डिजिटल विपणन

Pazarınıza Pazarlama – 3 Basit Adım

Yani bir ürününüz var ve onu pazarlamak ve satış yapmak istiyorsunuz. Kulağa basit geliyor değil. Peki, milyonlarca insan, tıpkı sizin pazarınıza nasıl pazarlanacağınız gibi insanlara söylüyorum. Çoğu zaman insanlar, ürünleri nasıl pazarlayacaklarını düşünmezler. Pazarınıza pazarlamanın 5 basit adımı.

1.) İçki yiyin ve pazarınızdaki insanlar gibi uyuyun, kafanın içine gir, nasıl düşündüğünü, yürüdüğünü, konuşabileceğini, bilmeniz gereken her şeyi ve her şeyi. Bunları bildiğiniz zaman onlarla ilişkilendirebilirsiniz.

2.) Artık “bilirsiniz”, tüketicileriniz bunları ücretsiz olarak verebileceğiniz bir şeyi dener ve düşünür. Herkes özgür şeyleri sever ve tüketiciye değer sağlayabiliyor ve bir ilişki kurabiliyorsan tekrar müşteriye bakıyorsun.

3) Tüketici ile bir ilişkiniz olduğunda, çılgınca utangaç verdikten sonra ve doğru yaptıysanız, zaten sahip olduğunuz her şeyi satın almak istiyorlar, teslim ettiğinizden emin olun. Örneğin, X'i arıyorlarsa X ve Y ve Z'yi verdiğinizden emin olun.

Bu şeyleri yaparsanız, daha sonra herhangi birine kolayca bir şey satabilirsiniz. Esas nokta, tüketici ile bir ilişki veya güven oluşturmaktır. Bir kere sana güvendiklerinde ve satın alacakları olağanüstü bir değer sağlıyorsunuz. Onları nasıl satın alacağımı sormayı bırakacaksın; Onlara sonra ne verebileceğimi sormaya başlayacaksınız. Sonra işiniz bu noktada olduğunda, başkalarının da aynı şeyi yapmasını istersiniz.