डिजिटल विपणन

Online Pazarlamaya İlk Adımlar

Online pazarlamaya doğru adım atmaya karar verdiğinizde ilk adımlarınız üzerinde düşünmeniz gereken birkaç şey var.

-Nedende çevrimiçi pazarlamak istiyorum?

-Ne yapmalı? İnternetten alışveriş yapmak istiyorum?

-İnternet pazarlama hakkında ne biliyorsun?

Eğer cevap "Bilmiyorum" ise, bugün şanslı gününüz. Online pazarlama hakkında öğrendiklerimin bir kısmını sonsuz testler ve düzeltmelerle paylaşacağım.

NEDEN?

Niçin çevrimiçi pazarlamak istiyorsunuz?

Çevrimdışı iş?

Evden çıkmadan para kazanabilmek mi istiyorsunuz?

veya …

Çevrimiçi pazarlama, çevrimdışı pazarlamadan daha kolaydır, çünkü çevrimiçi pazarlama kendi kendine ilgilenir ve otomatik pilotta para kazanır mı? [19659002] Eğer son cevap ise büyük bir sürpriz için içeridesiniz. Çevrimiçi pazarlamada KOLAY veya OTOPİLOT diye bir şey yoktur. Tabii ki, öyle sanıyorsun ama pek düşünmediğin gibi değil. Çevrimiçi pazarlama basit ama kolay değil. Bu, onu kurmak için çok fazla iş gerektirir ve verimliliğinizi ve kazancınızı en üst düzeye çıkarmak için sürekli olarak tweaking ve test yapmanız gerekir. Umarım şimdi seni korkutmadım. Çevrimiçi pazarlama çok eğlencelidir ve dünyanın her yerinden arkadaş edinebilirsiniz.

PAZARINIZI / NICHE

Peki nedenini anladığınızda nereden başlayabilirsiniz?

Belirli bir pazar. Nişin. Bu kadar basit.

Peki, bir niş nedir ve pazarımı nerede bulabilirim?

Bunu bulmak için pek çok yer var. Her şeyden önce. Aslında karlı olan bir niş hedeflemek isteyeceksiniz. İstemediğiniz şey, hiç kimsenin satın almadığı bir niş ya da çok düşük ödediği bir niş pazarlamaktır. Konuşmak için trend olan bir niş istersiniz. Herkesin bahsettiği ve insanların öğrenme, kullanma ve satın alma ile neyi ilgilendirdiği budur.

Örneğin.

Çevrimiçi pazarlamayı öğrenmek, her gün bu konuda bilgi arayan insanlarla dolu büyük bir nişandır. Bir paradan kazanılabilir niş bulmak için, trendlere bakmanız gerekecek.

Sepet topu su hortumundan hiç gördünüz mü?

Her neyse, eğilimler insanların neyle ilgilendikleri ve insanların neler olduğu

İnsanlar neye bakıyor?

Temel endişeleri nelerdir?

Online pazarlama söz konusu olduğunda, bunlar yanıt bulmak için en önemli sorulardır. Yani biraz araştırma yapman gerekecek. Biraz söyledim mi? Çok demek istedim Temel olarak online PAZARLAMA'nın MARKET araştırmasıyla ilgili olduğunu söyleyebilirdiniz. Pazar arzunuzu tanımak durumunda, onlara ne için pazarlık yapacağınızı biliyorsunuz. Çevrimiçi pazarlama oyununda ileride kalmak istiyorsanız. Günlük aktivitelerinizde bir günlük tutun.

Bundan 1 yıl sonra, kullanabileceğiniz bir sürü bilgi ve yükünüz olacak. O zamana kadar çevrimiçi pazarlama işiniz çok farklı olacak ve bunun hakkında farklı bir bakış açısına sahip olacaksınız. O zamana kadar çevrimiçi pazarlamayı öğrenmek istediğinizde muhtemelen neyin nasıl olacağını unutmuş olacaksınız. Neden bir dergiyi sorularınızda saklamıyorsunuz ve çevrimiçi pazarlama hakkında bir eş, arkadaş ya da yeni bir takım üyesine öğretmeniz gerektiğine karar verdiğinizde bunu kullanmayın.

O zamanlar geçmiş sorularınız neydi?

Peki, kolay şimdi senin için. Bugün sorduğun şey onlar. Bu nedenle, daha sonra bir proje için araştırma olarak yazılsın ve çevrimiçi pazarlama öğrenirken mücadeleleriniz, sorunlarınız ve kısa mesajlarınız hakkında notlar alın. Şimdi, bu sadece başlamanıza yardımcı olacak, böylece gelecekte de kullanabilirsiniz.

Peki ya şimdi? Şimdi sorunların olduğunda. Onları nasıl çözüyorsunuz ve çevrimiçi pazarlama işinizle devam edersiniz?

İşte bu …

BECERİLERİNİZ

Bir takım belli becerileriniz var, eminim.

Bu beceriler pazarlama ve iş ile ilgili midir?

Değilse, iş yapmak için kendinizi bu işe sokmadan önce bir takım beceriler edinmeyi düşünebilirsiniz. Çevrimiçi veya çevrimdışı olsun. Yapmanız gereken ilk şey, yetenek ağacınızı değerlendirmektir. Basit bir zihin haritası, hile ya da bildiğiniz şeylerle ilgili bir liste yapabilir. Bir beceride ne kadar tecrübeli ve iyi olduklarına onları sıralayın.

En yetenekli olduğunuz en iyi 3 yeteneği çevirin. Bu çok mu iyi? Harika!

Bunlar kazançlı mı yoksa paraya çevrilebilir mi . Anlamlar size para kazandırır (küçük bir fantazi ve hayal gücü ile) Eğer değilse, sonraki beceriyi seçin. Başlamak için ana odak noktası bu. Şimdi, en alt seviyedeki becerilerin altını çizmeyiniz, ya da hiç yetkin değilsiniz, ama yine de en iyi yeteneklerinizle bağlantılıdır. Bunlar öğrenmeye odaklanman gereken beceriler. 1 çevrimiçi pazarlama olmalıdır.

Üst düzey becerilerinizle aynı kuralı uygulayın, ama küçük çimdikle, Yararlı mıdırlar ve ilk 3'nizi geliştirirler mi?

SONRAKİ ADIM!

Şimdi, iyi olduğunuz bazı becerileriniz var ve bazıları öğrenmeye odaklanacaksınız. Zamanla çok iyi olduğunuz 6 yeteneğe sahip olacaksınız.

Bu makaleyi tekrar gözden geçirin ve adımları uygulayın.