एसईओ

Niş Siteleri İçin Arama Motoru Optimizasyonu

Bir site, zevk veya iş için olsun, ister bir site var herkes, mümkün olduğu kadar çok umutları göz üzerinde olmak istiyor. Ancak, bir niş siteniz olduğunda, sadece birinin gözlerini istemezsiniz, o niş ile ilgilenen insanlara ihtiyacınız vardır. Bu nedenle niş siteler için arama motoru optimizasyonu siteniz için çok önemli. Ayrıca kısa SEO da denir.

Siteniz için SEO yaptığınızda, kullanılan anahtar kelimeler veya anahtar kelime öbekleri nedeniyle arama motorlarında daha iyi bir sıralama elde edeceksiniz. Bu, Google gibi arama motorlarında arama yapan kullanıcıların kullandığı kelimeler nedeniyle sitenizin sitenizi bulmasına olanak tanır.

Bazı kişilerin sitelerinde SEO'nun nasıl yapılacağı konusunda bir fikri yok ve onlar için başkalarını işe alacaklar. Bu insanların düşündüğü kadar zor değil. Herhangi bir site için arama motoru optimizasyonu, sitelerinizin nişleri hakkında kullanılan anahtar kelimelere ilişkin yeniden arama yaparak yapılabilir.

Anahtar kelime araştırması, bir örnek için Google AdWords Anahtar Kelime araması gibi ücretsiz bazı araçlarla yapılabilir veya bir anahtar kelime arama programı satın alabilirsiniz. Unutmayın, tüm anahtar kelime araştırmaları internetteki en büyük arama motorlarından gelir ve Google bunlardan biridir. Yani, sadece özgür olması sizin için işe yaramayacağı anlamına gelmez.

Optimize edilmek için sitenizde kullanmak istediğiniz anahtar kelimeleri bulduktan sonra, sitenize gelen bu trafiği almak için yapmanız gereken birkaç şey var. Niş sitelerinizdeki ana sayfada, niş veya konunun açıklamasını, araştırmanızda bulduğunuz anahtar kelimeler veya kelime öbekleri ile yeniden yazmak isteyeceksiniz. Açıklamasında kaç kelimeden fazlasının% 5 ila 7'sini kullanmanız mükemmel olmaz. Ayrıca, niş sitenizde alabileceğiniz daha spesifik trafik alma şansını daha da artırmak için nişanladığınız diğer tüm sayfalar için de bunu yapın.

Artık niş siteniz için bu basit adımları yaptınız, artık sitenize hedeflenen trafiği yönlendirmeye yardımcı olacak temel sitelerde niş siteleri için arama motoru optimizasyonunu nasıl yapacağınızı biliyorsunuz.