एसईओ

Merkle: Arama ağı reklam harcamaları büyümesi, Google, Bing ve Yahoo’da ikinci çeyrekte 2012’de tekrar yavaşladı

Dijital विज्ञापन ajansı Merkle, Q2 2018 Dijital Pazarlama Raporunda (Q2 2018) rapor verdi.

İki güçlü çeyrekten sonra, Q2'deki Bing ve Yahoo için daha yavaş büyüme, her iki taraf için de düşük TBM'den geldi. Bing Ürün Reklamları ve metin reklamlar. Google arama harcaması büyümesi, daha düşük tıklama hacmi nedeniyle üçüncü çeyrekte yavaşladı. Google arama reklam harcamaları yüzde 18, Bing ve Yahoo arama ağı reklam harcamaları ise yıllık% 11 artış gösterdi.

Mobil cihazlar (telefonlar ve tabletler) toplam arama reklamı tıklamalarının yüzde 60'ını oluşturdu. Apple'ın iOS cihazları ve masaüstü Safari tarayıcısı, Google arama reklamı tıklamalarının yüzde 47'sini Q2'de artırdı.

Google TBM’leri tıklama hacminden daha hızlı artıyor

Genel olarak, Google reklam harcaması yıllık% 18 artış gösterdi. Yavaşlayan büyümenin Tıklamalarda yüzde 7 artış gösteren TBM'ler yüzde 10 arttı. Daha yüksek TBM’lere atıfta bulunan faktörler arasında daha yüksek marka tıklama maliyetleri bulunur. En üstteki iki reklam konumundan gelen daha yüksek bir tıklama payı, daha düşük TBM’lere göre daha düşük TBM’lere sahip olma eğilimindedir. Ayrıca, daha düşük TBM'lere sahip olan Google Arama Ortakları'ndan elde edilen tıklamaların payı.

Kaynak: Merkle

Telefon harcamaları yüzde 37 arttı. Masaüstü harcamaları büyümesi yüzde 12'ye, yani yediye çeyrek kaldı.

Merkle, TBM'lerin reklam tıklama hacminden daha hızlı yükselmesine ve marka olmayan reklam metin reklamlarının geçen yıla göre yaklaşık yüzde 20 oranında yükseldiğini söylüyor. Kısmen kitle hedefleme özelliklerine bağlı olarak önemli segmentlerde artış. Ajans, Google arama reklam tıklamalarının yüzde 37'sinin, RLSA arama ağı reklamları için yeniden hedefleme listeleri, müşteri eşleşmesi ve benzer kitleler de dahil olmak üzere belirli kitle hedeflemelerinden etkilendiğini söylüyor.

Kaynak: Merkle

Google Alışveriş, daha hızlı bir şekilde büyümeye devam ediyor. metin reklamlar. Alışverişteki reklam harcamaları, metin reklamlarda yüzde 6'ya kıyasla yüzde 31 arttı. Merkle müşterilerinin büyük perakendecileri çarpıtması bağlamında, Alışveriş reklamları müşterilerin Google arama reklam tıklamalarının yüzde 59'unu Q2'de oluşturdu.

Vitrin Alışveriş reklamları, satışa katılan perakende reklamverenleri arasındaki telefon tıklamalarının yüzde 4,4'ünü oluşturdu. 2017.

Bing Ads ve Yahoo Gemini TBM düşüşü

Bing, hala Yahoo arama envanterinin bir paylaşımında reklam yayınladığı için Merkle bu platformları birlikte raporlamaya devam ediyor. İlk çeyrek 2018'deki yüzde 17'den çeyrek 2018'de keskin bir düşüş, Q2 2018'de yüzde 10'a geriledi. Bir yıl önce yüzde 40'tan fazla artış gösteren Marka TBM'leri, yılın ikinci çeyreğinde yıllık% 9 artış gösterdi.

Kaynak: Merkle

Bing Alışveriş kampanyaları, mobil sürücü tıklama hacmindeki büyümeyi yıllık% 143'e yükseltti. Ancak alışveriş harcamalarındaki büyüme, düşen TBM'lerin bir sonucu olarak yüzde 64'ten yüzde 40'a düştü. Alışveriş TBM'leri yıllık% 43 düşüş gösterdi. Bing Ürün Reklamları, Bing tarafından ödenen arama tıklamalarının yüzde 33'ünü oluşturuyor.

Amazon reklamları Google Alışveriş'i geniş bir marjla dönüştürüyor

Raporda Merkle'nin içerdiği bazı Amazon reklamcılık istatistiklerinden bahsetmeye değer. Geleneksel arama ağı reklamı büyümesi yavaşlarken, Amazon Sponsorlu Ürünler harcamaları yıllık% 165 oranında artmıştır ve Amazon Başı Arama Ağı Reklamları, Merkle müşterileri arasında yüzde 162 oranında büyümüştür. Hem Amazon reklam ürünlerinden elde edilen tıklamalar, Google Alışveriş reklamlarından 3,5 kat daha iyi dönüşüm sağlamıştır. Amazon Sponsorluk Ürünleri ve Başlık Arama Reklamları, Amazon içindeki ürün sayfalarına bağlantı verir.


लेखक के बारे में

Ginny Marvin, tüm yayınlar boyunca günlük yayınlama işlemlerine ve ücretli medya kapsamını denetlemeye yardımcı olan Üçüncü Kapı Medyası Yardımcı Editörü'dir. Ginny Marvin, Arama Motoru Arazi ve Pazarlama Arazisi için ücretli arama, ücretli sosyal, görüntülü reklam ve yeniden hedefleme gibi ücretli çevrimiçi pazarlama konularıyla ilgili yazıyor. 15 yılı aşkın pazarlama tecrübesiyle, Ginny hem kurum içi hem de ajans yönetim pozisyonlarını tutmuştur. Twitter'da @ginnymarvin olarak bulunabilir.