एसईओ

Pinterest, moda ve ev ürünleri için görsel aramalara Shoppable Pins getiriyor

Pinterest Salı günü yaptığı açıklamada Lens'in yeteneklerini geliştirdiğini ve görsel arama aracının artık 2,5 milyardan fazla moda ve ev ürününü tanımlamasını sağladığını duyurdu. Bu son gelişmeyle, şirket görsel arama sonuçlarına moda ve ev ile ilgili Alışveriş Pimleri ekledi.

“Artık, bir moda veya ev Pin'ini kullanarak belirli bir ürün veya nesneyi bilemek için Lens kullandığınızda, göreceksiniz. göze çarpan Ürün Pimleri (Geçerli fiyat ve perakendecinin sitesindeki kullanıma doğrudan bağlantıya sahip pimler) ve denemek veya satın almak için görsel olarak benzer fikirlere sahip olan pimler ”, haber odası bloguna Pinterest yazabilir.

Kullanıcılar artık fotoğrafları da kaydedebilir. Lens aramalarından bunları bir tahtaya kaydedebilecekleri bir Pin'e çevirin. Pinterest daha sonra “Lens'ed” fotoğraflarını kullanıcının gelecekteki tavsiyelerini güçlendirmek için kullanacak.

Neden

umursamalıyız?] görülebilir pinleri ile arama teknolojisi daha da kolaylaştırır. Lens arama sonuçlarına ve önerilere atılabilir pimler getirerek, şirket markalı Pimlere daha fazla poz veriyor ve ürün keşfi ile satın alma arasındaki boşluğu doldurarak müşteri yolculuğunu kısaltmaya yardımcı oluyor.

“Markaların görselliğe dokunmasında önemli bir değer görüyoruz. lezzet uzmanları tarafından daha fazla keşfedilmesine olanak tanıyacak şekilde Pinterest'te arama yapın ve çevrimiçi ve kapalı olarak önemli tüketici angajmanları sağlayın ”dedi. GroupM'in Küresel Sosyal Kieley Taylor Başkanı.

CSpace Görsel Arama anketine göre, Pinterest kullanıcılarının% 80'i görsel olarak başlıyor alışveriş yaparken arama ve ankete katılanların% 85'i metin bilgisine karşı görsellere daha fazla önem verdiklerini bildirdi. Ankete katılan Pinterest kullanıcılarının yüzde kırk dokuzu, görsel arama yoluyla markalarla daha iyi ilişkiler geliştirdiklerini söyledi. Markaların Pinterest'in görüntü odaklı platformundan ve görsel arama teknolojisinden yararlanmaları için daha fazla neden.

Haberlerde daha fazlası

  • Pinterest'in kamera lensi arama teknolojisindeki son güncellemeler Salı günü Android uygulamasında yayınlandı ve piyasaya sürülecek. önümüzdeki haftalarda iOS.
  • Pinterest bu yılın başlarında, Walmart'ın eski CTO Jeremy King'i mühendislik ekibinin liderliğini alarak, platformun görsel arama teknolojisini oluşturmaktan sorumlu ekibi yöneterek görevlendirdi.
  • Pinterest, "Bakışı Tamamla" lansmanını başlattı. görsel arama aracı, haziran ayında ilgili ev ve moda ürünlerini görüntüdeki bir sahnenin içeriğine dayalı olarak kullanıcılara öneren bir özellik

लेखक के बारे में

Amy Gesenhues, en son haberleri kapsayan Üçüncü Kapı Medyası'nın baş editörüdür. Search Engine Land, Marketing Land ve MarTech Today ile ilgili haberler ve güncellemeler. 2009'dan 2012'ye kadar New York'tan Teksas'a kadar bir dizi günlük gazete için ödüllü bir sendika yazarıydı. On yıldan fazla pazarlama yönetimi tecrübesiyle, MarketingProfs, SoftwareCEO ve Satış ve Pazarlama Yönetimi Dergisi gibi çeşitli geleneksel ve çevrimiçi yayınlara katkıda bulundu. Amy'nin makaleleri hakkında daha fazla bilgi edinin.