डिजिटल विपणन

Önlemek gerekir Ortak İnternet Pazarlama Hatalar

Bir planın ya da vizyonun olmaması, çok sayıda IM pazarlamacısının yaptığı bir şeydir. Uzun vadeli bir plan, çevrimiçi iş dünyasının akı olduğu zamanlar boyunca sizi görebilir. Geçmişte, birçok pazarlamacının her ay onbinlerce para yaptığını ve sonra bir şeyin değiştiğini ve bu durumun anında ortadan kalktığı bir gerçektir. Uzun vadeli planlama yapmamanız durumunda, özellikle geliriniz iyi ise büyük bir şansa sahip olursunuz.

Erken dönem İnternet pazarlamacılarının çoğu hızlı bir para kazanmak için bir yol arıyorlar; Amaçları kısa vadeli memnuniyeti elde etmektir. Bunu yapmak mümkün, ama isabetli ve özledim. Geceleri çok para kazanmanın çabasıyla, İnternet pazarlama oyununun en önemli unsurunu özlüyorlar – bu da size otomatik pilotta bir gelir sağlayan sürdürülebilir bir çevrimiçi iş kuruyor. Büyüme odaklı bir vizyon, bir e-posta listesi oluşturma ve dışarıdan biraz daha fazla kaynak aktarabilene kadar yavaş yavaş gelişen yöntemler içerir. Bu yaklaşım sizi daha güvenli bir yere koyacaktır ve iş ortamındaki herhangi bir değişikliği emecek bir konumda hazır olacaksınız. Özellikle hedef pazarınıza yönelik olmayan kötü satış kopyası olması büyük bir hata. Başarılı internet pazarlamacıları, daha fazla satış yapmanın yollarını bulduklarını biliyorlar. Gerçekten başarılı olmak istiyorsanız, iyi kalitede bir satış kopyası oluşturmaya odaklanın ve etkili bir harekete geçirici mesaj gönderin. İnternet pazarlamacıları istedikleri sonuçları almazlarsa, kötü ürünleri veya piyasayı suçladılar, ancak gerçekten iyi bir satış kopyası olmadı. Geleceklerinizi ikna etmek için kelimeleri nasıl kullanacağınızı öğrendiğinizde, satışı daha kolay hale getirir. Etkili bir kopya oluşturulmasında birçok farklı ilke vardır. Dikkat, ilgi, arzu ve eylem anlamına gelen AIDA gibi, kopyanızı yolda tutan basit bir formül kullanmayı deneyin. Ürünün özellikleri yerine temel avantajlarını satan güçlü bir kopya yazın. Dönüştüren satış kopyasını yazamadığınızı fark ederseniz, iyi bir metin yazarı tarafından sizin için yazılmasını düşünebilirsiniz.

Çevrimiçi iş yaptığımızda başka insanlarla çalıştığımızı unuttuğunuzu düşünmekten daha kolay. İnsanlarla ve çözüm önerileri sunmaya çalıştığımız çeşitli sorunlarla uğraştığımızı hatırlamalısınız. Dolayısıyla, çevrimiçi işletmenizle ilgili bir şey yazarken bir kişiyi düşünürseniz gerçekten yardımcı olacaktır. İdeal etki, samimi olduğunuzu ve sadece paralarını almakla ilgilenmediğinizi hissetmeleridir. Tüm e-postalarda onları her zaman ilk adlarına göre yazdığınızdan emin olun. Birisi size yazıyorsa, onlarla her zaman profesyonel ve saygılı olun. Bunu yaptığınızda, müşterileriniz ve liste aboneleriniz size daha fazla güvenmeye başlayacaklar. İnsanların bu basit hataları yapma eğiliminin temel nedeni, endüstrinin nasıl işlediği hakkında biraz bilgi edinmek için zaman ayırmamaktır. Bu makalede ele alınan ipuçlarını uygulayın ve bu tür hataları kendiniz yapmamaktan kaçınmalısınız.