एसईओ

SEO çalışmalarınızı artırmanıza yardımcı olacak CRO araçları

Herhangi bir merak uyandıran arama motoru optimizasyonu uzmanı (SEO), web sitesi optimizasyonunu asla gerçekten bitmeyeceğini biliyor. Her şeyi yaptığınızı düşündüğünüzde, Google sizi algoritmalarınızı güncellemeye ya da sizi ayak parmaklarınızda tutmak için yeni organik (ve ücretli) özellikler sunmaya karar verir. Ayrıca, web sitenizde her zaman değişiyor ve bu nedenle, SEO stratejinizin ince ayarını yapmak ve rekabette bir adım önde olmak için küçük ince ayarlar yapmak gerekiyor.

Bazen ufak tizler sezgisel bir görünüm sergiliyor. Bir ürün sayfasında bulunan "Sepete ekle" düğmesinin veya kullanıcının ağırlığını kaybetmemesi için katın altındaki kopya ağır başlığı taşıma. Değişikliklerin faydalı göründüğü bu tür yapışkan durumlarla karşılaştınız, ancak bu verileri herhangi bir veri olmadan ölçmek neredeyse imkansız. Dönüşüm oranı optimizasyonu (CRO) devreye giriyor

SEO veya CRO? İlk kim var?

Arama motoru optimizasyonu ve dönüşüm oranı optimizasyonu, hangi öncelik sırasına karar vermenin zor olduğu anlamında bir tavuk ve yumurta senaryosundan başka bir şey değildir.

  • Sitenize organik olarak trafik çekmeye odaklanmanız gerekiyor mu? ve [19459109] daha sonra dönüşümler için optimize mi?
  • Ya da 'dan önce ' un en üstünde hüner stratejisini mükemmelleştiren bir sürtünmesiz dönüşüm yolu yaratmalısınız

Ne kadar agresif CRO çabalarınızla birlikte, bazı araçlar aslında A / B testlerinizin ve diğer veri toplama yöntemlerinin istatistiksel anlamlılık düzeyine ulaşabilmesini sağlamak için minimum ziyaretçi eşiği gerektirir. Bu nedenle, web sitenizin kalitesi diğer kanallarınız üzerinde de doğrudan bir etkiye sahip olacağından, ilk önce SEO için pazarlama bütçenizi kullanmanız mantıklıdır.

Bunun doğrudan bir örneği, iniş dahil kalite puanınızdır. sayfa kalitesi ve tıklama oranı (TO). Bu, tıklama başına maliyetinizi (TBM) belirlemede önemli bir rol oynar.

Sadece dönüşüm oranı (CVR) için optimizasyon daha fazla trafik çekmezken, sürtünmeyi azaltmaya ve kullanıcının ağrı noktalarını azaltmaya yardımcı olur. daha fazla gelire eşittir. En çirkin ürünlere sahip en görsel açıdan etkileyici web sitelerinin bazıları bile hantal bir ödeme işlemi kadar basit bir şeyden dolayı gerçek potansiyellerine ulaşamazlar.

CRO Araçları SEO'yu güçlendirmek için

Aşağıdaki araçlar dönüşümle kullanılabilir Uzmanlar ve SEO'lar, yollarını yükseltmek ve ulaşabilmelerini sağlamak istiyorlar. İşte size SEO çabalarını artırmak için dört zahmetli CRO araçları vardır.

# 1 – Hotjar

Yetenekler: Görsel heatmaps, ziyaretçi kayıtları, dönüşüm hunisi izleme, form analitiği gibi çoklu analiz araçlarına sahiptir. , anket, anketler ve daha fazlası.

Veri toplama zamanı: Değişir.

Bu araç hakkında bilmediğiniz şeyler: Hotjar, Veri koleksiyonunuzu tamamen özelleştirmenizi sağlayan pazar. Çoğu araç sürekli olarak tüm sayfalardan ve ziyaretçilerden veri toplar; ancak Hotjar, toplanan veri miktarını kontrol etmenize ve anında raporlar oluşturmanıza olanak sağladığından, farklıdır.

Bu araç ayrıca akıllı örnekleme tekniklerini kullanır. Örneğin, siteniz günde 75.000 ziyaretçiye ulaşıyorsa, ancak Hotjar planınız yalnızca 25.000'inin kaydedilmesine izin veriyorsa, aracın algoritması eşit bir dağıtım olduğundan emin olmak için bir günde üç ziyaretçiden birinden verileri toplayacaktır. Örnekleme oranını tercihlerinize göre de değiştirebilirsiniz.

SEO'ya nasıl uygulanır: Sıcak ve soğuk noktaları tanımlamak ve en çok hangi öğelerin alındığını görmek için hassas tıklama verilerini almak için cihaz türüne göre ısı haritalarını analiz edin. etkileşim. Ayrıca, ekranın alt kısmındaki içeriğin nasıl performans gösterdiğini ölçebilir ve kaç kişinin aslında açılış sayfanızın altına düştüğü hakkında bir fikir edinebilirsiniz (ipucu: düşündüğünüzden daha azdır).

Gerçek bir kullanıcının nasıl olduğunu görmek ister misiniz? sitenizle etkileşime giriyor mu? Bir kullanıcının sitede gezinmesini sağlamak için kullanabileceğiniz ziyaretçi kayıtları ayarlayın. Kullanıcılardan deneyimleri hakkında doğrudan geri bildirim istemek için anketler ve anketler de oluşturabilirsiniz. Bu, bir açılış sayfasını yeniden tasarlıyorsanız özellikle yararlı olabilir.

# 2 – EyeQuant

Yetenekler: Web sayfanızın tasarım metriklerini analiz etmenizi sağlayan tahmini bir harita oluşturma aracı. , en dikkat çekici özellikleri tanımlamak için bir algılama haritasını görüntüleyin, “sıcak noktaları”, ilgi alanları ve daha fazlasını vurgulayın.

Veri toplama zamanı: Anlık! Bu aracın arkasındaki algoritma, istatistiksel olarak anlamlı olan binlerce göz haritalama çalışmasından yararlanır ve bir web sayfasının hangi öğelerinin en çok dikkati çektiğini belirlemek için makine öğrenimini kullanır.

Bu araç hakkında bilmediğiniz şeyler: EyeQuant şu anda pazarlamacıların çevrimiçi banner reklamlarını nasıl geliştireceklerini daha iyi anlamalarına yardımcı olabilecek bir ekran bileşeni üzerinde çalışıyor. Bu Reklam Görünürlüğü Puanı, "bir विज्ञापनın görsel özelliklerini, renkler ve kontrastlar gibi basit özelliklerden, nesne tanıma gibi daha karmaşık etkenlere kadar analiz eder."

EyeQuant, reklamınızı 1'den 100'e çıkarabilecektir. (1'i fakir ve 100'ü optimal olmak üzere), şirket, belirli reklamların daha iyi performans göstermesini sağlayan faktörleri kesin olarak belirlemek için hala veriyi inceliyor.

SEO için nasıl geçerli: En kullanışlı özelliği, açılış sayfanızın hangi alanlarının en fazla gözbebeklerine hakim olduğunu görmenize olanak tanıyan İlgi Haritasıdır. Bu araç aynı zamanda tasarım önerilerinizi düzeltmenize yardımcı olmak için bir sayfada odak noktalarını belirlemenizi kolaylaştırır.

Promosyon fiyatlandırmanızın ön ve orta olduğundan emin olmak ister misiniz? Kullanıcıların sayfanızı ziyaret etmenin ilk 3 saniyesinde bildirme olasılığı yüksek olan öğeleri vurgulayan Algı Haritası özelliğini kullanın. Ayrıca, verileri geri dönen bir kullanıcının içeriğinizi nasıl görüntüleyeceğini göstermek için verileri bölümlere ayırabilirsiniz.

EyeQuant, kullanıcı verilerini toplamaya dayalı çoğu eşleme aracından farklı olarak, açılış sayfalarınızın ekran görüntülerini yüklemenize ve geri bildirim almanıza olanak tanır. Bir düğmeye tıklama ile. Bu, açılış sayfalarınızı hazırlama ortamında oluşturduktan hemen sonra değerlendirebileceğiniz ve sayfanın yayınlanmadan önce yinelemeler yapabildiğiniz anlamına gelir. नहीं : Bu araç sadece ekranın üst kısmındaki içerikler için kullanılabilir. URL'yi girmek yerine ekran görüntüsü yüklemeniz önerilir. Bu, özellikle herhangi bir pop-up bindirmeleri varsa önemlidir.

# 3 – Çılgın Yumurta

Yetenekler: Bu araç, algı ısımap, kaydırma analizi kullanarak, sıcak ne olduğunu görmenizi sağlar. müşteri yolculuğu haritalama, tıklama davranışı özellikli derinlemesine sayfa analizi, ve aynı zamanda A / B testine de izin verir.

Veri toplama zamanı : Değişir

Neyi bilmeyebilirsiniz? Bu araç: Crazy Egg, veri segmentasyonu ile ultra-granüler almanızı sağlayan özel kullanıcı takibine izin verir.

Örneğin, giriş yapmamış olanlara karşı giriş yapmış olan ziyaretçilerin davranışlarını takip edebilirsiniz. , segment kullanıcıları önceki tıklama geçmişine göre, ya da sizin gibi kullanıcıları kategorilere ayırmak için özel bir JavaScript kullanır!

Nasıl SEO için geçerli: Çılgın Yumurta A / B testi sunmaya gerek kalmadan sunuyor ek pahalı yazılım. Araç aynı zamanda EyeQuant'ın eksik olduğu tıklama davranışına daha derin bir bakış sunuyor.

“Konfeti haritası” tıklamaları, kaynak kaynağına, cihaz türüne, günün saatine, haftanın gününe, anahtar kelimeye, arama motoruna, kişiye göre bölümlere ayırmanızı sağlar. değişkenler ve daha fazlası.

# 4 – Optimal

Yetenekler: En sağlam A / B, çok değişkenli ve çok sayfalı test platformlarından biridir. Ücretli bir aboneliğiniz varsa, muhtemelen CRO'da zaten iyi bir tecrübeye sahip olursunuz. Kodlama gerektirmeden özel deneyler ve testler oluşturmak için kullanın (ancak kendi testlerinizi kodlayabilirsiniz). Trafik tahsisleri, özel segmentler ve kitleler ve daha fazlası gibi konularda tam kontrol sağlar.

Veri toplama zamanı : Değişir

Nasıl SEO için geçerli: Analiz edin web sayfası ve kendilerini bir A / B testine iyi bir şekilde ödünç verebilecek herhangi bir unsur olup olmadığına bakın. Optimizely ile aynı içeriğin iki versiyonunu aynı anda gizleme için dingelenmeye gerek kalmadan test edebilirsiniz. Bu araç, istatistiksel anlamlılığa ulaşana kadar testlerini gerçekleştirir, böylece varyasyonunuzun dönüşüm oranlarında normal bir dalgalanma sonucu değil, her zaman gelişiminizin sebebi olduğundan emin olabilirsiniz.

Bu CRO araçlarından yararlanarak, gerçek verileri Sitenize tasarım değişiklikleri yapmak için fikirlerinizi yedekleyin. Sitenize önemli miktarda trafik çekiyorsanız, CRO için optimizasyona başlama zamanı gelebilir.


Bu makalede anlatılan görüşler, misafir yazara ait olup, mutlaka Arama Motoru Aracısı değildir. Yazarlar burada listelenmiştir.


लेखक के बारे में

Stephanie LeVonne, SEM & SEO'da uzmanlaşmış performans odaklı bir dijital pazarlama ajansı olan Elite SEM'de bir SEO Analisti. Yaratıcı bir dijital pazarlamacı olarak, Stephanie, içerik / PR girişimleri ve SEO arasındaki boşluğu doldurarak müşterilerin tam potansiyellerini fark etmelerine yardımcı oluyor.