एसईओ

SEO En İyi Uygulamaları – Anahtar Kelime Meta Etiketleri

Meta etiket anahtar kelimelerinin ne olduğu hakkında bir hatırlatma mı?

Meta Anahtar Kelimeler, bir HTML web sayfasının baş bölümüne dahil edilen virgülle ayrılmış kelimelerin bir listesidir . Seçilen anahtar kelimeler, o sayfanın konusunu tanımlar. Meta Anahtar Kelimeler etiketleri genellikle web sayfasının baş bölümüne yerleştirilir ve genellikle başlık etiketinden sonra yerleştirilir.

Bir Anahtar Kelime Araması Örneği

Birisi internette arama yaptığında ve bir kelime veya kelime grubu içinde arama yaptığında, arama motoru bu kelimelerin örneklerini arayacak ve sonuçları gösterecektir. Yazılan kelimeler ve / veya kelime öbekleri anahtar kelimelerdir. Aşağıdaki örneğe bakınız.

"Çin Uzaklaşın", "Çin Uzaklaşmak Ashford", ya da "Çin Ashford'da Uzaklaşmak"

Anahtar kelimelerin önemi

Web sitenizi oluştururken ve arama motorları için optimize ederken anahtar kelimeler önemlidir Google, Yahoo, Bing ve diğerleri.

Web sitenizin her sayfası, işletmenizi veya benzerlerini arayan ziyaretçilerin ilgisini çekmek için tasarlanmalıdır. Bu, web sitenizi, farklı anahtar kelimeler için farklı sayfaların optimize edilmesini sağlayacak şekilde oluşturmalısınız.

Web sitenizin ana sayfası, arama sonuçlarında görünebilecek tek sayfa değil.

Her birinde farklı anahtar kelimelere sahip birçok sayfaya sahip olduğunuzda, bir konum elde etmek ve listelerde gösterilmek için birçok seçeneğiniz vardır.

Yerel anahtar kelimelerin kullanılmasının önemi

"Çin Take Away" gibi ana anahtar kelimelerinize ek olarak, yerel bir arama kullanarak yerel olarak arama yapan kişilerin ziyaretlerini de çekebilirsiniz.

İşletme sahipleri tarafından yapılan bir hata, kullanıcıların işletme adını aradıklarını düşünmeleridir. Sizi ve işinizi tanıyan insanlar bunu yapabilir, ancak eğer bulunduğunuz yerel kasabanın adını eklerseniz ve mümkün ise ilçe, yerel aramalardan daha fazla ziyaret çekebilmeniz gerekir.

Örnek

Çin Take Away örneğine dönersek. Düzenli müşteriler "Jasmine'in Çin Take Away'i" hakkında bilgi sahibi olabilirler, ancak web sitesi "Ashford" gibi bir kasaba ve "Kent" ilçesini kapsayacak şekilde optimize edilmişse, daha fazla müşteri potansiyeli vardır.

Anahtar kelime meta etiketi hala geçerli mi?

Geçmişte pazarlamacılar tarafından kötüye kullanım nedeniyle, arama motorları önemini önemli ölçüde azalttığı halde, anahtar kelimeler meta etiketi hala yararlıdır. Pazarlamacılar bu günlerde ya onları yok saymayı ya da belirli anahtar kelimeleri özel olarak optimize etmek için yer tutucular olarak kullanıyor.

Bazı daha az arama motorları da bunlarla alakalı.

Anahtar Kelimeler Yazmak – 3 temel kural

Anahtar kelimelerinizi araştırdığınızı varsayarsak, anahtar kelimeleri virgülle ayrılmış bir listede tanımlamanız gerekir.

3 temel kural

  1. 3 ila 4 cümlenin önem sırasına göre sıralanması. Diğer bir deyişle, önce en önemli olanla başlayın.
  2. Her anahtar kelimeyi veya ifadeyi virgül ve boşlukla ayırın. "Ve", "veya" gibi niteleyicileri kullanmayın, bunlar göz ardı edilecektir.
  3. Anahtar kelime doldurma veya spam yapma ve 3 ila 4 arası ifadeye sahip olmayın.