डिजिटल विपणन

Reklamları Oluşturmak İçin Facebook Reklamları

Gayrimenkul pazarlama, sevk, doğrudan posta ve el ilanları hakkındaydı. Şimdi, online olarak gitti ve Facebook üzerinden pazarlama mükemmel bir dijital pazarlama fırsatı. Kesin demografik ve davranışsal hedeflemeye izin veren bir विज्ञापन platformu arıyorsanız, Facebook'tan başka bir yere bakmayın. Bu uygun maliyetli ortam, yerel rakipler arasında rekabet avantajı sağlar.

Bir Facebook kullanıcısıysanız, sponsorlu reklamların haber akışınıza kaydığını gördünüz. Potansiyel müşteri oluşturmak için bir Facebook reklamı oluşturmayı düşünüyorsanız, başlamak için birkaç şey almanız gerekir. İlk olması gereken bir Facebook iş sayfasıdır. Facebook reklamları oluşturmak için bir pazarlama uzmanı almasa da, bir reklam grubu oluşturmak ve reklamların çalıştığından emin olmak biraz zaman alır. Her reklam, bir resmin yanı sıra metin ve harekete geçirici mesaja izin verir. Sağ taraftaki bir sütun reklamından mobil veya masaüstü haber beslemesine değişen reklam yerleşimleri için çeşitli seçenekler mevcuttur. Hedef kitlenizi anlamak, herhangi bir başarılı Facebook reklam kampanyasının oluşturulmasında önemli bir bileşendir.

Reklam Hedefleme

Facebook pazarlama, potansiyel müşterilere lazer odaklı hedefleme ve Facebook reklamları kullanma olanağı sunuyor Gayrimenkul hizmetlerini tanıtmak, nitelikli potansiyel müşteriler kazanmak için çok uygun maliyetli bir yöntem olabilir. En çok hedeflenen alanlar arasında gelir, davranışlar ve ilgi alanları ile coğrafi konum bulunmaktadır. Örnek olarak, Facebook "Hareket Etmek İçin Büyük olasılıkla" adlı bir davranış kategorisi sunuyor. Diğer büyük potansiyel müşteri yaratma olasılıkları, yaşam olaylarına veya ev değerine göre hedeflemeyi içerir.

Reklam Bütçeleri

Reklam bütçeleri önemli ölçüde değişebilir, ancak dikkat edilmesi gereken en önemli şey, aldığınız getiri miktarı. Çoğu bankayu kırmayacak daha düşük bir reklam bütçesiyle işe koyulmanızı önerir. Ardından, reklamın etkileşim ve dönüşümlerle nasıl çalıştığını belirleyin.

Reklam, günde en fazla $ 200.000 dolar harcayan bazı büyük şirketlerle günde 2 ABD dolarına kadar yapılabilir. Facebook'un sunduğu iki farklı fiyatlandırma sistemi vardır: Tıklama başına maliyet (TBM) ve mil başına maliyet (BGBM). BGBM, bin gösterim başına ödeme yaptığınız zamandır. TBM, Facebook reklamınızı her tıkladığında ödeyeceğiniz bir fiyat belirlemenize olanak tanıdığından,

Reklam Hedefleri

Bir Facebook reklam kampanyası için hedefler yerine, daha sonra para harcıyorsunuz. Facebook, reklam kampanyanızdan ne istediğinizi seçmenizi sağlayan "hedefler" sunar. Web sitesi dönüşümlerini artırmak ister misiniz? Bir sayfayı tanıtın mı? İnsanları teklifinizi talep etmeye mi geçirdiniz? Aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli seçenekler vardır, ancak web sitesi dönüşümlerindeki artış öncelikle hedefleri yakalamaksa hedefe odaklanmak istediğiniz şey olmalıdır.

Talepleri Kapatma

Daha fazla müşteri adayı ister misiniz? Tabii ki herkes yapar. Ancak birçoğu, lider olduklarında onlarla ne yapacağını bilmiyor. Facebook reklamı yerleştirmeden önce potansiyel müşteri yakalama sistemine sahip olmak çok önemlidir. Bazıları Facebook reklamlarına yöneliyor ve niçin sonuç alınamadığını merak ediyor. Önceden planlama yapmadan ve sağlam bir kurşun yakalama sistemine sahip olmadan, Facebook reklamlarına harcanan zaman ve para buna değmez. İletişim bilgilerinin elde edilmesi, sadece bir e-postanın bir veritabanı oluşturmasına yardımcı olacaksa.

Potansiyel müşteri yaratma becerisi gelmeyecek. Bu yüzden Facebook reklamları, hemen hemen tüm işletmeler için yüksek nitelikli potansiyel müşteriler oluşturmanın harika ve uygun maliyetli bir yoludur. Gayrimenkul pazarlama uzmanları, genel olarak Facebook'un kaliteli potansiyel müşteriler kazanmanın en iyi yollarından biri olduğunu kabul eder. Her gün 900 milyondan fazla kişi Facebook'a giriş yapıyor, bu yüzden bir lider nesil araç için insanlara ulaşmak için harika bir platform. Bir Facebook sayfası kurmak ücretsizdir, sadece paraya mal olan bir reklam oluşturmak istediğinizde. Facebook'un reklam programını, gelen bir pazarlama aracı olarak kullanmak, yüksek oranda hedeflenmiş reklamlar aracılığıyla yapılabilir. Yakın tarihli bir Merchant Circle çalışması, Amerika'daki küçük işletmelerin yüzde 20'sinden fazlasının işlerini tanıtmaya yardımcı olmak için Facebook'tan yararlandığını bildirdi. Ve, işletmelerin yüzde 65'inden fazlası, Facebook reklamlarını tekrar kullanacaklarını belirtti. Facebook reklamları esneklik sunuyor ve aynı zamanda kurulum ve kullanım için kullanıcı dostudur.