एसईओ

SEO Geliştirmek için Bloglar Nasıl Yazılır

Bir web sitesi için içerik yazmak genellikle bir angarya gibi hissedebilir, ancak web sitenizin şirketinizi doğru şekilde tanıtmasını sağlamak için mutlak bir gerekliliktir. Ancak, bir arama motoru optimizasyonu açısından, SEO'nuzu geliştirmek için blog oluştururken ve yayınlarken adreslenmesi gereken başka öğeler de vardır. Aşağıda, Arama Motoru Optimizasyonunuzu iyileştirmek için mümkün olan en iyi blogları oluşturma konusunda birkaç ipucu yer almaktadır.

Zorlayıcı Başlık

Blog başlıklarında akıllı, alakalı ve açıklayıcı olmalı ve anahtar kelime öbeklerinden birinin Başlık. Kullanıcının asla arama yapamayacağı ve arama motorlarının anlayamayacağı tanımlayıcı olmayan bir başlığa sahip olmak anahtar kelimeler açısından zengin başlıkların alaka düzeyini artıracaktır.

İlgili Meta Açıklaması

Google, yalnızca ilk bölümünün meta açıklaması sayesinde meta açıklamasının 160 karakterden az olduğundan emin olun. Meta açıklamasında, blogun 1 veya 2 cümle içinde ne olduğunu açıklamak zorunda kalması ve açıklamasında ana anahtar kelimelerden bazılarının bulunduğundan emin olunması gerekir.

Ana Anahtar Kelimeler etrafındaki kategoriler

Kullanıcının bulunmasına yardımcı olmak için onlara doğru bilgileri verecek blog, bloglar ile ilgili blog modüllerinde kategorilerin kurulması gerekir. 5-8 kategoriye sahip olmak yeterli olmalı ve bu kategorilerin her biri anahtar kelime öbeklerinden biri olmalıdır.

Anahtar Kelime Kalıpları

Bloglar anahtar kelimesini zengin yapmak, blogların amacı olarak blog yazmanın ana odak noktasıdır. Siteye içerik ve alaka düzeyi eklemek. Her blog, şirketinizin tek bir ürününe, hizmetine veya yönüne odaklanmalı ve Google'ın yazının neyle ilgili olduğunu anlaması için maksimum 3 anahtar kelimeye odaklanmalıdır. Anahtar sözcüklerin her biri, yazı boyunca üç kez belirtilmelidir ve aynı zamanda da kalın harflerle yazılmalıdır.

H2 Başlık Etiketlerini Kullan

Blogda alaka düzeyini artırmaya yardımcı olması için üstbilgi etiketleri blogda en az bir kez kullanılmalıdır. blogun başlığı olacak H1 Üstbilgi Etiketi'ni yedekleyin. Yayının tamamında başlıkları tanıtmak, blogu kullanıcıların içerikle ilgilenmesini sağlayacak daha yönetilebilir paragraflara ayırmaya yardımcı olur. H2 Başlık Etiketinizin altındaki bir alt konuyu daha ayrıntılı bir şekilde bölmeniz gerekiyorsa, H3 Etiketlerini kullanabilirsiniz.

İlgili Yazıları ve Sayfaları Bağlama

Sitede dahili bağlantı, blogları yayınlamanın temel amaçlarından biridir. Sitede yer almak istediğiniz ana sayfaların çoğunda daha fazla yetki üretilmesine yardımcı olur. Arama motorları blog gönderilerini tarar ve bloglarda bulunan bağlantıları takip eder. Arama motorları bu ana sayfalara ne kadar çok zaman geçerse, Google bu sayfayı daha fazla yetkilendirir. Dış sitelere bağlantı vermek, başka sitelere sayfa sırasını akıttığı ve siteniz için yararlı olmayacağı anlamına gelmediği için önerilmez.

Blogları Kopyalama ve Yapıştırma

Microsoft Word'de yazılmış ve daha sonra yapıştırılan bloglar Blog modülüne genellikle biçimlendirme sorunları etkilenir. Hatayı getirebilecek diğer tüm biçimlendirmeleri kaldıracağından, içeriği blog modülüne yapıştırmadan önce içeriği Not Defteri yazılımına kopyalamanızı ve yapıştırmanızı öneririz.

Blogları Yayınlama

Mevcut blog modüllerinin çoğu yazım denetimi ve editör programında bulunan dilbilgisi fonksiyonları ancak içerikten önce her zaman içerikten okumaya değer. Günün sonunda, blog içeriği sitenizde görünecek, bu nedenle kopyanın doğru olduğundan emin olmak bir bütün olarak markayı yansıtacaktır.

Bullet Puan Listeleri

Bloglarda listelerin oluşturulması, çizim yapmaya yardımcı olacak Kullanıcılar, blog’un ana noktalarına dikkat çekmenin yanı sıra, arama motoru optimizasyonuna yardımcı olmak için daha fazla anahtar kelime eklemenize yardımcı olur. Blogdan öne çıkan avantajlar, blogda tanıtımı yaptığınız ürünü veya hizmeti daha fazla desteklemeye yardımcı olabilir.

Bu yönleri SEO blogunuza yazmanız ve göndermeniz kesinlikle arama motoru optimizasyonunuzu geliştirmenize yardımcı olacaktır, ancak zaman alıcı ve zorlayıcı olabilir. kaynaklar üzerinde. SEO Junkies yıllarının blog, makale ve basın bülteni yazılarının şirketinizin yıllara dayanan deneyim ve kaynaklarının bu yükü hafifletmesine yardımcı olabileceği yerdir. Arama sıralamanızın sonuçlarını nasıl geliştirebileceğimiz hakkında daha fazla bilgi için SEOJunkies.com adresine bakın.