एसईओ

SEO Kampanyanız İçin Uyumlu Bir E-Ticaret Çözümü

Amazon.com'un ve diğer tanınmış markaların tarzını ve çevrimiçi etkisini taklit etmeyi uman en iddialı İnternet perakendecileri, güzel görünebilen ancak başka bir şey yapmayan elektronik perakende web sitelerini yaymayı hedefliyorlar. Tüm itme, hareket halindeyken güvenilir bir e-ticaret çözümü seçerken uyumlu bir çaba yerine, ön uçta görünen şeye doğruysa, bu kararlar, herhangi bir SEO kampanyasının uzun vadeli başarısını son derece etkileyebilir.

Çoğu İnternet perakendecisi, kutu e-ticaret çözümünü kullanmayı tercih ediyor ve zeminden daha uygun bir şey inşa etme ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Bununla birlikte, kutu yazılımı dışında sağlam bir SEO kampanyası gerçekleştirmek için gerekli olan esnekliğin bir kısmı eksik olabilir. Öte yandan, tamamen özelleştirilmiş bir e-ticaret platformu oluşturmak tamamen pahalı olabilir. İdeal bir durumda, aralarında bir yerde bir şey aramak isteyeceksiniz. Boşluğu kapatmanıza yardımcı olmak için, SEO kampanyanızla uyumlu olan geçerli bir e-ticaret çözümü için alışveriş yaparken dört temel gereksinimi belirledik.

Kanun 'daki İspat'

İdeal olarak, gerekirse bizim için değiştirilebilecek kodları bulundurmak isteriz. Bu sürekli erişilebilirlik, SEO davranışı için daha etkili olduklarından emin olmak için, sunucu davranış önerileri belirlememize ve işlerin ya da işlevin nasıl değiştiğini değiştirmemize olanak tanır. Çoğu satıcı kodlarını ödemezseniz, bazen yalnızca bu kodu kullanarak site başına 10.000 ABD dolarına kadar çıkmazsa ve birçok satıcı bu seçeneğe izin vermekle ilgili olabilir.

Arama motorları yalnızca sonuç koduyla ilgilenir, yani HTML, tarayıcıyı ayrıştırmadan gönderilir. Dolayısıyla, bir e-ticaret web sitesinin etkili bir SEO kampanyasına sahip olması için, kaydolduğunuz SEO şirketinin, sayfa dinamik olarak oluşturulduğu sırada yazılımın kodu nasıl görüntülediğini değiştirme becerisine ihtiyacı olabilir. Bu genellikle herhangi bir kategori sayfasını, ürün sayfasını veya gizlilik politikası, site haritası ve ana sayfa gibi daha "statik" sayfaların bir kısmını içerir.

Özelleştirilebilir Ürün Yönetimi

Bazen başlık etiketleri, Meta etiketler ve gövde içeriği dahil olmak üzere arka uç yönetiminden sayfaların belirli özelliklerini özelleştirmemize izin veren platformlarda çalışırız. Bu, herhangi bir tür kod erişimi sağlamayan bir e-ticaret çözümü ile çalışırken, web sitenizde çalışırken yüzlerce dinamik sayfayı "kişiselleştirmek" için tek yol sağladığından, büyük bir avantajdır. SEO kampanyanız.

Ancak, yine de, e-ticaret çözümünüzün yönetim bölümleri bu kadar sağlam değil ve temel kodlara uygun bir şekilde eriştikten sonra, SEO'nuz için önerileri almak için "hack" kodunu geliştirmeliyiz Web sitesine kampanya. Örneğin, bu "hackleri" istemci web sitelerine eklerken, çoğunlukla değişkenlere eklenmiş önerilerimizle küçük bir yapılandırma dosyası gibi görünen biçimleri alırlar. Ve sayfaya bağlı olarak, konfigürasyon dosyamız, söz konusu sayfa için uygun önerileri tükürecek ve esas olarak nereye gitmeleri gerektiğini onlara ekleyecek. Ne yazık ki, bu genellikle e-ticaret çözümünüzdeki kodlamaya doğrudan erişim ile gerçekleştirilir. Ayrıca, doğrudan erişim verilmezse, genellikle bir kaya ve sert bir yer arasında sıkışıp kalırız.

Linux Tabanlı İşletim Sistemi

IIS, (web siteniz için geniş bir esnekliğe izin veren küçük dosyalar) dosyaları kaldırabilene kadar .htaccess, Linux altında çalışan bir e-ticaret çözümü oldukça arzu edilir URL'leri düzleştirme gibi sayısız görev için. Bazı Windows uygulamaları bunun etrafında yollar buldular, ancak genellikle estetik açıdan çekici değiller ve basit bir yeniden yazma gibi işlev görmezler. Tercih ettiğimiz işletim sistemimiz olan Linux, daha fazla uygulama çalıştırabiliyor ve işletim sistemi ve ilgili yazılımlar Windows'daki benzerlerinden çok daha ucuz.

.htaccess dosyası, uygulanabilir bir e-ticaret çözümünün oluşturulmasında giderek daha popüler hale gelen çok güçlü bir araçtır. Gücünün bir kısmı "URL'leri düzleştirme" yeteneğinden kaynaklanır – örneğin, example.com/products.php?id=437 alır ve example.com/products/Sellow-School-Bus gibi daha arkadaşça bir şeye dönüşür / 437 /. URL'yi düzleştirerek, arama motoru örümceklerinin web sitesini taramasını daha kolay hale getiriyoruz – dinamik queristrings'lerden kurtulmak, örümceklerin çoğu zaman taramayı zorlaştırıyor. Ayrıca, URL'leri düzleştirme, SEO kampanyanızdan anahtar kelimelerinizi arama motorlarına daha da çekici hale getirmek için URL'ye eklememize olanak tanır. URL farklı olabilir, ancak .htaccess dosyası nedeniyle, düzleştirme işleminden önce yaptığı gibi tam olarak çalışacaktır.

Linux'un bir diğer önemli avantajı, 301 yönlendirmelerini oldukça hızlı bir şekilde uygulama yeteneğidir. En önemsiz görevlerden biri, www olmayan bir web sitesinin (örneğin, http://example.com – http://www.example.com) www. an.htacess dosyasına eklenen sadece iki satırda. Bunu IIS (Windows) üzerinde uygulamak, sunuculara genellikle erişim sağlanmayan sunucuya kök erişimi olan zorlu bir görev olarak ortaya çıkıyor.

Esneklik Anahtardır

Çoğu zaman, bir SEO şirketinin bir sayfanın nasıl görüntülendiğini veya ne zaman görüntülendiğini ve ne zaman, bazen SEO kampanyanızın sıralamasını ve trafiğini artırmak için değiştirmesi gerekir. Yazılımın esnekliğinin herhangi bir etkili e-ticaret çözümü için devreye girdiği yer burasıdır. Örneğin, doğrudan arka uç yönetimi aracılığıyla üstbilgi, altbilgi ve sayfa şablonları sağlayabilen bir e-ticaret çözümü vardır.

Ancak, şablonları site koduna sabit kodlayarak kilitlemeyi tercih eden bazı satıcılar var. Gerçek paradoks, bu şeyleri kendiniz için değiştirmek için size kod vermeyecekleri zamandır. Bu tür bir esneklik, herhangi bir SEO kampanyası için felakete yol açabilir.

Uzun Süreli Zorluklardan Kaçınmak

Bu noktada, o zamana kadar karşılaştığımız hiçbir şey olmadığından, en iyi performansa sahip bir e-ticaret çözümü vermek için herhangi bir özel tavsiye bulunmamaktadır. mükemmel bir yerdedir. Şirketinizde bir şirket içi SEO teknisyeni olmasaydı, bir e üzerinde önemli miktarda zaman ve para harcadığınızı anlatan baş ağrılarından kaçınmak için bilgili bir SEO şirketi kurmanız akıllıca olur. başarılı bir SEO kampanya için gerekli esnekliği sunmayan-ticaret çözümü.

Yukarıda belirtilen gereklilikleri karşılamayan bir e-ticaret çözümü seçtiyseniz sonuçta, beklediğiniz sıralamaları ve trafiği elde edemeyen yarım optimize edilmiş bir siteyle sonuçlanabilirsiniz. SEO kampanyanızın başlangıcı.

(C) Orta Mavi 2008