एसईओ

SEO Kullanmamak İçin

İşletmemizin büyük bir kısmı küçük ve orta ölçekli işletmeler için profesyonel Arama Motoru Optimizasyonu hizmetleri yürütmektedir. Bu yüzden kendimizi, daha fazla SEO projesinden değil, kendimizden daha fazla konuştuğumuzu öğrenmek için şaşırabilirsiniz. Ya da daha doğru bir şekilde, müşterilerimizi SEO yapmaktan çıkarırız.

Birçok kişi, arkadaşlarından, kolejlerinden ve iş arkadaşlarından çeşitli SEO başarı öykülerini görüyor, duyuyor ve bunları okuyor ve şöyle düşünüyor: "Hey, kulağa harika geliyor.

SEO ile ilgili sorun, muhtemelen diğer İnternet pazarlama taktiğinden daha fazla sık sık iş için yanlış bir araçtır.Ne kadar kötü olursa olsun sorunlara cevap vermek ve satışları artırmanıza yardımcı olmak için ne kadar kötü olursa olsun onu kesmeyeceksiniz.

SEO'nun çok yönlü İnternet pazarlama stratejinizin bir parçası olup olmadığını değerlendirirsiniz, burada SEO'nun size neden yardımcı olamayacağına ilişkin 5 neden "

1. Yaptığınız Ürün: SEO'nun tüm temeli, web sayfalarınızı alakalı aramalarla ilgili soruya cevap olarak konumlandırmaktır. Sunduğunuz ürün ya da hizmet çok benzersiz ya da yapılmış bir şey ise, kimse onu aramak için bilmediği basit nedenlerle SEO kiralayamazsınız. Durumda, "Dog Wine" için bir SEO programı uygulamak için bize gelen bir şirket oldu. Sorun iki katlıdır: Şarap aslında köpeğiniz için kötüdür, bu yüzden hiç kimse bu anahtar kelimeleri arayabilirdi, belki de "Köpek şarabı zehirlenmesi" içindi. İkincisi, ürün aslında hiç şarap değildi, ama genellikle kibble ladin için satılan bir tür salkımdı. Yani ürün gerçek ve tamamen köpeğinizi beslemek için Tamam iken, ürün kategorisi (köpek şarabı) ve gerçek ürün (köpek tasması "olarak adlandırılan bir çakmak katkı maddesi) arasındaki ilişki SEO kapsamı dışında idi. Önerdiğimiz daha iyi bir pazarlama çözümü, ürün satın almanın gerekli olduğunu anlatan blogcu yorumlarıyla birlikte bir ticari PR kampanyasıydı.

2. Düşük Arama Hacmi: Bulduğumuz en büyük sorun, şirketin ürün ve hizmetleriyle ilişkili anahtar kelime öbeklerinin düşük talep görmesidir. Kimse, sattıkları şeyin talep edilmediğini veya dilimlenmiş ekmekten beri en büyük şeyin duyulmasını istemez. SEO markalaşma ve ürün konumlandırmada zayıflıklar yaratıyor. Bazen SEO, zayıf bir ürün teklifi veya var olmayan markalaşma kampanyası için bir panacea olarak kabul edilir. SEO, sihir yapamaz ve kesinlikle az veya hiç var olmayan bir talep yaratamaz. SEO, arama yapan kişiye iyi yazılmış bir YARARLARI olan bir ürün veya hizmetiniz olduğunda en iyi şekilde çalışır, çünkü çoğu arama "Nasıl Yapılır?" Veya "Nasıl Yapılır?" Ile başlar. Hatta soruluyor. Anahtar kelime araştırmamız, bu zayıflıkları hemen ortaya çıkaracaktır.

3. Destekleyici çabalar yok: Arama Motoru Optimizasyonu, bir kerelik çabaların, hala önemli olsa da, herhangi bir kısa vadeli başarıyı sürdürmek için yeterli olmadığı giderek daha karmaşık hale geldi. Sosyal medyanın SEO üzerindeki etkisinin giderek artmasıyla birlikte, işletmelerin temel SEO sonuçlarını yükseltmek için devam eden sosyal medya çalışmalarına yatırım yapmaları gerekecek çünkü tüm büyük arama motorları, sosyal medya sinyallerinin içeri ve dışarı doğru gittiğini kaydetti. bir web sitesinin, söz konusu sitenin belirli bir konuya (ve anahtar kelime setine) ilişkin bir doğrulaması vardır. SEO'ya yatırım yapmak, sosyal medya pazarlaması ve içerik pazarlaması ve sürekli olarak blog oluşturma ile güçlendirilmesi gereken temel bir adımdır.

4. Web Sitesi Tasarımı SEO İçin Hazırlanmamıştır: Bir web sitesinin düzeni değiştirilebilse de, bu durum web sitesinin düzenini değiştirerek SEO hazır hale getirmek için ek maliyetlere yol açabilir. Örneğin, bir numaralı sorun, tüm ürün ve hizmetlerin tek bir sayfada listelenmesidir. Uygun SEO'yu gerçekleştirebilmek için, her bir ürün veya hizmetin kendi yerinde olması gerekir, çünkü uygun yerinde SEO, benzersiz META etiketleri gerektirir, Başlık etiketleri anahtar kelimeler, vb. ağır web siteleri ya da çoğunlukla metinleri tercih ederek sitede gerçek metin ve kelimeleri yerleştirmeye karşı koyar. SEO içerik, esas olarak metin hakkındadır.

5. Hemen Sonuçlar: Muhtemelen şüphelendiğinizden SEO'nun etkili olması zaman alabilir. Aslında, İYİ SEO uygulamalarının doğası, organik bağlantı ve sosyal medya faaliyetlerini mümkün olduğu kadar doğal yollarla denemek ve taklit etmektir. Bu yavaşça ve yavaş yavaş anlamına gelir. Ve hatta o zaman bile, arama motorları sitenizi dizine eklemek ve hatta sıralamasında yukarı taşımak için aylar hatta aylar alabilir! Yani, özel bir etkinliğiniz varsa veya bir ürünü kullanıma sunmayı planlıyorsanız veya başka bir etkinlik düzenliyorsanız, SEO sizin için en iyi biletiniz değildir. Tıklama Başına Ödeme विज्ञापन kampanyasının veya belki de programınızda bir şeyler yapmak için sosyal medyayla birleştirilmiş bir e-posta pazarlama kampanyasının daha iyi uygulanmasını sağlayabilirsiniz.

Bu 5 ipucu göz önüne alındığında, SEO İnternet pazarlama cephanenizde çok güçlü bir araç olabilir. Ama sonuçta hepsi değil.