एसईओ

Sayfa SEO Vs Off Page SEO – Temelleri

Farklı arama motorlarındaki arama sonuçlarındaki sıralamanızı geliştirmek, pazarlama girişimlerinizi nasıl düzenlemek istediğinize bağlıdır. Bununla birlikte, sadece arama motoru optimizasyonu yoluyla en önemli farkı yapabilirsiniz. Arama motoru optimizasyonu konusunda deneyimli kişiler için temel bilgilerin ne kadar önemli olduğunu biliyordum. Ve temel bilgiler hem sayfa hem de sayfa dışı içerir. Soru, bu ikisinin birbirinden ne kadar farklı olduğu ve sitenizi hemen oraya nasıl alacakları için nasıl takım oluşturduklarıdır.

Basitleştirerek, sayfa SEO sayfalarınızı kolayca & # 39; örümcekler & # 39; Onları tarayanlar. Sitelerinizi iyi içerik, mükemmel anahtar kelimeler, doğru etiketler ve kolay bir site haritası sağlayarak optimize etmek SEO aktiviteleridir. Sayfa dışı SEO, diğer yandan, bir web yöneticisinin siteyi kullanıma sunmadan önce konsantre olması gereken faaliyetler etrafında döner. Doğru anahtar kelimeler üzerinde denemeler yapmak ve sıfırlamak, önemli bağlantılara anahtar kelimeler eklemek genellikle sayfa taktikleri dışındadır.

Çoğu web yöneticisi, kullanması gereken iki SEO aracından hangisinin kesin olduğunu tespit etmekte zorlanıyor. Sayfa optimizasyonu sayfa dışı optimizasyondan daha mı iyi çalışır? Peki sitenizin yaşına bağlı. Sitenizin kesinlikle yeni olması durumunda, site tekniklerinin sayfa teknikleriyle optimize edilmesini optimize etmenin yollarını ve araçlarını bulmanız gerekir. Durum, bir süredir etrafta bulunan siteler için tersine dönüyor. Bu tür sitelerin içerik ve site yapısı kadar iyi bir standarda sahip olması bekleniyor. Temeller eski sitelere bakıldığı için, sayfa SEO'su ile uzun bir yoldan gidebilirler.

Yeni bir site başlatmak ve popüler hale getirmek zor olabilir. Sayfadaki en basit SEO tekniği iyi içerik sağlamaktır. Bu sadece okuyucularınızın bilgilendirici değil, aynı zamanda arama motoru örümceklerini de bulacakları bir şey olmalı. Bu, ikincisinin sitenizi dizine eklemesini kolaylaştıracaktır. İçerik oluşturma egzersizinize SSS & # 39; ve forumları ve blogları dahil edin. Bunu yaptığınızda, harici bağlantıları artırarak sayfanıza yoğunlaşın. Bunu yapmanın en iyi yolu sitenizi büyük dizinlerin bir parçası haline getirmektir.

Sitenizin yeni bir tane olması gerekmeyebilir. Zaten birkaç yaşındaysa, sayfanın temel özelliklerinin karşılandığından emin olabilirsiniz. Şimdi SEO sayfalarına konsantre olma zamanınız. Diğer sitelerin sizin için yararlı olduklarından emin olmanız ve sitenizi kendi sitenize bağlamanız gerekir. Gelen bağlantıların, sitelerine de bağlamanız gerektiği anlamına gelmediğini unutmayın. Siteyi optimize etmenin bir başka iyi yolu da makaleleri doğru dizinlere göndermektir. Tüm dizinler kaynak kutusuyla yazarları korusun. Burada sadece isminizi gösterip, sitenize link verebilirsiniz.

Çoğu durumda sayfa ve sayfa dışı SEO araçları tekil olarak kullanılmaya başlıyor, ancak ikisinin bir kombinasyonunu tercih ediyorsanız, her zaman bir kazan-kazan durumu içinde olmayı umut edebilirsiniz.