डिजिटल विपणन

Satışlarınızı Geliştirmek için Örneklemeyi Nasıl Kullanılır?

Son zamanlarda Mad Men'leri izliyorum. Söylemeliyim ki, bu pratik bir takıntı haline geldi.

Sterling Cooper geleneksel bir विज्ञापन ajansı olmasına rağmen, bazen de müşterileri için birkaç iyi fikir çarptı. Bir örnek kupon kullanıyordu.

Bu makale kuponları kullanmakla ilgili değil yanıtınızı artırmak için örnekleme hakkında konuşacağız.

İş türünüze bağlı olarak, örnekleme çok farklı formlarda olmak. Şüphesiz bakkallarda kullanılan örneklemeyi görmüşsünüzdür.

Aslına bakılırsa, bir gün daha bakkaldaydım ve bir ahbap ızgarayı yaktı ve bazı tavukları ve bazı sebzeleri kızartıyordu. Ve iştah açıcı aroması sizi yemek alanına götürdü.

Bu yüzden, adam yeni ev yapımı barbekü soslarını ve marinadelerini tanıtıyordu … Tavukları ve sebzeleri marine edilmiş sebzelerin sıcak örneklerini verdi. onun sosları.

Ve erkek kardeşim sana söyleyeyim … bu biraz guuuud şeyiydi! Ve örnekleme işe yaradı mı? Teklif ettiği her fırsatı hemen aldım. Ve başkaları uzun bir çizgi vardı, şişeler satın almaya hazır ellerde.

Ama bir şey var. Örnekleme sadece yemek için geçerli değildir. Örneklemenin başka bir örneğini paylaşmama izin verin.

Eğer bizde bilgi varsa, örnek bir ses, ücretsiz rapor veya kit kursunun bölümleri / bölümleri gibi bilgi ürününüzün bir "örneğini" sunabilirsiniz. her neyse.

Neredeyse herhangi bir şey için örnekler sunabilirsin … giysi, müzik, aletler, adını sen ver.

Claude Hopkins'e göre, "ürünün kendisi en iyi satıcı olmalı." İyi bir şey yap, harika bir ürün ya da hizmet üret ve insanlara iyiliğin bir "örneğini" ver.

Örnekler birkaç nedenden dolayı harika. Öncelikle, bir örnek istemek için potansiyelleri teşvik etmek için reklamlarınızda "ÜCRETSİZ" kelimesini kullanabilirsiniz. Ve arkadaşlar, özgürlüğü kelimesi hala reklamlarda zorlayıcı bir güce sahip. Hala büyük bir ilgi çekici. Ve bu, daha sonra takip için eylemler ve potansiyel isimleri ve iletişim bilgilerini ele geçirir.

Dikkatli Bir Söz : Örnekleri rasgele dağıtın. Ürünlerinizi dağıtmak için distribütörler kullanırsanız, bu örnekleri numunelere isteyerek teslim etmeyiniz. Gerçek ilginin gösterildiğinden ve kalifiye olduklarından emin olun.

Dağıtıcıları nitelendirmenin basit bir yolu, kısa bir istekte bulunabilmelerini ve talepleri yerine getirip takip etmelerini sağladığınızdan emin olmaktır.

Artık yeni, düşük maliyetli reklam araçlarınız var. denemek için. Öyleyse, onu bir ver.

Örnek bir fikrin var mı? O zaman benimle paylaş. Neyin işe yarayıp neyin işe yaramayacağını öğreniyorum.

Bir dahaki sefere sana başarı, zenginlik ve mutluluk teklif ediyorum!