डिजिटल विपणन

Müşteriler Nasıl Bulunur? 3 İpuçları

Sadece sizin alanınızda uzman olmak işiniz için müşteri bulamıyor.

Bir işletme, online veya bir mağaza işi oluştururken müşterilerinizi nasıl bulacağınız konusunda bilgi sahibi olmak, büyük bir seyahat planlamasına benzer. ailen. Ne istediğinizi, nereye gitmek istediğinizi ve oraya nasıl gideceğinizi anlamanız gerekir. O zaman bunu, gitmek istediğiniz yere götürecek bir plan haline getirin. İşletmenizde, birkaç istemciden birçok müşteriye ve bir bekleme listesine gitmek anlamına gelen bir plan olacaktır.

Bana kaç kişinin işlerini planlaması olmadan yapmaya başladıklarını – müşterileri nasıl bulacağına dair bir haritayı görmemek beni şaşırtıyor. Eğitiminizi ve baskı kartlarınızı tamamlamanızın yalnızca size zaman, yetenek ve hediyeler için ödeme yapmak isteyen müşteriler bulmanıza yardımcı olacağına dair bir inanç vardır. Gerçekten öyle olmasını isterdim. Ama …

Müşterileri bulmak ve daha fazla para kazanmak için bu 3 şeyi yapmanız gerekiyor.

1. Öğrenmeye yatırım yapın. Pazarınızda deneyim sahibi olan işletme bilgisine ulaşmak için atmanız gereken belirli adımlar var. Siz ve işiniz için anlayışlı bir öğrenme özgür değildir. Elbette, birkaç muhteşem ücretsiz etkinliğiniz olacak. Ve, umarım birkaç puan uygular.Anlayışı derinleştirmek için, ciddiye almanız gerekir:

– Güvenebileceğiniz ve zaman, enerji ve paranızı yatırdığınız bir mentordan bir iş danışmanı, bir grup veya bir ev eğitim programı bulun. . – İş türünüzde pazarlama ve satış ile ilgili pek çok kitap okuyun – akıl hocanızı ziyaret ettiğinizde veya çalışmalarınız üzerinde çalıştıkça daha hızlı anlamanıza yardımcı olun. – Daha fazla bilgi edinmek için kongre ve seminerlere gidin.

2. Müşterilerinizin sizi nerede bulacağını öğrenin. Her işletmenin, müşterileri bulmak için en iyi şekilde çalışan farklı yolları vardır.

– Bir ressam kağıda bir विज्ञापन koyabilir ve haftada 10 çağrı alabilir. – Yine de bir Kredi Sorumlusu asla arama yapmayacaktır.

İş türünüzde neyin işe yaramadığını öğrenin. İlanlara göz atın. Bunun için nasıl çalıştığını görmek için işletmeleri arayın. Araştırmayı yap.

3. İstediğiniz müşteri türünü anlayın ve pazarlama materyallerinizi hedeflemeniz gerekir.

– Bir ressam sadece ev sahiplerini hedeflemek isteyebilir ve gazete reklamında üst düzey indirim bulunabilir. Ya da reklam, ticari binalar ve ev sahipleri, iç ve dış – farklı bir hedef taktikleri diyebilir.

– Bir Kredi Sorumlusu, Geri Ödenen İpotekleri hedefleyebilir ve daha sonra Kıdemli Merkezlerde ve Kütüphanelerde öğretim seminerleri düzenleyebilir.

Müşterileri bulabilir ve hak ettiğiniz parayı yapmaya başlayabilirsiniz. Doğru talimatlara ve planlamaya sahip olmanız yeterlidir.