एसईओ

Öne Çıkan Snippet'leri İzleme – Beyaz Tahta Cuma

Gönderen BritneyMuller

Öne çıkan snippet fırsatları bulmayı ele aldık. Kazanmak istediğiniz öne çıkan snippet'leri hedefleme sürecini ele aldık. Şimdi yapbozun üçüncü ve son parçasının zamanı: şimdiye kadar tüm çabalarınızın etkinliğini izlemek ve ölçmek. Cuma günkü Beyaz Tahta bölümünde, Britney, öne çıkan snippet stratejinizin nasıl çalıştığından emin olmak için üç öneri paylaşır.

 Öne çıkan snippet'lerin izlenmesi

Yeni bir sekmede yüksek çözünürlüklü bir versiyon açmak için yukarıdaki beyaz tahta resmine tıklayın!

Video Transkripsiyon

Hey, Moz hayranları. Beyaz Tahta'nın bir başka baskısına Cuma günü hoş geldiniz. Bugün, üç bölümlük dizimizin üçünü, öne çıkan snippet'lerle ilgili olarak ele alıyoruz. Kısmen birinci bölüm, bu özellikli snippet fırsatlarını nasıl keşfedeceğimiz, ikinci bölümün bunları nasıl hedefleyeceğimiz hakkındaydı ve bu sonuncusu, hedeflemenizin etkinliğini doğru bir şekilde izlemeniz ve ölçmenizdir.

Yani hemen içeri atlayacağız. Yani, bunu yapmak için yapabileceğiniz birkaç farklı adım ve yapabileceğiniz şeyler var.

I. URL'yi manuel olarak yeniden gönderin ve SERP’yi gizli modda kontrol edin

İlk önce, söz konusu sayfa snippet'i hedeflemek için bu sayfayı değiştirdikten sonra bir URL'yi manuel olarak yeniden göndermeniz yeterlidir. Süper yapmak çok kolay. Tek yapmanız gereken Google'a gitmek ve "Google’a URL’yi ekle" yazmanız. Bu URL'yi gönderebileceğiniz bir kutu açılır. Ayrıca Search Console'a gidebilir ve orada manuel olarak gönderebilirsiniz. Ancak bu, Google’ın biraz daha hızlı bir şekilde taranmasına yardımcı olur ve umarız, potansiyel olarak öne çıkan bir snippet’i tekrar tekrar sahneleyebilir.

Buradan, anahtar kelimeyi gizli bir pencerede kontrol etmeye başlayabilirsiniz. Yani, Chrome'da, Dosya> Yeni Gizli Mod'a gidin. Arama yaparken normal tarayıcı sayfanızdan biraz daha tarafsız olma eğilimindedir. Böylece, bu arama sonucuna geçip geçmediğiniz hakkında bir fikir edinmeye başlayacaksınız. Yani bu her yerde olabilir, ben sizi değil, birkaç dakikadan aylara.

Google, farklı özellikli snippet'leri uzun bir süre boyunca test etme eğilimi gösteriyor, ancak zaman zaman deneyim yaşadım ve çok fazla şey izlemenin, bu URL’yi Google’a gönderdiğiniz ve farklı bir durumla karşılaştığınız farklı deneyimler yaşadığını biliyorum. bu özellik snippet'te. Yani gerçekten sadece buna bağlı, ama bu şekilde şeylere göz kulak olabilirsiniz.

II. Hedef anahtar kelime ve Search Console verileri için sıralamaları takip edin!

Ayrıca, hedef anahtar kelimenizin yanı sıra Search Console verileri için sıralamaların da izlenmesini istediğinizi unutmayın. Peki bu tıklama oranı nasıl görünüyor? İzlenimler nasıl? Bu parçacığı hedeflemeye çalışırken yükseliş eğilimi var mı?

Yani, test setimde, yalnızca anahtar kelimelerle, bu anahtar kelimeler için ortalama olarak yaklaşık% 80'lik bir artış gördüm. Bu, bu sayfaları iyileştirdiğimiz ve bize daha fazla özellikli snippet'ler elde etmemize yardımcı olacağımızın iyi bir işaretidir.

III. Öne çıkan diğer snippet'leri kontrol et

Ardından bu son teklif türü, öne çıkan snippet'lerin diğer örneklerini kontrol etmektir. Bu gerçekten eğlenceli bir şey. Dolayısıyla, "başlık etiketleri nelerdir?" Için basit bir arama yaparsanız, özellikli snippet'te Moz'i göreceksiniz. Ardından, "başlık etiketleri nedir" ve ardından bir site yaparsanız: Moz.com, Google'ın çektiği bir başka snippet'i farklı bir sayfadan göreceksiniz. Bu, Moz.com'da değil. Test ettikleri ve özellikli snippet'leri çektikleri içerik türlerini değerlendirmek gerçekten çok ilginç.

Yapabileceğiniz başka bir numara bu ampersan, & num = 1, & num = 2 vb. Bunun ne yaptığı, bunu bir arama için Google URL'nizin sonuna koymanızdır. Dolayısıyla, genellikle "başlık etiketleri nedir" için bir arama yaparsınız ve Google.com/search/ adresini göreceksiniz? Bu tipik işaretleme. Bu konuda yakın çekimler yapabilirsiniz ve sonra sadece üç sonuç almak için ekleyeceksiniz, sadece iki sonuç, sadece dört sonuç, ya da daha uzun süre gidebilir ve Google'ın farklı mı çekip çekmediğini görebilirsiniz. Bu farklı kota sonuçlarından snippet'ler eklendi. Gerçekten çok ilginç ve test ettiklerini ve tüm bu harika şeyleri görmeye başlıyorsunuz. Yani kesinlikle bu iki hack ile burada oynayın.

Son olarak, gerçekten sadece ihtiyaçlarınızı karşılamak için izlemenizin sıklığını ayarlamak istiyorsunuz. Umarım, bu bilginin tamamını bir elektronik tabloda bir yere yerleştirirsiniz. Hedeflediğiniz anahtar kelimelere sahip olabilirsiniz, aynı zamanda başarılılar, evet ya da hayır. Pozisyon nedir? Bu yukarı mı aşağı mı gidiyor?

Sonra öncelik vermeye başlayabilirsiniz. Yüzlerce işlem yapıyorsanız, yüzlerce özellikli snippet'i hedeflemeye çalışıyorsunuzdur, belki de gerçekten önemli olanları haftada bir kez kontrol edersiniz. Bazıları belki de aylık çekler olabilir.

Oradan gerçekten takip etmeniz gerekiyor, "Tamam, peki, bu değişikliği yapmak için ne yaptım?" özellikli snippet? " Burada, sizin ve sizin mekanınızda neyin işe yarayıp neyin işe yaramadığına dair detaylı notlar tutmak istediğiniz yer burasıdır.

Bu yüzden umarım yardımcı olur. Öne çıkan snippet hedefleme öykülerini duymak için sabırsızlanıyorum. Bazı harika e-postaları aldım ve yorumlarda aşağıya doğru yolculuğunuz hakkında daha fazla şey duymayı dört gözle bekliyorum. Bana soru sormaktan çekinmeyin ve sizi bir sonraki Beyaz Tahtaya Cuma günü görmeyi dört gözle bekliyorum. Teşekkürler.

Speechpad.com tarafından video transkripsiyonu

Moz ekibi tarafından açılan SEO haberleri, ipuçları ve rad linklerinin ilk on sıcak parçasında sizi güncelleyen bir aylık mailer Moz Top 10 için kayıt olun. Kendini özel sindirim eşyalarının bir parçası olarak düşün ve avlanmak için zamanın yok ama okumak istiyorum!