एसईओ

SEO İçerik Yazarları Ne Kadar Kazanıyor?

Bir SEO içerik yazarının maaşı, burada tartışacağımız bir dizi faktöre bağlı olarak büyük ölçüde değişebilir. İlk olarak, bir SEO yazıcısının ne yaptığını açık bir şekilde tanımlayalım, böylece bu mesleğe ilişkin olarak görevler hakkında aynı sayfadayız.

Bir Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Yazarı Ne Yapar?

FYI, bunlar Profesyoneller, diğer birkaç başlık arasından web içerik yazarları, makale yazarları ve SEO metin yazarları olarak da anılır. Ne yaptıklarına gelince, basit terimlerle, bir sitenin arama motorlarındaki görünürlüğünü artırmak için web kopyasını yazıyorlar.

Neden SEO İçerik Yazarları Talep Ediyor?

Neden Google gibi arama devlerine göre belirli web yazma kuralları var. İstenen sonuçları elde etmek için takip edilmeli ve bunlar her zaman değişecektir. Bu, SEO yazarlarının talep ettiği nedenlerden biridir.

Birçok küçük işletme sahibi, Google, Yahoo ve Bing gibi arama şirketlerinin değişen algoritmalarının üstünde kalmak için zamana sahip değildir. ne de sürekli bir içerik akışı üretme zamanına sahip değiller (çoğu durumda arama motorlarında iyi sıralanması gereken şeylerden biri). Bu nedenle, birçok şirket, web sitelerini, mevcut SEO yönergelerini bilen ve kendi web siteleri, haber bültenleri ve blogları için uygun bir kopyasını kimin üretebileceğini açıklayan web yazarlarına yöneliyor.

Artık bu editöryal profesyonellerin neden talep edildiğini biliyorsunuz, bakalım. Ne kadar kazandığını etkileyen faktörlerden bazıları.

SEO İçerik Yazımı: Maaş Beklentileri

Bu meslek için maaşlar her yerde. SeoJobsFinder ve SimplyHired gibi büyük işyerlerini kontrol ederseniz, 'den yaklaşık 35.000 $' dan en düşük yaklaşık 75.000 $ 'a kadar olan aralıkları bulacaksınız (19459004). SimplyHired'e göre ortalama, bu yazının ardından 66.000 dolar (Yaz 2013).

Serbest SEO Yazarları Daha Çok Kazanabilir! Neden? Çünkü, sunduğunuz gelir hedeflerine ulaşmak için servis tekliflerinizi ve oranlarınızı özelleştirebilirsiniz.

SEO İçeriği Yazma Faktörlerini Etkileyen Faktörler

Bir SEO yazıcısının ne kadar ödeme yapılacağını etkileyen birçok unsur vardır. Bunlardan bazıları:

Niche: Örneğin, yasal, tıbbi ya da teknoloji gibi alanlarda uzmanlaşmış bir SEO yazarıysanız, herkesin bu türü yazabilmesi için daha yüksek ücretler alabilir ve alabilirsiniz.

Yer: Tam zamanlı çalışmaya karar verirseniz, ne kadar kazandığınız bulunduğunuz yere göre değişecektir. Örneğin, SimplyHired'de "SEO yazarı" başlığını kullanarak, Jackson, MS'de 57.000 $ 'lık bir medyan maaşı gösterir. New York, NY'deki aynı pozisyon, yılda 20.000 dolarlık bir farkla 77.000 dolar öder.

Deneyim: Arama pazarlaması endüstrisi olgunlaştı ve şirketler deneyime sahip yazarlar arıyorlar. İdeal olarak, en az üç ila beş yıl aradılar.

FYI, bir serbest meslek olarak, müşterileri ararken çok önemli değil. Tüm bilmek istediklerimiz SEO içeriği yazabilir ve bu örnekleri yazarak kanıtlanabilir.

Bunlar, bir SEO içerik yazarının maaşını etkileyen en büyük faktörlerden üçüdür . Birkaç tane daha var.

Eğitimsel arka plan: Özellikle yukarıda sayılanlar gibi son derece teknik bir niş içerisinde uzmanlaşmanız durumunda bu önemlidir.

Yazma Örnekleri: anahtar kelimeleri nereye yerleştireceğini bilmek; trafik üreten başlıklar nasıl yazılır? çapa metni kullanmanın yaptığı ve yapılmaması gerekenler; vb.

Çalıştığınız müşteri / şirket türü: Bazı müşteriler diğerlerinden daha iyi ödüyorlar, örneğin içerik fabrikaları, kendi başınıza bulduğunuz müşterilere karşı.

Pazarlama yetenek ve tutarlılık: Eğer bir SEO yazarı olarak serbest iseniz, sürekli olarak pazarlıyorsanız yılda kolayca altı rakam kazanabilirsiniz. Kuyruğunda çalışacaksın – kesinlikle! – Ama bu ihtiyaç nedeniyle mümkün ve kazançlarınızı artırmak için ekleyebileceğiniz çok sayıda tamamlayıcı hizmet olduğu için (örneğin, sosyal medya hesap yönetimi).

Doğru eğitim ile, küçük ve orta ölçekli işletmeler için SEO içeriği yazma Burada belirtilen maaşlar kanıtlandığı gibi, yüksek ücretli, ev-eksenli serbest iş olabilir.