डिजिटल विपणन

MeToo Çağında Tantra

"Hayır", görünüşte basit bir kelime. Ancak bu kelimeyi karmaşık bir durumun ortasında bulmak oldukça zor olabilir. #MeToo hareketi, kadınlara ve cinsel taciz kurbanlarına seslerini kullanmaları için verdi; "hayır" demek ve yanlış olan durumlardan bahseder. Ayrıca, hepimizin erkeklerin ve kadınların “normal” veya “kabul edilebilir” olarak değerlendirdiğimiz eylemleri yeniden ele alma ve yeniden gözden geçirme şansını da verdi.

Bütün bu karanlıkta ışık parladığından, büyümek; sağlıklı olanı, sağlıksız olanı ve ortak bir zeminin nasıl bulunacağını öğrenmek. Kadınların iktidara adım atmaları, seslerini geri kazanmaları ve kadınlıklarını kucaklamaları için bir fırsat var. Tantrik bilgelik rehberlik sağlar. İnsanlara tam olarak nasıl kendileri olacaklarını ve kendi gerçeklerini başkalarına nasıl ileteceklerini öğretir. Tantra'yı hayatınızda [#MeToo] zamanında uygulamak için birkaç ipucu var.

Tantrik İpucu 1: Vücudunuzu dinleyin

Bu bağırsak hissini biliyor musunuz? Çoğu zaman bu duygu dinlenmek içindir. Her insanın, kendisine doğru yola doğru giden bir iç rehberlik sistemi vardır. Bununla birlikte, kadınlar, ya kendilerini dinlememek ya da duygularının pahasına hoş olmamak için eğitilmiştir. Bu birçok kadını belaya sokar ve potansiyel olarak tehlikeli durumlara yol açabilir. Bu, saldırıya uğrarsa onun hatası olduğu anlamına gelmez. Ancak, vücudunu dinleyerek, bir durum ortaya çıkmadan önce "hayır" demeyi öğrenebilir. Bu dinlemeyi geliştirirken kendini sevincini ve mutluluğunu getirecek daha fazla durumda bulacaktır.

Tantrik İpucu 2: Açıkça İletişim Kurun

Bu zor bir durum olabilir, özellikle de çok sayıda kadın bu durumdan kaçınmak için şartlanmış durumda. yüzleşme ve konuşma. Ama bir kere bedenini dinlemeye başladığında, harekete geçmeyi ve istediğini iletmeyi öğrenmesi gerekiyor. Tantra'da bu sınır ayarı diyoruz. Örneğin, bir kadın bir iyilik istendiğinde, ilk tepkisi onun nasıl hissettiğine bakılmaksızın "evet" demek olabilir. Ancak, bedenini dinlemek için biraz zaman harcadığında ve çok yorgun, gergin, ya da sadece istemiyorsa, o anda "hayır" demesi iyi olur. Bu açıkça görülebilir ama çok fazla kadın başkalarının pahasına kendilerini geçersiz kılar.

“Hayır” demeyi öğrenmek önemli ve güçlendirici bir araçtır. Bu, elbette ya da sert bir tonda zarif bir şekilde yapılabilir. Ve kadınların nasıl konuşulacağını öğrenmeye başlaması şarttır. Sınırları belirleyerek, bir kadın ilk önce kendi kendine iyi bakmayı öğrenir ve bu da uzun vadede diğerlerine daha fazla erişilebilir olmasını sağlar. Kendisi için konuşma ilk başta zor ve zor hissedebilir. Ancak, “hayır” diyen uygulama ile daha kolay ve daha rafine hale gelecektir.

Tantrik İpucu 3: Erkeklerle nasıl gidileceğini öğrenin

Tıpkı kadınların kendi kültürel koşullarına sahip olmaları gibi, erkekleri de vardır. Birçok erkek genç bir yaştan, istediklerini peşinden gitmek ve cinsel istekleri ile gurur duymak için eğitilmiştir. Örneğin, bir çocuk ilk cinsel deneyiminden sonra eve gelebilir ve babasına övünebilir. Bir kız çoğu zaman cinsel deneyimlerini saklama ihtiyacını hisseder ve nadiren ailesine söyler. Bu doğal olarak erkeklerin ve kadınların birbirleriyle ilişkilerini etkiler.

Bir erkeğin “Neden sadece 'hayır' demedi?” Demesi kolaydır. çünkü kendisi için konuşmak için eğitilmiştir. Bir kadın için bu kadar basit olmadığını fark etmesi zor olabilir.

Dahası, eğer kendi kendine değer, sahip olduğu kaç cinsel ilişkiye dayanıyorsa, onun etkileşimlerinde bunu araştırmasına şaşmamak gerekir. kadınlarla. Kadınlar bu motivasyonları anlarsa, insanların anlayabileceği şekilde iletişim kurmaları daha kolay olacaktır. Bu herhangi bir kötüye davranışa göz yummak değildir. Daha ziyade, erkeklerle diyaloğun açılmasına yardımcı olmaktır, böylece onların eylemlerinin nasıl alındığını daha iyi anlayabilirler.

Tantra'lı kadınlar, kendi seslerini nasıl kullanacaklarını öğrenebilirler, kendi kendilerine daha fazla güç kazanırlar ve gerçek dileklerini iletebilirler; ve erkekler cinsel arzularının daha bilinçli hale gelmesini öğrenebilirler, böylece onlar tarafından kontrol edilmek yerine onları yönetebilirler.