एसईओ

SEO için Makale Yazma – Daha İyi Sayfa Sıralaması İçin Makalelerinizi Optimize Edin

Bilgilendirici ve yararlı makaleler yazmanız yeterli değil. Bunların hedef kitleniz tarafından okunmasını istiyorsanız, bunların çevrimiçi olarak kolayca bulunabileceğinden emin olmalısınız. İlgili arama yapıldığında, arama motoru listelerinin ilk sayfasında görünmesini sağlamanız gerekir. Bu nasıl yapılır? Eh, bunun cevabı nispeten kolaydır. Makalelerinizi nasıl optimize edeceğinize dair doğru yolu öğrenmeniz yeterli olacaktır, böylece arama örümcekleri bunları doğru bir şekilde indeksleyecektir.

İçeriğiniz üzerinde hedeflenecek terimleri / ifadeleri tanımlamak için bir anahtar kelime araştırması yaparak işe başlayın. Bunu Google’daki gibi ücretsiz ancak güvenilir anahtar kelime önerme araçlarını kullanarak yapabilirsiniz. Unutmayın, en popüler anahtar kelimeler, her zaman çok rekabetçi olma olasılığı en yüksek olan hedefler değildir. Bu nedenle, rekabetçi olmayan ancak potansiyel müşterileriniz arasında hala popüler olan anahtar kelimelerle gidin. Bu, makalelerinizin en iyi 10 arama sayfası sonucunda görünmesini sağlama olasılığınızı artıracaktır.

Makaleleriniz için en iyi anahtar kelimeleri belirledikten sonra, yapacağınız bir sonraki şey okuyucularınızı ve aramanızı vuracak harika içerikleri bir araya getirmektir. motorlar. Makaleleriniz benzersiz, sıcak bilgiler içermelidir. Ayrıca, iyi yazılmış, yararlı, eğlenceli ve anlaşılması kolay olmalıdır. Bundan sonra, içeriğinizi optimize edin. Bunu yapmak nispeten kolaydır. Anahtar kelimelerinizi ve eş anlamlılarını, arama örümceklerinin kolayca bulabilecekleri yerlere ekleyin. Bunları başlıklarınıza ve paragraflarınızın her birine bir kez yerleştirin.