एसईओ

Reklamverenler, Google Alışveriş harcamalarını% 32, Amazon Sponsorlu Ürününü% 50 artırdı.

Tatil PPC bütçeleri artmaya devam ediyor. Ajansın Pazartesi günkü yayınladığı Tinuiti perakende müşterilerinin bir analizine göre, reklamverenler bu yılki pazartesi günü Şükran ve Siber arasında% 32 daha fazla, Amazon Sponsorlu Ürünler Reklamlarında% 50 daha fazla harcadılar.

Google harcıyor, tıklıyor. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Alışveriş harcamaları metin reklamlardan daha yüksek bir oranda arttı, ancak ticaret reklamverenleri bu siber haftasonu geçen yılın aynı müşteri büyümesine kıyasla hala% 25 daha fazla metin विज्ञापन harcadı.

Bu ekstra harcama, genel TBM’lerin bütçelemediği için reklam tıklamalarında eşleşme artışı sağladı. Metin reklam tıklamaları% 25 arttı, Alışveriş tıklamaları% 31 arttı. Metin reklamlar için TBM’ler bir yıl öncesine göre sabit kaldı ve Alışveriş reklamları için yalnızca% 1 arttı. Ancak masaüstü TBM'leri dağıtmak Alışveriş için% 18, metin reklamlarda% 11 artış gösterdi. Telefon metni reklam TBM’leri gerçekte% 6 düştü.

Amazon'da Google Alışveriş'te. Google Alışveriş'teki harcama artışı, Google Alışveriş'teki kendi profilini önemli ölçüde yükselten Amazon'un daha fazla rekabet etmesi durumunda bile geldi. Tinuiti, Amazon’un Google Alışveriş'teki gösterim payının bu Kara Cuma’nın bir yıl öncesine göre% 87 daha yüksek olduğunu buldu.

Amazon Sponsorlu Ürünler, Sponsorlu Markalar.

Kaynak: Tinuiti

Amazon Sponsorlu Ürün Reklamlarına yapılan yatırım% 50 artarken, TBM’ler bir yıl öncesine göre% 16 artarken, tıklamalar yalnızca% 29 arttı.

Sponsorlu Markalar (biraz önce Headline ads) için farklı bir hikayeydi. Biçimdeki reklam harcaması% 26 artarken, tıklamalar geçen yıla göre% 17 daha ucuz olan TBM’lerde% 52 oranında artmıştır.

Tinuiti, Sponsorlu Markaların, her iki formatı da hedef alan medyan reklamveren için Sponsorlu Ürünler kadar% 15'lik bir harcama yaptığını bildirdi.

Satışlar üzerindeki etkisi. 24 saatlik bir dönüşüm penceresine bakıldığında, Sponsorlu Ürünlere atfedilen satışlar beş günlük bir süre boyunca 31 yıl boyunca arttı.

Sponsorlu Markalar, 14 günlük bir dönüşüm penceresine sahip. Nitelikli satışlar, geçen yılın 14 günlük penceresinin tümüne göre% 54 arttı. Tinuiti, bu nüfus yüzdesinin veri arttıkça artmasını beklediğini, ancak reklamverenlerin atfedilen satışlarının çoğunun reklam tıklamalarının ardından 24 saat içinde gerçekleştiğini belirtti.

Neden umursuyoruz. Tinuiti, Google arama kampanyaları için dönüşüm verilerini açıklamadı, ancak Google Reklamlarının göreceli olgunluğuna rağmen, perakende reklamverenler, tatil hafta sonu boyunca tıklama hacminde artış görmeye devam etti. Amazon, ürün aramada açıkça yol açarken, bu genel hacim artar – ama Amazon’un Google Alışveriş’teki etkinliği – aramanın perakende satış pazarlaması için hala önemli bir kanal olduğunun altını çizer.

Amazon reklamları, platformda atfedilebilir satışları artırmak için tasarlanmıştır. Sponsorlu Marka reklamlarının artan satışlar üzerindeki etkisini göstermeye yardımcı olmak için Amazon, Ocak ayında markadan son 12 aydır satın almayan müşterileri yansıtmak için yeni marka ölçümlerini tanıttı. Tinuiti reklamverenleri arasında beş günlük döneme ait reklamlara atfedilen dönüşümün% 70'i ve% 71'i satışlar yeni müşterilerdi. Tüm yayınlarda günlük yayıncılık işlemleri ve ücretli medya yayınlarının gözetilmesi. Ginny Marvin, Search Engine Land, Marketing Land ve MarTech Today için ücretli dijital reklamcılık ve analitik haberleri ve eğilimleri hakkında yazıyor. 15 yıldan fazla pazarlama tecrübesiyle Ginny hem kurum içi hem de kurum yönetimi pozisyonlarında bulunmuştur. Twitter'da @ginnymarvin olarak bulunabilir. !