डिजिटल विपणन

Pazarları Araştırma ve Tanımlama Araçları

ClickBank & # 39; un Pazaryeri

Bir pazar araştırmanın ilk ve kesinlikle en açık yollarından biri ClickBank ve Komisyon Kavşağı gibi bağlı kuruluş ağlarını kullanmaktır. Yüzlerce farklı pazardan binlerce farklı ortaklık programı var ve programları temel olarak karlılığa göre sıralayabilirsiniz. Kişisel olarak fiziksel ürünler satmak yerine bilgi ürünlerini tanıtmak veya satmak isterim.

Clickbank'ın pazar alanını kapsamlı olarak kullanıyorum. Pazarları araştırmak ve tanıtmak için bir ürün seçmek için harika bir yer. clickbank.com/marketplace. Kategorilere göz atabilir veya pazarınızı araştırmak için arama özelliğini kullanabilirsiniz, ancak arama özelliğini kullanmanızı öneririz. Ana anahtar kelimenizi girdikten sonra, arama sonuçlarında aramanız gerekenler.

1. Piyasaya hitap eden en az 3 ürün. Ne kadar çok, o kadar iyi. 2. En az 1 "yerçekimi" olan en az 1 ürün. Daha iyi daha iyi. (Gravity, ne kadar farklı bağlı kuruluşun ürünü sattığını ve ne kadar yeni sattıklarını hesaplayan karmaşık bir algoritmadır. Ancak ürünün ne kadar iyi satıldığını bilmek için yer çekimini kullanıyorum) 3. En az 1 ürün en az $ / satışıyla 20 $ Daha yüksek daha iyi. Bu, pazarın istediği ürün için ne kadar para ödemek istediğini söyler.

Clickbank'a "toptan satış" yazdığımda, 46 ürün döndürdü. En çok satan ürün (SaleHoo), satış başına 42 dolarlık komisyon komisyonu ile 160'ın üzerinde yerçekimine sahipti.

Pazar yeterince iyi olduğunda, tanıtmak istediğiniz birkaç ürün seçin. Genel olarak, en az 10 olan yerçekimi ile en çok satan satıcıları arayın. "Toptan satış" sonuçlarından, SaleHoo sevdiğim tek şey hakkındaydı ve bunu ana ürünüm olarak seçtim …

Anahtar Kelime Arama Araçları ( ör. Overture, Wordtracker)

Arama motorlarında kaç arama sorgusunun kullanıldığını öğrenmek için Overture, Google Anahtar Kelimeler, WordTracker veya Keyword Discovery gibi anahtar kelime arama araçlarını kullanın. Arama hacmi ne kadar yüksekse, talep de o kadar büyük olur. Dikkat et, yine de! Bunu akılda tutun: yüksek talep, para kazanacağınız anlamına gelmez.

Örneğin, "Paris Hilton", en sık yazılan anahtar kelimelerden biri olmuştur, ancak bundan nasıl para kazanırsınız? T-shirt veya posterleri Paris Hilton ile tanıtabilirsiniz, ancak sadece birkaç dolar kazanabilirsiniz. Ayrıca, Google reklamlarının sayısına da bakın. Google'da "Paris Hilton" terimi için yalnızca iki विज्ञापन var.

Mesele şu ki: talep paraya eşit değil. Bu nedenle nişinizi bulmak için anahtar kelime arama aracını kullanmayın, ancak bunu kullanın …

1. Kullanmayı düşündüğünüz nişe hak kazanın. 2. Nişinizi daha derinden keşfedin. Mümkün alt nişlere bakın. 3. Diğer nişlerle nişle karşılaştırın. Arama hacmi ne kadar yüksekse, o kadar iyidir Genel olarak, seçtiğiniz pazarın (ana anahtar kelime) üst üste en fazla 20.000 arama olmasını ve 2000 yılında Wordtracker için olmasını istiyorsunuz.

.. Ve Daha Kolay Yol: