एसईओ

SEO için Madde Madde Uzunluğu mu?

SEO için makale uzunluğu mu? Bazı insanlar, arama motorlarında iyi endekslenecek makalede 500 kelimeye ihtiyacınız olduğunu söyleyecekler. Bazıları az diyor ve bazıları daha fazlasını söylüyor. Peki sen kimi dinliyorsun?

Kimseyi dinle! İstediğin kadar yayınlamalısın. Gönderiniz kısa ama doğrudan olabilir, ya da uzun olan uzun bir yazı olabilir, çünkü her şeyi açıklamanız için gereklidir. İzleyicilerin dikkatini çekmek veya arama motorlarında dizine eklenmek için gerekli olduğunu hissettirmek için uzun bir yazı yazmayın.

EzineArticles.com'da bir makale yazıyorsanız, en az 250 kelime yazabilirsiniz ve 1000 kelimeyi aşan başka bir makalenin yanı sıra dizine eklenebilir. Gönderiniz uzun ve sıkıcıysa, büyük olasılıkla insanlar yazılarınızda kaybolacaktır.

Gönderinizde SEO için gerçekten önemli olan nedir? Makalenizde, makale başlığınızdaki bazı anahtar kelimelerle eşleşen belirli anahtar kelimeler istiyorsunuz. Örneğin, bu yazının başlığı "Makalenin Uzunluğu SEO İçin Mı?" böylece makalenizde bu anahtar kelimelerden bazılarını istiyorsunuz. Makalenizi, istediğiniz anahtar kelimelerle birlikte başka bir kelimeyle anahtar kelime haline getirmeyin. İzleyicileriniz için yazmak istiyorsunuz, robotlar için değil. Aynı anahtar kelimeyi tekrar tekrar tekrar tekrar söylüyorsanız, insanlar son derece can sıkıcı bulacaktır. Anahtar kelime doldurma nedeniyle güvenilirliğini kaybetmek istemezsiniz.

Anahtar ipuçları: Paragraflarınızın her birine 3-4 adet belirli anahtar kelime koyun. Kısa mesajlar harika, ancak çok kısa değil.