एसईओ

Restoran SEO ve içerik dağıtımı için SinglePlatform ve Moz ortağı

 Restoranlar İçin Yerel SEO İpuçları

Moz ve SinglePlatform, restoranlarda arama ve web genelinde daha iyi görünürlük elde etmek için ekip oluşturdu. Moz, SEO'larıyla SinglePlatform kurumsal müşterilerine (restoran zincirleri) yardımcı olacak; SinglePlatform, seçkin Moz müşterilerinin internet üzerinden kendi menü içerikleri için daha geniş bir dağıtım elde etmelerine yardımcı olacak.

SinglePlatform, 2012 yılında ConstantContact tarafından satın alındı ​​ve kendisi de web hosting sağlayıcısı Endurance International tarafından 2016 yılında 1.1 milyar dolara satın alındı.

Restoranlar için arama ve mobil anahtar. Google’ın muhafazakar tahminlerine göre, mobil trafiğinin yüzde 30’u yerel bir amaç taşıyor. SinglePlatform'un başkanı Josh Glantz'a göre, internet tüketicilerinin yaklaşık yüzde 100'ü arama kullanıyor ve “tüketicilerin yüzde 93'ü bir restoran ziyaret etmeden önce çevrimiçi menüler okuyor.”

Glantz, SinglePlatform'un menü içerik dağıtım ağının Google, Yelp, TripAdvisor adreslerini içerdiğini açıkladı. , Yahoo, Bing, Zagat, Infatuation ve Foursquare. Foursquare, sırayla, içeriği kendi ortak ağına yeniden birleştiriyor.

Ayrıca “menü” dağıtımının restoranlarla sınırlı olmadığını da belirtti. “Hizmet ve fiyat listesi sunan herhangi bir iş var.” Spas, oto tamir atölyeleri ve salonlar, SinglePlatform'un içeriği yönetdiği üç örnek kategoridir.

Trafik, yüzde 60 mobildir. Glantz, tüketicilerin çoğunun, SinglePlatform’un içeriğine mobil olarak eriştiğini söyledi. Dahili veriler, bölünmenin yaklaşık yüzde 60'ı mobil, yüzde 40'ı masaüstünde olduğunu gösteriyor.

İlgili bir notta, Glantz'a akıllı konuşmacı dağıtımı hakkında soru sordum ve şu anda menü bilgilerini vermediklerini söyledi. zamanla değişim. Şu anda, Google Home veya Alexa cihazlarındaki yerel veriler, NAP içeriğiyle (ad, adres ve telefon numarası) sınırlı bir şekilde kullanılabilir.

Şu anda Moz-SinglePlatform ortaklığı çok lokasyonlu markalara ve bayiliklere odaklanıyor. Ancak Glantz, ortaklığın zamanla piyasayı aşağı doğru hareket ettirebileceğini söyledi.

Neden dikkat etmelisiniz. Zengin içerik, yerel SEO öyküsünün kritik bir parçasıdır. Online daha derin ve daha kapsamlı bilgi sunan işletmeler, daha ince veya daha sınırlı içerikle rakipleri yenecek – hem görünürlük hem de tüketici yanıtı açısından.

लेखक के बारे में

Greg Sterling, Arama Motoru Arazisinde bir Yardımcı Editördür. Dijital medya ve gerçek dünya tüketici davranışı arasındaki noktaları birleştirmekle ilgili kişisel bir blog, Screenwerk yazıyor. Aynı zamanda Yerel Arama Derneği için Strateji ve Analizler Başkan Yardımcısıdır. Onu takip edin ट्विटर veya onu Google + 'da bulun.