एसईओ

Mobil Pazarlama İçin İleri Mobil SEO İPUÇLARI

Google 2016'da, mobil cihazlara uygun web sitelerini önceliklendirerek, mobil kullanıcıları için en iyi kullanıcı deneyimini sağlamak için mobil ilk endeks sistemini tanıttı. Bu yeni endeksleme sistemi, sitenin sıralamasını belirlemek için ilk önce web sitenizin mobil versiyonuna bakacaktır. Mobil sürümleri olmayan veya kötü şekilde optimize edilmiş mobil web siteleri olmayan web siteleri, arama motoru sonuç sayfalarında (SERP'ler) daha da azalır. Ama, iyi haber bu Mobile SEO basit ve kolay görevler yapmak için kolay.

Mobil Pazarlamacılar için Gelişmiş Mobil SEO İpuçları:

Mobil SEO, içerik oluşturmak ve bunu öne çıkarmak için etiketleme, geleneksel bir SEO değil internet üzerinden. Bu beyaz şapka mobil SEO ipuçları, arama motoru cezalarından kaçınmanıza ve daha iyi bir çevrimiçi görünürlük sağlamanıza yardımcı olacaktır.

1. Google Benim İşletmem: mobil çevrimiçi pazarlama.

İşletme sahiplerinin yapabileceği en önemli ve etkili mobil pazarlama hareketlerinden biri Google My Business hesabına kaydolmaktır. Bilgiyi en iyi şekilde doldurarak ve işletmenizden daha fazla resim ekleyerek ücretsiz ve basittir. Kullanıcılar işletmenizle alakalı anahtar kelimeyi ararken, önce 2. bilgilerinizi görmeniz daha olasıdır. Yani, mobil pazarlama için kullanmayı düşünün.

2. Sosyal medyayı kullanma:

Raporlara göre, ortalama mobil kullanıcılar, zamanlarının% 80'ini mobil medyaya harcadıkları toplam süreleriyle sosyal medyada harcıyorlar. Bu sosyal medya siteleri, web sitenize büyük miktarda trafik getirir. Dolayısıyla, mobil kullanıcılara görünürlük kazandırmak için sosyal medya pazarlama stratejinizdeki öncelikler. Yayınlama sıklığı, içeriğin kalitesi ve optimize edilmiş sosyal medya kampanyası, markanızın öne çıkmasına yardımcı olacaktır. Ayrıca, İçerik Pazarlama Kılavuzumuzu okuyun.

3. Mobil SEO için eklentilerden yararlanın:

Web siteniz WordPress veya başka bir içerik yönetim sistemi (CMS) kullanıyorsa. Mobil sitenizi daha kullanıcı dostu hale getirmek için çeşitli eklentileri kullanabilirsiniz. Popüler CMS'lerden biri olan WordPress, görüntüleri optimize etmek, hızı artırmak ve diğer önemli mobil SEO faktörlerine dikkat çekmek için çok sayıda eklenti sunar.

WPtouch, Google tarafından onaylanan popüler evrensel WordPress eklentisidir. Sitenizin mobil versiyonu. Web sitenizi güncellemek ve optimize etmek için bir profesyonel sağlayamıyorsanız, mobil cihazlara uygun bir web sitesi oluşturmak ve görünürlüğü geliştirmek için bu eklentileri deneyin.

4. Mobil kullanıcılar için anahtar kelimeler kullanın:

Mobil kullanıcıların diğer masaüstü kullanıcılarından farklı şekilde arama yaptıkları kanıtlanmıştır. İçeriğinizi doğru kişilere göstermek için içeriğinizi mobil anahtar kelime arama ifadeleri için optimize edin. İçeriğiniz için doğru anahtar kelimeleri bulmak için doğru araçları bulun, Google'ın Search Console'da cihaz tarafından anahtar kelime karşılaştırması bulabilirsiniz.

5. Sayfa yükleme süresini geliştirin:

Mobil SEO söz konusu olduğunda, sayfa yükleme süresi en önemli sorun. Sayfa yükleme süresini tanımlayan birçok faktör vardır. Gzip sıkıştırma, Görüntü optimizasyonu ve Google AMP (Accelerated Mobile Pages) kullanarak, bu görevleri yerine getirmek ve mobil web sayfalarının daha hızlı yüklenmesini iyileştirmek için bazı araçlar ve eklentiler vardır.

Son Sözler: [19659003] Dijital pazarlama eğilimi tüm pazarlama senaryosunu değiştirdi. Mobil SEO mobil pazarlama için tüm blogcular ve web yöneticileri için en önemli görev haline geliyor.