डिजिटल विपणन

Pazarlamacılar Neden Cambridge Analytica Sorunu Arasındaki Facebook'ta Reklam Yapmalı?

Markanızın pazarlamasından haberdar olmak, özellikle de hedefinize ulaşmanıza yardımcı olacak araçlar için ödeme yaparken herhangi bir kuruluş için çok önemlidir. İnternetten çıkmanın en sofistike विज्ञापन kanallarından biri Facebook. Şimdi, milyonlarca küçük ve orta ölçekli işletme ve büyük şirketler pazarlamacıları, markaları için Facebook reklam kampanyaları oluşturuyorlar.

Facebook'ta etkili reklam stratejileri oluşturma, Facebook'un mevcut reklam araçlarına yönelme amaçlı bloglar ve elde edilmeyle ilgili ipuçları konusunda çok sayıda çalışma var. Her reklamla yüksek yatırım getirisi. Mevcut seçenekler ve kitlesel kullanıcı nüfusu göz önüne alındığında, Facebook reklamcılığının bugün dijital pazarlama dünyasında en başarılı reklam araçlarından biri olarak hüküm sürmesine şaşmamak gerekir.

2018'de Facebook bir kez daha sıkı bir noktada bulundu. İngiliz danışmanlık firması Cambridge Analytica ve 87 milyon Facebook kullanıcısı verisinin katıldığı olayları takiben, insanlar artık Facebook'u boykot etme, kullanıcıların gizliliğini koruma (bazılarını hesaplarını silmeden yapmaya çalışanlar) için bir tavır alıyor. uygulamayı tamamen kapattı.

Bu skandalın Facebook'taki reklamverenlerin kargaşasına neden olabileceğini gösteren nedenler var, özellikle de reklamverenlerin kitle hedeflemesini geliştirmek için kullanıcıların verilerini kullanması göz önünde bulundurulduğunda. Ancak büyüyen sorunlar arasında, Facebook, "yönetilen özel kitleler" programının kaldırılmasıyla başlayarak gizliliği artırmak için adımlar attı.

Tabii ki, Mark Zuckerberg'den bir özür, kullanıcıların ilişkilerini onarmak için yeterli değil. sosyal medya devi ve reklam verenlerin riskleri her zamankinden daha yüksek. Ancak şimdi her zamankinden daha fazla, göründüğü kadar çılgın olsa da, pazarlamacılar platformda kalmalı ve işte bu yüzden.

1. Facebook Hala Reklam için En Büyük Sosyal Medya Platformudur

Facebook'un Netflix ve Amazon gibi ücretli bir deneyim haline geldiğine dair argümanlar var, fakat Zuckerberg buna çok karşı çıkıyor. Dünyanın bazı yerlerinde, böyle bir deneyim için ödeme yapamayan insanlar olduğunu iddia ediyor ve Facebook'un “insanlığa yardım” amacını ortadan kaldıracağını iddia ediyor.

Zaten Facebook'u ücretsiz olarak alıyoruz. yakında değişecek gibi görünmüyor) ve yukarıda da belirtildiği gibi, reklamın platformda gelişmesinin sebebi onun ulaşımı çok kalabalık olmasıdır.

2. Facebook Web Siteniz için Trafik Oluşturmaya Yardımcı Olur

Fr. Katolik Herald'dan Alexander Lucie-Smith, Facebook'u silmek için yaptığı çağrıyla aynı fikirde olduğunu söylerken, ağda kalmaya devam ettiğini çünkü makalelerini ve parişerinin web sitesini yayınlamaya yardımcı olduğunu yazdı.

Web sitenizi ve işletmenizi pazarlamak için herkesin kullandığı araçlar (sosyal medya ağları). Özellikle de doğru kampanya stratejileriyle Facebook reklamlarıyla daha fazla potansiyel müşteri kazanacaksınız.

3. Facebook'ta Reklam Ölçülebilirdir

Bir pazarlamacı olarak, kampanyanız hakkında bilmeniz gereken her şey sizin erişebileceğiniz bir yerdedir (hiçbir şekilde cezalandırılmadı). Gösterimlerden, dönüşümlerden, tıklamaların ve önizlemelerin sayısına kadar her şeyi izleyebilirsiniz.

Pazarlamayla birlikte, sürekli olarak daha iyi stratejiler elde etmek için büyümenizi ölçebilmek ve takip edebilmeniz hayati önem taşır; Kampanyanın ilerlemesinin değerlendirilmesi

4. Facebook'ta Reklam Verme Engeli Olan Kullanıcılar

Etkileşimler beğeniler, paylaşımlar ve etkileşimleri içerir. Facebook 2004 yılında lansmanından bu yana tartışmalara sahne oldu ve yine bu 2018, ancak buna rağmen, hala büyümeye devam ediyor. Ne yaparsanız yapın, kullanıcıların platformdan hoşlandıkları ve 40 dakikasını Facebook'ta geçirdikleri gerçeğidir.

Bu durum, Facebook'un size, reklamlarınızın hedef kitlenizden alacağınız ilgiyi gösterme şansı sağladığını yadsınamaz. Her gün o 40 dakika içinde.

Facebook'un bu yıl tartışmalara rağmen gitmesi için uzun bir yol var. Yine de, Facebook'taki pazarlama durumu etkilenmiyor.

Facebook'un gelişmiş araçları nedeniyle, reklamverenlerin daha düşük maliyetlerle dönüşüm oluşturma ve verimli sonuçlar sağlama konusunda daha fazla şans elde ettikleri görülüyor. Bir sonraki Facebook reklam kampanyanızı şekillendirmeyi düşünüyorsanız, bir Facebook reklam şirketinin size bu konuda yardımcı olmasını istemekten çekinmeyin.