एसईओ

SEO için Uzun Kuyruk İçerik Stratejisi

Uzun kuyruk SEO'nun eski eğilimi artık arzu edilen bir strateji değil. Öncelikle trafik üzerinde yoğunlaşan bu daha önceki teknik, kullanıcı deneyimi dikkate alınmadığında çok azdı. Takip eden adımlar, mümkün olduğunca çok sayıda uzun kuyruklu anahtar kelime aramak, her biri için bir açılış sayfası oluşturmak, anahtar kelime başlığına ve başlık etiketine yerleştirmek, anahtar kelime öbekleriyle doldurulmuş içerik yazmak ve yalnızca dönüşümlere odaklanmaktı. Örneğin, bir arama ifadesiyle ilgili her olası uzun kuyruk anahtar kelimesinden oluşan bir listeyi hazırlama & # 39; SEO şirketi & # 39; En iyi SEO şirketleri & # 39;, Great SEO şirketleri & # 39; & # 39; Top 10 SEO & # 39; şirketler ve daha fazlası ve bunları içeriğinizde burada ve orada kullanmak, uzun kuyruk SEO için güncel olmayan bir stratejidir, ancak çoğu hala bunu takip etmektedir.

2013 ve ötesindeki odak öncelikli olarak yetkili bilgilerdir. Basit sebep, arama motorlarının, özellikle Google'ın, artık yalnızca kolay dönüşüm sağlayan ve neredeyse hiç bilgilendirici değeri olmayan siteleri değil, kullanıcılara güvenilir bilgiler sağlayan siteler sunduğudur.

Büyüyen bir işiniz varsa ve içeriğinizi uzun kuyruk anahtar kelimeleri için optimize etmek istiyorsanız, takip edebileceğiniz bazı yenilikçi stratejiler.

Takımınızın En İyilerini Alın

İlk adım, ekibinizi bir araya getirmek ve oluşturmak istediğiniz sayfalar veya içerik hakkında konuşmak olacaktır. İçeriğinizin çeşitli yönlerini deneyiminize göre tartışın ve ekibinizden öneriler alın. Kurum içi ekibiniz mükemmel alan uzmanlığına sahip olacak ve doğru ve en etkili fikirlerle kolayca çıkabilecektir.

Örneğin, işletmeniz yerel pazarı hedefliyorsa, içeriğinizi yerel müşterilere çekici hale getirmelisiniz. Ekibinizle yerel aramadaki en son trendler, bunların içeriğinizde nasıl uygulanacağı ve diğer ilgili konular hakkında görüşebilirsiniz.

Kullanıcı Gereksinimlerini İyice Anlayın

İçerik gereksinimleriyle ilgili net bir fikir oluşturduktan sonra, kullanıcıların gerçek ihtiyaçlarını öğrenin. Kullanıcıların sayfanıza veya içeriğinize ulaşırken ne bulmayı beklediklerini düşünün. Geçmiş kullanıcılarla görüşebilir, potansiyel müşteriler için bir anket yapabilir veya istenen bilgileri almak için çevrimiçi araştırmalar yapabilirsiniz. Daha fazla sayıda kullanıcıya hitap eden içeriği haritalarken, hangi uzun kuyruk anahtar kelimelerinin sizin için en uygun olacağını öğrenebilirsiniz. Örneğin, bir meyve suyu işletmenize sahipseniz, kullanıcılar arasında en popüler olan ürünleri röportajlar ve anketler aracılığıyla bulabilirsiniz. Birçoğunun üzüm suyunu tercih etmesi halinde, uzun kuyruklu anahtar kelime & # 39; en iyi üzüm suyu şirketi & # 39;
Sadece insanların ürününüzden veya hizmetten ne beklediğini değil, aynı zamanda insanların istediği şeyleri de kontrol etmemelisiniz. Bu bilgilere dayanarak, yalnızca doğrudan sunduğunuz ürünleri vurgulamak yerine, kullanıcılar için daha kapsamlı bir çözüm rehberi oluşturabilirsiniz. Bu, işletmenizle ilgili olmayan uzun kuyruklu anahtar kelimeleri bulmanıza yardımcı olacaktır.

Rakip Siteleri Üzerinde Araştırma Yapın

Rakip sitelerin stratejilerini kontrol etmek, işe yeni başlıyorsanız, bir temel oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Örneğin, mücevher işiniz için ilk kez bir sayfa oluşturduysanız, ürünlerinin kalitesini anlatan içeriği nasıl yerleştirdiklerini ve uzun kuyruk anahtar kelimeleri nasıl kullandıklarını öğrenmek için başka sitelerde arama yapabilirsiniz. Ancak, yaklaşımlarını kopyalamak için iyi bir strateji değildir. Yaklaşımlarını bir temel olarak kullanın ve kendi fikirlerinizi geliştirin. Yetkili rakiplerin sitelerine bakın. Bu siteler, bir taban çizgisinden fazlası için size yardımcı olacaktır. Farklı yaptıklarını kontrol ederek, taze ve yaratıcı fikirleri kolayca geliştirebilirsiniz.

Bilgilendirici Değere Dayalı Nicel Araştırma

En önemli olanları önceliklendirebilmeniz için anahtar kelime hacimlerini araştırmak iyi bir fikirdir. Ancak, bu kullanıcı deneyimi önce hacmi düşünmelisiniz anlamına gelmez. Bir anahtar kelime yaklaşık 500 kez arandığında ve ziyaretçinize herhangi bir değer eklemezse, o anahtar kelimeyi kullanarak herhangi bir fayda sağlayamazsınız. Burada, içeriğin bilgilendirici değerine önem verin ve ardından anahtar kelime hacmini göz önünde bulundurun.

Örnek Tasarım ve Kazanç Geri Bildirimi Oluşturun

UserTesting.com, Mechanical Turk ve diğerleri de dahil olmak üzere farklı mockup servisleri aracılığıyla örnek tasarımlar oluşturun ve geri bildirimler alın. Sayfaları / içeriği geri bildirimlere göre yeniden canlandırın.

Sayfa İlgisini Denetle

Oluşturduğunuz sayfanın veya içeriğin web sitenizle mi yoksa Web’le mi ilgili olduğunu kontrol etmelisiniz. İlgili olması durumunda sayfa veya içerik gerçek değere sahip olmalıdır. Bu sayfa oluşturma sürecinin herhangi bir aşamasında kontrol edilebilir.

Bu stratejilerin her biri, ancak bunları uygulamak için özel bir takım varsa en iyi şekilde çalışacaktır. En iyi yaklaşım, güvenilir bir anahtar kelime araştırma hizmeti sunan profesyonel bir SEO şirketinden destek almak olacaktır.