डिजिटल विपणन

Satış Ortaklığı: Artıları ve Eksileri

Bağlı kuruluş pazarlama işletme modeli, esas olarak komisyon ödemeli satış elemanının çevrimiçi versiyonudur. Çevrimiçi pazarlamak için bir şirketin hizmetlerini veya ürünlerini seçersiniz. Birisi bu hizmeti veya ürünü विज्ञापनınızdan, blog gönderinizden veya web sitenizden satın aldığında, şirketten bir komisyon alırsınız. İşte bağlı kuruluş pazarlama işine sahip olmanın iyi ve kötü noktalarından birkaçı.

Bazı İyi Noktalar.

1. Herkes Ortak Olabilir

Bağlı kuruluş pazarlamacısı olmanın iyi yanı, bir internet uzmanı olmanıza veya bilgisayar çalışmalarında diplomaya sahip olmanıza gerek kalmamasıdır. Hangi yaşta olduğunuz, nitelikleriniz veya nerede yaşadığınız önemli değildir.

2 Bir dizüstü bilgisayar ya da bilgisayara erişim hakkı olması kaydıyla herkes bağlı bir pazarlama işine başlayabilir. Kendi Ürününüzü Yaratmanıza Gerek Yok

Çevrimiçi olarak kar etmek için kendi ürününüzü yaratmanız gerekmez. Bazı üyeler kendi ürünleri olmadan çok para kazanıyor. Diğer insanların ürün ve hizmetlerini pazarlar ve işiniz için bir komisyon alırsınız. Müşterinin bilgisayarına anında indirebileceği dijital ürünlere, müşterinin ön kapısına gönderilen gerçek fiziksel ürünlerden satabileceğiniz çok sayıda hizmet ve ürün var.

3. Hiçbir E-Ticaret Sorunu Yoktur

Bağlı kuruluş pazarlamasının işe yaramasının en iyi yollarından biri, ürün sahibinin tüm ödeme sistemlerine bakmasıdır, bu nedenle ödeme işlemcilerini veya e-ticaret alışveriş sepetlerini sıralamanıza gerek yoktur. Teslimatları organize eder, müşteri desteğini yönetir ve temel olarak tüm satış sürecine bakarlar.

Bazı 'Çok İyi Değil' Puanları.

1. Çok Fazla Seçim.

Seçim harika bir şey ama çok fazla seçenek sizi boğabilir. Neredeyse sonsuz sayıda bağlı kuruluş programı vardır ve eğer dikkatli değilseniz, ne yaptığınızı, potansiyel müşterilerinizin kim olduğunu izleyebilir ve sonuç vermeyen reklamlara para harcayabilirsiniz.

2 . Müşterinizi Bilmiyorsunuz.

Bağlı kuruluş pazarlamasının en saf haliyle, bir müşteriyi doğrudan bir ürün sahibinin web sitesine gönderdiğinizde, müşterilerin gerçekte kim olduğunu asla bilemezsiniz. Onlarla nasıl iletişime geçeceğinizi ya da sizden tekrar satın almayı nasıl sağlayacağınızı bilmiyorsunuz.

Kendi Müşterileriniz Yoktur.

Kendi müşteri listeniz olmadan temel bir bağlı kuruluş pazarlama işiniz varsa, etkili bir başkasının işini kurmak, kendi işinizi değil. Tekrar tekrar satın alabilecek müşterileri zorluyorsun. Ancak komisyonu yalnızca ilk satış için alacaksınız.