एसईओ

Reklam performansını tahmin etmek için gelişmiş Google Reklamları komut dosyası

Gelecekteki ücretli arama harcamalarınız için doğru tahminler oluşturmak, genel medya satın alma planınızın gerçekten önemli bir parçasıdır. ] Ya da dönüşüm oranımızın yıllık% 19 daha iyi olduğunu düşünürsek, bu yıl daha fazla ipucu elde edeceğimizi düşünüyoruz.

Clicteq'teki (işverenim) geliştiriciler sıkıcı, sıkıcı ama tekrarlanabilir bir iş yaptığımız gibi, geçmiş performansınıza dayanarak sizin için tahminler yaratan bu gelişmiş Google Reklamları komut dosyasını bir araya getirdi.

] Senaryo, performansı bir önceki aya göre analiz eder ve bunu bir önceki yılın aynı ayına göre karşılaştırır.

Daha sonra, örneğin, dönüşüm oranları artmışsa veya TO ise Örneğin daha düşüktür.

Daha sonra gelecek 12 ay için projeksiyonlar oluşturmak için aynı değişiklikleri geçen yılın performansına uyguladı.

Senaryo ayrıca senaryoları modellemenizi sağlıyor, örneğin% 10 daha fazla harcamak istiyorsanız,% 10 ek harcama ile projeksiyonlar yaratacaktır.

Burada, projeksiyonları ne kadar doğru girdiğiniz fark ne kadar büyük olursa, TBM'ler arasında her zaman doğrusal bir ilişki olmadığı için dikkat etmeye değer.

Komut dosyasını nasıl kurarsınız

Komut dosyasını çalıştırmadan önce, değiştirmeniz gereken birkaç şey vardır.

  1. Önce yeni bir Google Sheet oluşturmanız gerekir. Bu, komut dosyasının çıkıntıları da çıkardığı yerdir, URL'yi kopyaladığınızda yeni bir sayfa oluşturduktan sonra
  2. 17. satırda, eklemek istediğiniz kampanyaları değiştirebilirsiniz. Örneğin, "marka" terimini içeren tüm kampanyaları dahil etmek için, buraya "marka" kelimesini girersiniz. Öte yandan, tüm kampanyaları dahil etmek istiyorsanız, bu alanı boş bırakmanız yeterlidir.
  3. 20. satırda, tahminlerinizi yayınlamak istediğiniz Google sayfasının URL’sini girmelisiniz (1. adımda oluşturulur) Eğer tahminlerin artışlarının seçilmesi nerede.
  4. hat 30 üzerinde olduğunu. Metreleri haftalara göre ayrılmış görmek istiyorsanız “Hafta” girin. Aylıkları istiyorsanız “Ay” girin veya üç aylık olarak “Çeyrek” girin.
  5. 31 satırında maliyetin nasıl değişeceğini yapılandırabilirsiniz. İsterseniz bütçe aynı ardından “1” girin kalmak. Bütçeyi% 20 arttırmak ve ardından “1.2” girmek veya bütçeyi% 25 azaltmak için “0.75” yazmanız gerekir.
  6. 32 satırında, hesabınızın hangi para biriminde işlem yapacağını yapılandırabilirsiniz. para birimi, örneğin “£” veya “$”.

İşte Google Ads betiği


Bu makalede açıklanan görüşler konuk yazarın yazarıdır ve mutlaka Arama Motoru Arabası değildir. Personel yazarları burada listelenmiştir.


लेखक के बारे में

Wesley, Clicteq'in genel müdürüdür. Halen farklı sektörlerden Bir aralıkta $ 4M-plus Google Reklamları portföyü yönetmektedir. O düzenli olarak Econsultancy ve Kampanya Dergisi gibi öncü pazarlama yayınlarda yazar.