एसईओ

SEO için Bütçe Nasıl Kurulur?

SEO (arama motoru optimizasyonu) inanılmaz derecede genç ve değişken bir pazarlama alanıdır. SEO için büyük beklentileri olan bir pazarlama yöneticisi olarak, büyük bir yatırım getirisi elde etmek için yoğun bir baskı hissedersiniz, ancak herhangi bir internet pazarlama macerasına özgü olasılıklardan ve risklerden de başınız dönebilir.

Siz ve muhasebe ekibiniz hesap makinelerinizi ve Excel elektronik tablolarınızı çıkarmadan önce, stratejik pazarlama hedeflerinizi düzenlemelisiniz. Bu hedefleri açık bir şekilde hecelemeseniz ve bunları şirketiniz için vizyonunuzla uyumlu hale getirmezseniz, yatırımınızı ve hızlı bir şekilde yanacaksınız. Bir ev tasarımı gibi SEO için bir bütçe inşa düşünün. Doğru mahalleyi ve ev stilini (vizyonu) seçip mimarlık iskeletini (stratejisini) işaretleyene dek, temelde rastgele bir şekilde çivi (bütçe taktikleri) çekiyor olacaksınız. Ve bu kaçınılmaz olarak büyük bir karmaşaya yol açacaktır.

Dedi ki, nitty cesurluğa inelim ve işe yarayan SEO bütçeleme taktiklerini tartışalım.

Projenizin bütçesini ölçmenin üç yolu:

  1. numaralarınızı, sizinkiyle benzer bir (başarılı) geçmiş kampanyaya dayandırırsınız.
  2. SEO pazarınızın belirli bir payını ele geçirmeyi ve hangi SEO kaynaklarını kullanacağını ve nerede olduğunu belirlemek için geriye doğru (rakiplerin yayınladığı rakamlara dayanarak) çalışmayı hedefler.
  3. SEO pazarlamasina ulasmak istediginiz toplam satislarin hedef yüzdesini tasarlar ve bu rakami gerceklestirmek için geriye dogru calisir.

Toplam pazarlama bütçenizin yüzde kaçı SEO internet pazarlamacılığına girmelidir:

o Eczacılık veya bitkisel ürünler satıyorsanız,% 25'e kadar çıkabilirsiniz.

o Ortalamalar (endüstriler arası)% 6 civarında bir yerde, ancak SEO bir pazarlama aracı olarak ön plana çıktıkça bu rakam büyük olasılıkla büyüyecek.

o Temelde tuğla-harç gerçekte विज्ञापन verirseniz ve / veya alışılmadık bir çevrimiçi demografiye sahipseniz, yüzdeleriniz% 2 veya daha düşük olabilir.

Akılda tutulması gereken diğer önemli bilgiler:

o Google, Yahoo ve diğer arama motorlarından oluşturulan tüm iş trafiğinin yaklaşık% 90'ı organik listelerden geliyor.

Her ay yaklaşık 6 milyar arama motoru sorgusu yapıldı.

o İlk üç arama iadesi trafiğin yüzde 91'inden fazlasını oluşturuyor.

Harika bütçeye sahip, tam spektrumlu bir web sitesi optimizasyon şirketi olan SearchMar.com'un yardımıyla SEO bütçenizin kilidini açın.