डिजिटल विपणन

Pazarlama Exposları

Kendi işinizi yürütüyorsanız ve pazarlama hizmetlerini ve şirketiniz için neler yapabileceğini düşünürseniz, ülkenin her yerinde gerçekleşen birçok pazarlama fuarına katılabilirsiniz. Dünya.

Diğer şeylerin yanı sıra, bu sergiler ağ oluşturmak ve size sunacak yararlı bilgi veya hizmetlere sahip olabilecek diğer kişi ve şirketlerle tanışmak için harika bir fırsat sunmaktadır. Çoğu zaman, her biri işinizi görüşmek üzere hazır bulunacak çok sayıda personelden oluşan yüzlerce farklı şirket var. ihtiyacı vardır.

Duraklama alanı bu tür etkinliklerde ucuza gelmese de, birçok şirket için kendisi için ödeme yapacak bir yatırımdır. Maliyetleri karşılayamayan işletmeler ve bireyler genellikle bu tür etkinlikleri ücretsiz olarak kayıt edebilir ve bunlara katılabilirler. Bazı görüşmeler ve hizmetler, ödeme yapan işletmeler için ayrılabilirken, katılabilme konusunda yeterli sayıda ücretsiz seminer vardır.

Ticaret pazarlaması sergilerinin değerli amaçlarından biri, işinize, aksi halde size hiç yaşanmamış olabilecek pazarlama seçenekleri sunmaktır. Özellikle kısıtlı pazarlama departmanları olmayan bazı küçük ve orta ölçekli işletmeler için, yöneticiler ve hatta müdürler istedikleri gibi pazarlama stratejileri hakkında fazla bilgi sahibi olmayabilirler. Bir fuarda, birçok kurumun sundukları hizmetlerin potansiyel faydaları hakkında mümkün olduğu kadar çok şey söyleyeceğinden emin olabilirsiniz. Bir dijital pazarlama stratejisi benimsemeye, विज्ञापन panolarında reklam yayınlamaya ya da dış kaynak satışlarına reklam vermekten, pazarlama fuarlarında sıklıkla sunulan hizmetlerden birkaçı.

Pazarlama ajansları satış sahalarının tonu ve ısrarı içinde çılgınca değişse de, bir pazarlama fuarında konuştuğunuz hemen hemen herkesin aynı gündeme sahip olacağının farkında olmalısınız: size bir hizmet satmak ve finansal kazanç sağlamak. Özellikle, pazarda güçlü bir sicile sahip olmayan işletmeler için, herhangi bir ajansla sözleşme yapmaya karar vermeden önce, dikkat edilmesi gereken hususlar dikkate alınmalıdır. Teklif edilen farklı hizmetlerin karşılaştırmalı bir değerlendirmesi yapıldığında, serginin sonuna kadar herhangi bir kararın geciktirilmesini tavsiye ederiz.

İşletmelere mükemmel bir forum sunmanın yanı sıra, pazarlama sergileri de çoğu eğlenceli eğlencenin ardında eğlenceli etkinliklerdir. Bazı etkinliklerde ücretsiz masaj hizmetleri ve hatta ayak parmaklarınızı temizlemek için Garra Rufa balığı içeren özel ayak spazlarını bulacaksınız. Diğerlerinde, teklif üzerine çeşitli ücretsiz nesneler bulabilirsiniz, ancak bunların işlevsel reklamlar olarak düşünülmesi daha iyi olabilir. Bunlar, ucuz ve kullanışlı (kalem veya takvimler gibi) istenen (bellek çubukları gibi) ve hatta gerçekten tuhaf (şişirilebilir canavarlar veya baş masajları gibi) olabilir.

İş hedefinizden uzaklaşmamanızı unutmayın. Katılmak için çaba sarf ettiyseniz, muhtemelen bunu yapmak için bir amacınız vardır – ve muhtemelen önemsiz bir şekilde biriktirmek değildir!