एसईओ

Rapor: Google mobil hız güncellemesinin genel mobil sıralamaları üzerinde etkisi yoktur

9 Temmuz'da kullanıma sunulmaya başlanan Google Speed ​​güncellemesinin, şu ana kadar, Google mobil arama sonuçlarında genel olarak mobil sayfaların sıralamasını düşürme konusunda neredeyse hiçbir etkisi olmadığı bildirildi.

SEO PowerSuite milletine baktı. 33.500 anahtar kelime, 1 milyon sayfa arama sonucu ve güncellemeden önce ve sonra bir ile 30 arasındaki pozisyonlar. Hız Güncellemesinin yayınlanmasından bir hafta sonra, pek çok yavaş sayfa için bile sıralamada bir değişiklik olmadığı sonucuna vardık . Testi, Nisan ayında Hız Güncellemesinden önce tekrar çalıştırdılar ve sonuçları 14 Temmuz ile 16 Temmuz arasında bir hafta veya daha sonra yeniden çalıştırdılar.

Her sayfanın hızını, Google PageSpeed ​​Insights'a dayanarak bu sonuçlarda derecelendirdiler. Bir optimizasyon puanı, medyan FCP ve medyan DCL sağlayan araç. İlk Contentful Paint (FCP) ve DOM Content Loaded (DCL), bir sayfanın yüklenme süresinin nasıl ölçüleceğine dair teknik ölçümlerdir, daha fazla ayrıntı için bu sayfaya bakın.

Metrikleri, Hızın yayınlanmasından önce ve sonra karşılaştırdılar. “mobil SERP'ler ile medyan FCP / DCL metrikleri arasındaki ilişki arasında bir korelasyon olmadığı” ile ilgili bir güncellemeye vardıklarını belirttiler. “Page Speed ​​Update'in az önce ve sonra ortalama FCP / DCL metriklerinin büyümesi: Sırasıyla 0,030 saniye ve 0,028 saniye. ”Adil olmak gerekirse, Google bir sayfanın çok yavaş olup olmadığını Google’da iyi bir şekilde göstermeyecek, bu yüzden web yöneticileri belirli bir sayfanın çok yavaş olduğunu söylemek için tek bir metriğe bakamazlar. Bu algoritma tarafından zarar görmeyecek ya da olmayacaktır.

“Power Speeders ekibi,“ Sayfa Hız Güncellemesinden bir hafta sonra, arama sonuçlarında neredeyse hiç bir etki yaratmadı ”diye yazdı. Bu güncellemeden sonra hız nedeniyle sıralamada herhangi bir değişiklik olmadığını söylediler.

“Veriler, Sayfa Hızı Güncellemesinden bir hafta sonra arama sonuçlarında neredeyse hiçbir etkiye sahip olmadığını gösteriyor. Mobil SERP'lerdeki konum ve medyan FCP / DCL metrikleri arasında bir ilişki yoktur. 3 ay önce ve Sayfa Hız Güncellemesinin hemen ardından ortalama FCP / DCL metriklerinin büyümesi sırasıyla 0.030 saniye ve 0.028 saniyedir. Mobil SERP'lerdeki konum ve ortalama Optimizasyon Puanı arasındaki korelasyon son derece yüksektir: 0.97. Ortalama puan 0,83 puan artmış, yani 'iyi' bir siteden 'iyi' bir siteden ayrılan standartların yükselişte olduğu anlamına geliyor, 'diyor, kurucu ve CMO, SEO PowerSuite. Daha sonra, daha önce herhangi bir şeyin kullanıma hazır olup olmadığını görmek için testi tekrar çalıştırmanın ardından, şu an itibariyle, verileri temelinde, bu Hız Güncelleme algoritmasıyla doğrudan ilişkili mobil aramada sıralamada herhangi bir değişiklik olmadığını söylüyorlar – En azından henüz.


लेखक के बारे में

Barry Schwartz Arama Motoru Arazi Haber Editör ve NY tabanlı bir web danışmanlık firması olan RustyBrick'in sahibi. Ayrıca SEM konularında popüler bir arama blogu olan Arama Motoru Yuvarlak Masa programını da çalıştırıyor.