एसईओ

Profesyoneller gibi SEO Copy yaz!

İyi SEO yazarları saatte 300 dolar kazanıyorlar. Ve bu bir pazarlık olabilir! Niye ya? Doğal metin algoritması (NTA) denen bir şey yüzünden. Birkaç yıl önce Google, arama motorları için gerçek kişilerden daha fazla yazılan Web sayfalarını tespit etmek için NTA'ları kullanmaya başladı. Düzeltme, noktalama ve cezalandırma gibi sayfalar daha doğru bir ifadedir.

NTA'lar ilk başta tıkanmıştı ve gerçekten de fazla bir tehdit oluşturmuyordu. Ama zaman değişti! Bugünün doğal metin algoritmaları, yazılı iletişimin doğal akışını bir üniversite öğrencisi ile aynı seviyede yorumlayabilir. Oyun tamamen değişti. Ama merak etmeyin. En iyi sıralamayı almak ve büyük paralar kazanmak için kullanabileceğiniz beş basit adımı öğrenirseniz, bu sizin için harika bir haber.

1. Adım: En önemli üç anahtar kelimenizi önem sırasına göre sıralayın ve ardından listeyi bir kenara koyun. Teknik somun ve cıvatalarla ilgileniyorsanız, şu anda içerik konularını oluşturuyoruz.

2. Adım: Bir arkadaşınızı arayın ve Web sitenizin ürün veya hizmetini açıklayın. Uyarımınızı göstermekten çekinmeyin, ancak denizaşırı kalmamaya çalışın.

3. Adım: Arkadaşınıza söylediğin şeyi, kelime kelimesini yaz ya da olabildiğince yakınlaş. Aramayı kaydedebilirseniz, bu daha da iyidir. Doğru cümle yapısı veya son İngilizce öğretmeni size öğrettiği başka bir şey hakkında endişelenmeyin. Konuştuğunuz gibi konuşmayı bitirin. Bu senin "hikayen". Doğal olarak söyleyebilme, en yakın arkadaşınızla sohbet ediyormuş gibi, hem doğal metin algoritmasını hem de okuyucuyu sallamanın en iyi yolu.

4. Adım: Anahtar kelime listenizi alın ve en önemli anahtar kelimenizi ilk cümleye veya hikayenizin ikisine birden sığdırmaya çalışın. Şimdi, hala ilk paragrafta, ikinci anahtar kelimenizi ortada bir yere koyun. Ve sonra üçüncü arama teriminizi (anahtar kelimenizi) sonuna doğru yerleştirin, ancak yalnızca doğal olarak uyuyorsa. Değilse, ikinci paragrafın ortasına yerleştiriniz. İkinci paragrafın başı tekrar üst anahtar kelimeniz için ayrılmıştır. Şimdi, hikayenizin hatırlatıcısı için paragraf başına yalnızca bir anahtar kelime (son paragraf hariç.) Burada nasıl yapılacağı … Daha önce de söylediğimiz gibi, ikinci paragrafa en kritik anahtar kelimenizden erken bir şekilde bahsederek başlayın. . En önemli ikinci anahtar kelimenizi üçüncü paragrafınızın başlangıcına ve bu nedenle son anahtar kelimeniz için belirtin. Son paragraftan önce üç kezden fazla anahtar kelime kullanmayın. Burada hem sadakat hem de tutarlılık ile ilgilendiniz. Bunlar, SEO metin yazarlığı başarısının temel öğeleridir.

5. Adım: Alt paragrafa ulaştığınızda, takip ettiğiniz siparişi değiştirin. Diğer bir deyişle, en az önemli anahtar kelimenizle başlatın ve en önemlisi ile bitirin. Bu, tutarlılığı artırır ve konularınızın (veya anahtar kelimelerinizin) önemini pekiştirir.

Bu kadar basittir. Sadece efsanevi SEO metin yazarı Karon Thackston'ın bilge sözlerini hatırla "Tüm Müşteriler Aynı DEĞİL … Çoğu Arama Motorları ARE." ( tarafından alıntılanmıştır. Http://www.bestSEOcopywriting.com )

Harika bir SEO metin yazımına daha çok şey var ama bu beş hızlı ve kolay adım sizi en çok rakibinizin üzerinde baş ve omuzlara bırakabilir. Şimdi git başyapıtı yaz!