एसईओ

SEO 2020 İncelemesi – İyi İçerik, Sosyal Ağlar ve Viral Pazarlama

Sadece asıldığımı düşünüyorum, yeni bir şey ortaya çıkıyor. Bunu çok daha kolay ve karlı hale getirmeyi vaat ediyor. Sorular her zaman akla geliyor, gerçekten bu şekilde olması gerekeni daha zorlaştırıyor muyum? Cevabım: Muhtemelen!

Charles Heflin'in SEO 2020 videosunu izlemek benim yanıtımı hiç değiştirmedi. Aslında kendime bu soruyu tekrar tekrar sordum. Bunu kendim için ne kadar zor yapıyorum?

Charles, iki önemli adımla, viral bir internet pazarlama makinesi oluşturmak için açık bir açıklama ve harika bir görsel sunuyor. Doğru yapıldığında, bu iki adımda da bazı internet sitelerinin yapıştırma noktaları temizlenebilir.

İlk adım, her zaman iyi içerikler yaratmaktır. İnternet pazarlamasının hangi yönünü fethettiğiniz veya meydan okuduğunuz önemli değil, her zaman iyi içerik oluşturmaya geri dönüyor. "Sürekli İnternet Pazarlama Makinesi" açmak için Charles, iyi bir içerik bir zorunluluktur. İyi içerik, viral pazarlama motorunu geliştirecek ve başlatacaktır.

İyi içerik oluşturan şeylerle ilgili söylenecek çok şey var. Şahsen, ve burada iyi bir içerik oluşturan neyin içine girmeden, WIIFM veya benim için neyin içinde soru sormak, ön ve orta olmalı, ardından kısa ve tatlı ya da KISS olmalıdır.

İkinci adım, içeriğinizi oraya götürmektir. Charles, bunun internet pazarlamacılığında yaşanan en büyük sorunlardan biri olduğunu belirtiyor. İçeriğinizi sosyal medya sitelerine yönlendirerek, içeriğinizden daha büyük kitleler kendi görüntülemelerinizi görebilir. Bu da, sitenize gelen trafiği yönlendirir ve arama motorlarında daha büyük bir görünürlük yaratır. Bu büyük kitleler, bu içeriğe katkıda bulunup yorum ve referanslar yapmaya başlar.

Sadece arama motorunun kulaklarını görebilirsiniz. Tanrılar, tüm gürültülere girer, buzz denir ve size yüksek notlar verir. Trafik, sitenize şimdi el salladığınız sosyal ağ sitelerine akıyor ve arama motorlarından da trafik alıyorsunuz.

Sonra ginzu aldık. Sosyal ağ sitelerinde fark ettiğiniz için, diğerleri gömlek kuyruklarını alıp web sitenize bağlantı sağlar. Artık gelen linkleri yarattınız ve başka bir internet pazarlama stratejisi belirlendi. Yine, arama motoru tanrıları bu gibi şeyler ve sıralamanızı geliştirmeye devam ediyor.

Bu yüzden, iyi içerikle başlayın, kendinizi tanıtın, buzz yaratın, arama motoru sıralamalarınızı artırın, daha fazla insan dikkat edin, içeriğinize bakın ve Sıralamanızı yönlendiren siteniz. Bu şekilde büyüdükçe, sitenize gelen yeni beklentilerin sayısı da çok net, kısa ve tatlı olduğunuz için bunları satış hunisine yönlendiriyor. İyi iş!