एसईओ

SEO Nedir – Arama Motoru Optimizasyonu Açıkladı

Arama motoru optimizasyonu, Google, Yahoo ve MSN'nin doğal arama sonuçlarında daha yüksek yerleşime ulaşma tekniğidir. En fazla önem taşıyan arama motorları Google% 62'lik bir pazarlama payı% 20 ile Yahoo ve pazar payı% 10'luk bir oranla MSN'de% 10'luk bir pazar payına sahiptir. Bu, Google'ın seçmesi gereken arama motorudur. insanların yüzdesi internette arama yapıyor.

Google’ı açtığınızda PC’nizde görebileceğiniz şey, yerel arama sonuçları, organik arama sonuçları ve ücretli reklamcılık sonuçlarıdır. Ücretli reklamların gerçekten de aynı olsalar bile organik arama sonuçlarıyla ilgisi yoktur. Bugün sadece organik "doğal" arama motoru sonuçlarından ve daha yüksek yerleşimlerden nasıl bahsedeceğiniz hakkında konuşuyorduk.

Buradaki amaç, yalnızca daha yüksek bir yerleşim elde etmek değil, web sitenize daha fazla trafik çekmek. Size en fazla değeri olan anahtar kelimeler için daha yüksek konumlandırma elde ederek. Trafiği almaya çalıştığınız belirli anahtar kelimeleri hedefleyen yeni içerik ekleyerek zaman içinde göreceksiniz.

Bu üst 5 pozisyona girebiliyorsanız, daha fazla yedeğin olması elbette ki hedefinize ulaşıyor; trafiğinizi yönlendiren terimleri hedeflediğiniz varsayılarak, web sitenize çok fazla trafik çekebilirsiniz.

Zaman içinde SEO, bir gecede olduğu kadar hızlı değil ve zamanla hızlı bir şekilde düzeltilebiliyor, uzun vadeli bir kampanya veya arama motoru optimizasyonu geliştirdiğiniz sürece arama motoru sonuçlarından çok fazla trafik almayı bekleyebilirsiniz. Doğru yapılırsa, Google ve Yahoo’dan gelen trafik artışınızı görürsünüz ki, çıkış yapan bölüm bir gün trafik kazandığınızı hayal etmez ve ertesi gün anahtar kelime hedefli içerik ekleyerek bir arama motoru optimizasyonu kampanyası yaparsınız. Bir kaç dakikadan birkaç şey söz ediyordu.

Trafiğiniz, neredeyse her şeyi ödemeden doğal olarak artacak ve doğru manzarayı belirlediğiniz sürece sadece büyümeye devam edecek.

Arama motoru optimizasyonunda ne var?

2 parça var …

İçerik ve yapı ve web sitesi görünürlüğü.

Diğer web sitelerinde ve sitenize giden bağlantılar hakkında bahsetmekle ilgili arama motoru görünürlüğü. Zaman alır ve bir kerede yapılmamalıdır.

Hepsini tek seferde yapmak, arama motorlarında arama sonuçlarında işlem yapmaya çalıştığınız bir bayrağı kaldırır. Zaman içinde yapılan ve Yahoo ve açık dizinler projesi gibi doğru web dizinlerine girme, arama sonuçlarında daha yüksek yerleşime neden olabilir.

Basın bülteni, burada bahsettiğiniz ve umarız bazı bağlantılar olduğu sürece bordro da olur. Ve benzer ilgili web sitelerinden link almak da büyük bir fark yaratabilir.

Çevrimiçi görünebilirliğin yalnızca bağlantılardan ne kadar güçlü olabileceğinin bir örneği Adobe web sitesidir. Adobe web sitesi, arama terimi için "burayı tıklayın" sayısı 1'dir. Adobe web sitesi sayfasında okuduktan sonra, arama terimi için "buraya tıklayın" ifadesinin kesinlikle referans olmadığını göreceksiniz. Sadece mevcut değil …

Peki neden Adobe web sitesi 1 numarayı gösteriyor?

Bu basit.

Google, web sitelerine kaç kişinin bağlantı kurduğunu, ilk kez "Google’ın patlaması" nı kullandığı ve temel olarak bir web sayfasına, hedeflediğiniz anahtar kelimeyle ve Google’la tarihsel olarak bağlantı veren yüzlerce web sitesine sahip olduğu ifadesini kullanıyor. İnsanların bu ritmi manipüle etmeye çalıştıklarını ve şimdi daha fazla senkronizasyon kriterine sahip olduklarını anladı.

Yani Adobe hala 1, çünkü Adobe uygulamalarını indirmek için burayı tıklatarak 1000’e kadar web sitesine bağlantı veren 100’ten 100’ün web siteleri var. Ancak burayı tıklayınca, güçlü arama motoru sıralamasında ve bir milyar arama sonucuna benzediği ve Adobe'nin bu arama terimi için 1 sıralamaya sahip olduğu bir link metnidir.

Kampanyalarına değer vermediğinden eminim ancak bağlantıların gücünün nasıl olduğunu gösterir. Web sayfanıza yeterli sayıda bağlantı sağlayın ve hemen ardından istediğiniz tüm arama terimleri için yüksek yerleşime sahip olabilirsiniz.

Web sitesi içeriği ve yapısı hakkında konuşalım…

Web sitenizi optimize etmek için yapabileceğiniz birkaç farklı şey var.

Arama motoru optimizasyon ekibiniz, yalnızca geçerli bir kaynak koduyla değil, aynı zamanda video görüntüleri gibi ilgi çekici içerikler sunan ve Google'ı hemen hemen tüm web sitelerine yönlendiren bir web sitesi oluşturmanın temel esaslarının neredeyse anında anlaşılması gerektiğini anlamalıdır. Google’ın web sitenizi dizine eklemesini beklemek zorunda kalmadan, aslında arama motoru için bir liste oluşturabileceğiniz ve anahtar sözcükler için daha yüksek sıralamaya göre yardıma ihtiyaç duymayan bu içeriği indeksleyebileceğiniz yapı ve veri özet akışları oluşturabilirsiniz. ancak bu sayfaların doğru şekilde
indekslenmesine yardımcı oluyor.

Saha düzeyinde optimize etmek için burada yapabileceğiniz bir sonraki şey, kırık linkleri doğrulamaktır …

Bu nedenle, web sitelerinde hiçbir şeyin kırılmadığından emin olmak için bir program çalıştırın. Google’ın taranması nedeniyle herhangi bir kötü bağlantıya çarpmadığından emin olmak istiyoruz. Aksi takdirde sayfa ve devam etmiyor.

Web sitenizden java komut dosyaları, stiller ve biçimler gibi fazla kaynak kodunun çıkarılması ve masa adını verdiğimiz kelimelerin daha az kullanılması ve stil tabanlı html kodunun kullanılması, web sayfanızın daha iyi bir kullanıcı tarafından sunulmasının sadece düşük süresinde büyük bir fark yaratır. web sitesi üzerinden tüm linkleri kullanarak okumaya ve web'e daha sezgisel bir şekilde erişmeyi umduğumuzdan, arama motorları tarafından da okunamayan resimlerden ziyade statik ve metin tabanlı bir navigatör kullanıyorduk. .

"Pazarlama" veya "tanıtım" gibi gerçek kelimelerden oluşan bağlantılar sağlamak zorundayız, yine video içeriği gibi ilgi çekici içerikler almak istiyoruz. Bu, kullanıcıların Google arama sonuçlarında sonucunuzu seçmesine neden oluyor. Web sayfanızda ve içeriğinizde yer aldığından ve geri dönüşün Google tarafından kaydedilip kaydedilmediğinden emin olun ve bir web sitesiyle ve muhtemelen diğer arama sonuçlarına sahip biriyle alakalı olmadığını fark edin.

Sonra sayfa seviyesi SEO denen bir şey var …

Biz sadece ana sayfada SEO yapmıyoruz, web sitesinin sayfalarının geri kalanında umurumda olacak birkaç farklı SEO vokal noktası var. Arama motorlarına açık olmamaya dikkat edeceğiz … diğer bir deyişle, sadece hedeflediğimiz anahtar kelimeyi değil.

Bazı harekete geçirici eylemler koyacağız ve bu özel bağlantıyı Google’da bulan kişiyi ortaya çıkan diğer listelerden daha alakalı bulmaya zorlamak için bazı değer önerileri koyuyoruz. Ayrıca, her sayfanın tanıtımını içeren ve anahtar kelime temasıyla sayfadan yararlanma dışında anahtar kelime teması hakkında konuşulan açıklamaları kullanmaya çalıştık.

Ayrıca başlık, sayfa düzeyinde optimizasyonunuzla uğraşmak istediğinizde de önemli bir role sahiptir. Örneğin, H1 adında bir etiket veya her sayfadaki her bir başlık etiketinin başka bir deyişle benzersiz olması gerekir. web sitemdeki her sayfayı genel başlığımın H1 bölümü ile istemiyorum.

Çevrimiçi olarak bazı şablonlar H1 ile her sayfada tam olarak aynı olan bir şablon oluşturuyor. Bu, web sitemdeki her sayfanın tam olarak aynı başlığa sahip olduğunu her sayfada yeni başlıkları kullanarak arama motoru optimizasyonuna yardımcı olacak. Bunun için en uygun hale getirme ölçütlerinden biri olduğundan emin olun.

Arama terimleri için optimizasyondan bahsetme SEO'nuzun özellikle yapması gereken şeylerden biri de aşırı anahtar kelime araştırmasıdır …

Aslında en güçlü, en güçlü anahtar kelimeleri, bu arama terimleri etrafında arama yapan ve ardından en çok trafiği yönlendiren anahtar kelimelerin etrafındaki sayfaları araştıran ve sonra oluşturan kişiler açısından anlamak.

"Yeniden yapılanma" hakkında içerik izleme sayfam olduğunu varsayalım. Bu anahtar kelimelerin her birinin etrafında "ev yeniden biçimlendirmesi" nin etrafında belirli bir müşteri içerik barındıran bir içeriğe sahip olmadığım için, "ev tadilatı" yazan bir sayfaya gideceğim ve benzersiz bir içerik yazacağım. Görüntü ile muhtemelen 400-500 kelime içerik.

Bir sonraki şey, genel web sitesi görünürlüğüne bakıyor

Web sitesinde görünürlük konusunda konuştuğumuz şey, web sitelerinin fark yaratan sözlerinden ve bağlantılarından bahsediyor. Ticaret odası ve internetin etrafındaki diğer web siteleri gibi, siteye yerleşmeye çalışan web sitesine bir şekilde yönlendiriyorlar. Ben bir otomatik web sitesinden ev asistanları için bir link almak için gidiyorum Ben başlığında remodeling hakkında konuşmak web sitelerinden birini alacağım.

Yani internet arama motoru görünürlüğü uzmanı veya bağlantı uzmanı veya bağlantı kurma uzmanı işinizi size en uygun web sitelerinden en iyi linkleri almaya çalışacağız.

Bunu yapmamızın yollarından biri, bizim bulduğumuz web sitelerini bulmak için iyi bir yer olduğunu belirterek, sitemize bir link ekleyelim.

Bunu karşılıklı bağlantılar veya üç yollu bağlantılar veya herhangi bir manipülasyon oluşturarak yapmayız, basitçe onları teşvik ederiz ve eğer terimleriniz değerli olduğu için ilginizi çekiyorsa, size bir bardak satın aldığınızı söylersek kahve ya da hediye kartı gönder.

Arama motorları, bağlantıları etkilemek için bir acı olarak görmüyorlar, sadece web siteleriniz için bir link almanın sizin için en anlamlı olduğu web sitelerine çıkacaksınız.

İnsanlar meşgul oluyorlar, onlara kahve ya da benzeri şeyler satın almalısınız, bu yüzden sizin için en uygun olan bir sayfadan web sitenize çok uygun bir fiyata sahip olmanız için bir yoldur, bu yüzden bağlantı kurma uzmanınız bunu yapmalıdır. gece ve gündüze kadar, her bir bağlantıyı keşfedene kadar, sadece birinden almaları ve sayfa sahibi olan kişiyle sohbet etmeyi denemeleri gerekiyor.

Doğru şekilde yapılırsa SEO, yapılandırılmış veya organize edilmiş bale içeriğine sahip olarak hem içerik düzeyinde hem de, anahtar kelime, arama yapan anahtar kelimeler için gerçekten iyi bir iç bağlantı yapısına sahip web sayfalarını optimize eder.