एसईओ

SEO Malpraktiklerinden kaçınmak

SEO ile ilgili pek çok şey söylense de, yine de iş web sitesi avantajlarından faydalanabilir. SEO genel olarak çok rekabetçi ve zor bir iş olabilir, bu yüzden başarı oranı bazen gerçekten zor olabilir. SEO teknikleri arasında hangisinin sürekli olarak değişebilen mevcut SEO görevlerinin uzun listesini göz önünde bulundurarak bir iş için gerçekten işe yarayabileceğini belirlemek zor olabilir.

Bununla birlikte, bir şirketin yapabileceği en iyi şey, stratejinin başarı oranını arttırmak için işe yaramayacak herhangi bir şeyden kaçınmaktır.

İşte SEO stratejilerinin başarısızlığına katkıda bulunan uygulamalardan bazıları.

  1. Bir adamın bunu yapabildiğini düşünmek – işin hala sıfırdan başlamasıyla SEO'nun ilk kısmı en zor kısmı olabilir. Bununla birlikte, sadece bir kişinin her şeyi yapmasına izin vermek kesinlikle tavsiye edilmez, çünkü daha önce de belirtildiği gibi SEO, bir çok görevi kapsar. Görevler diğerleri arasında bağlantı kurma, makale yazımı, forum gönderme, blog yorumu, web sayfası analizi, anahtar kelime araştırması arasında değişebilir. Bir işletme, tüm yönleriyle kalite çıktılarını gerçekten elde etmek istiyorsa, o zaman görevleri iyi bir şekilde devretebilmelidir.
  2. Önemli içerik barındırmayan sayfalar – içerik, arama motorları için çok önemlidir. Bu nedenle, tembel içeriğe sahip gibi görünen herhangi bir web sitesi, arama motorları için çekici değildir ve bağlantı çabalarından bu yana en iyi duruma getirme olasılığı düşüktür. Bir web sitesi yöneticisi, en alakalı içeriğe sahip bir web sitesini doldurmak için inisiyatif almalıdır. Bunu başarabilmek imkansızsa, bu boşlukları düzeltmek için içerik yazarları dünyanın dört bir yanına dağılmış durumda.
  3. Geleneksel çapa metni – bu günlerde "Buraya tıklayın" ve "Daha fazlasını görün" ifadelerinin kullanılması, gizem ya da yarattığı ilgi duygusu nedeniyle cazip görünebilir, ancak arama motorları bu tür bir düzeni takdir edemez. . Arama motorlarının, bağlantının gerçekten neyle ilgili olduğunu işlemesi daha zor olurdu. Bununla, cümleyi kesmeyi kes. Bütün fikri tek bir makalede tamamlayın.
  4. Kaliteye göre miktar – bu en yaygın hata एसईओ . Her şey hızlı sonuç elde etme umuduyla abartılı olarak yapılır. Ancak, bu sadece işe yaramak yerine stratejiye zarar verebilir. Çok fazla bağlantı, arama motorları tarafından spam olarak yorumlanacak ve bu da web sitesinin engellenmesine neden olabilir.