डिजिटल विपणन

Perakendeciler için Araçlar – LCD Reklam Oyuncuları

Bu makale dijital tabela ve kullanılabilecek sistem türleri ile ilgilidir. Bu makalenin etrafındaki pek çok farklı sistemde, kullanımlarını ve avantajlarını araştıran totemler ve bağımsız LCD oynatıcılar üzerinde yoğunlaşılmaktadır.

Çoğu insan genellikle alışveriş merkezleri, havaalanları, benzin istasyonları, eczaneler ve diğer perakende satış noktalarında görülen विज्ञापन ekranlarının farkında olacak. Yaygın olarak (esas olarak müşterileri olmasa bile, sektörde yer alan) dijital tabela olarak adlandırılan bu ekranlar, geleneksel olarak ev reklamları için kullanılan statik posterleri ve reklamları hızla değiştirmektedir.

Dijital tabela göstergeleri boyut, şekil ve karmaşıklık açısından farklılık gösterir, ancak aslında bunların hepsi temel bir konsepte dönüşebilir: reklam, promosyon, marka veya pazarlama içeriği oynayan bir LCD ekran (veya plazma).

Bir LCD Reklam Oynatıcının Faydaları

Perakende tanıtım için bir ekran kullanmanın yararlarını anlamak, onunla ne yapmak istediğinize bağlıdır. Bazı perakendeciler, müşterileri bir mağazaya çekmek için LCD reklam oynatıcıları kullanırlar; parlak, canlı ve hareketli görüntüler, genellikle statik işaretler ve basılı posterlerden daha etkilidir (herhangi bir reklamda olduğu gibi, eğer oynamak büyük bir fark yaratacaktır).

Zincir mağazalar için, statik işaretler ve basılı posterler ile ortak bir sorun, tüm kampanyaların ve reklamların tutarlı kalmasını sağlamaktır. Bazı mağazalar, teslimat veya personel sorunları nedeniyle mağazalarının ilgili medyaya sığması için birkaç gün sürebilir. LCD reklam oynatıcısı İçerik, merkezi olarak ve uzaktan ve gerçek zamanlı olarak yüklenebildiğinden bu sorun ortadan kaldırılır.

Ayrıca, bir LCD reklam oynatıcısına sahip benzer statik görüntüler, içerik gün boyunca belirli ihtiyaçları karşılayacak şekilde değiştirilebilir; Kahve dükkanları, kafeler, lokantalar ve restoranlar, sabahları kahvaltı menülerini geliştirebilir, daha sonra öğleden sonra öğle yemeği promosyonlarına dönüşebilir.

Pek çok perakendecinin LCD reklam ekranına bakmasının bir başka nedeni de estetiğidir. Modern bir LCD reklam oynatıcısı söz konusu olduğunda, en zarif tasarımlı poster bile görünüşte kayboluyor. Dijital posterler, ayaklı reklam oyuncuları, totemler ve kiosklar gibi çeşitli şekil ve boyutlarda, perakendeciler hem görüntü hem de boyut / alan gereksinimlerine uygun bir şey bulabilirler.

Maliyet tasarrufları, özellikle zincir mağazalar için, özellikle donanım ve içerik oluşturma maliyetlerine rağmen, reklam ekranları ile yapılabilir. Zaman içinde, baskı maliyetlerindeki, lojistik ve insan saatlerindeki tasarrufları düşündüğünüzde, tasarruflar yakında önemli miktarda miktar.