir organizatör olmanın yanı sıra, aynı zamanda yetenekli bir hatipti: San Antonio'nun ilk Meksikalı Amerikalı kadın radyo spikeri oldu ve hayatının geri kalanını hem Meksika hem de Afrikalı Amerikalı toplulukların adaletsizliği ve eşitsizliğine karşı harcadı. 19659002] Günümüzün Doodle'ı, en iyi yaptığı şeyi – sesini kullanarak topluluğunu yükseltmek ve fayda sağlamak için kullandığını gösteriyor.


लेखक के बारे में

Barry Schwartz, Arama Motoru Aracının Haber Editörü ve NY tabanlı bir web danışmanlık firması olan RustyBrick'e sahip. Ayrıca SEM konularında popüler bir arama blogu olan Arama Motoru Yuvarlak Masa programını da çalıştırıyor.