एसईओ

SEO Denemeleri ile Infographics Nasıl Yardım Edilir?

Terimden de anlaşılacağı gibi, bir infografik görsel olarak sunulan bir dizi bilgiyi ifade eder. Profesyonel bir SEO ajansı olarak hedeflerinizde size nasıl yardımcı olacağını merak ediyor olabilirsiniz. Google ve diğer arama motoru tarayıcıları bunu okuyamayacaktır. Evet bu doğru. Ama ziyaretçileriniz bunu takdir edecek. Aslında görsel sunuma bakacaklar, okunduklarını ve sunulmakta olan fikri anlamaya çalışacaklar (ki bu da çok fazla kelime içermediği için çok kolay) ve önemli ölçüde paylaşıyor! Bu işlem daha sonra pek çok şeye yol açar:

Kullanıcılarda bir değişiklik & # 39; davranış

İnternet kullanıcıları okumaz; Sadece tüm içeriğinizden metinleri taradılar. İlgili bir veri bulamadıkları veya gördükleriyle tatmin olmadıkları anda, siteden hemen ayrılırlar. Bu davranış Infographics ile değişir.

İnternet kullanıcıları başlangıçta sanatın kendisine çekiyorlar. Her zamanki metin taraması yerine, kendilerini görüntü kavramını inceleyerek ve analiz ederek bulurlar. Bu fikri anlamak için onlar için bir meydan okuma haline geliyor. İhtiyaç duydukları bilgileri yayınladığınız grafiklerle bulabildikleri için sitenizde temel olarak sunduklarını keşfedecek kadar uzun süre kalacaklar.

Bağlantı kurmak için bir yem

Ziyaretçiler, ilginç buldukları ve arkadaşlarının ve diğer insanların da takdir edeceği için paylaşma dürtüsünü buluyor. Paylaşım döngüsü başladığında, infograf, bilgi arayanları siteye yönlendirecek olan birkaç bağlantıyı da beraberinde getirir.

Ancak, bütün infographicslerin bağlantı üretme gücü yoktur. Etkili bir araç haline gelmeden önce dikkate alınması gereken birkaç faktör vardır. İşte bunlardan bazıları:

• Infographics, araştırmacılara ihtiyaç duydukları bilgiyi verir. Web içeriğinize veya yayına benzer gerçekler içermelidir. Bu, araştırmayı hala gerekli kılmaktadır. Örneğin, işiniz cilt bakım ürünleri ile ilgilidir. Görselleri, kuru cildini normal bir ürün gibi nasıl geliştirecekleri konusunda eğitiyorsunuz ama bu sefer ipuçları, kutu ve diğerleri tarafından ayrılıyor ve daha az metin içeriyor.

· Sanatı seyircinize uygun hale getirin. Hedef pazarınız profesyonelse, grafiğinizi olabildiğince gerçekçi ve sofistike olarak sunmaya çalışın. İşletmeniz moda ile ilgili ise, çok şık bir resim oluşturun.

· Herhangi bir şeye başlamadan önce, bilgi için en iyi konu hakkında araştırma yapın. Sanat eserinin en iyi durumda olabileceğini unutmayın, ancak eski bir hikayeyi zaten aktarırsanız, resmin bağlantı kuramayacağından eminsiniz.

Her bir infografik için sunmak istediğiniz fikirlerin kısa bir listesini yapın. İnsanlarınızı toplayın ve en iyi olanı bulmak için beyin fırtınası yapmaya başlayın. Tasarımın nasıl ilerlemesi gerektiğini tartışın.

· İlk düzeni tamamladıktan sonra, gerekli son rötuşları yapmak için personelinizi tekrar toplayın.

SEO sadece anahtar kelimelerle ilgili değil. Ayrıca bağlantı kurma ile ilgilidir. Infographics buna çok katkıda bulunur; Bu nedenle, web sitelerinde kullanımlarına olan talebe tanıklık etmenize şaşmamak gerekir. Yolculuğa katılmak istiyorsanız, siteniz için en iyi olanları nasıl oluşturacağınızı bilmelisiniz. Size yardımcı olmak için profesyonel bir SEO ajansına danışmalısınız.