एसईओ

SEO Öğrenme: 4 Sebep Şimdi Freelance Online Yazarlar için bir Zorunluluk

Bu günlerde cep telefonu yok mu düşünebiliyor musunuz? Bir iPhone'unuz olması gerektiğini söylemiyorum ama en azından temel bir cep telefonuna sahip olmayan kaç kişi biliyorsunuz? Pek değil, değil mi? Eh, aynı bir serbest online yazar olarak SEO içeriği yazma öğrenmek için ilerleme hakkında söylenebilir.

2007'de benim yeteneklerime göre arama motoruyla optimize edilmiş içerikler yazmayı öğrendim ve ekledim. Ve oğlum, aşağıdaki nedenlerle yaptığım için memnunum.

I. Yarışmadan Uzak Durun

SEO içeriğinin yazılması sizi yarışmadan ayırıyor çünkü bu yazının ne hakkında olduğunu öğrenmek için zaman almayan birçok çevrimiçi yazar için hala yeni.

Ancak, bir çok çevrimiçi işin gereksinimlerini daha önce hiç incelediniz mi? Şunun gibi şeyleri göreceksiniz: SEO en iyi uygulamaları bir varlık bilgisi; içerik yönetim sistemleri bilgisi; arama motoru optimizasyonu çalışma bilgisi; Trafiği yönlendiren içerik yazmayı, sosyal medya yazma becerilerini nasıl artıracağını bilmek; vb.

SEO copywriting'ı öğrendiğinizde aldığınız tüm bu becerileri, ve bu teknik yazının ne hakkında olduğunu bilmeyen freelancerlardan ayırmanızı sağlar.

Daha Fazla İş için Nitelikli

Son noktada Piggybacking, bu beceriye sahip olduğunuzda çok daha fazla iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Artık çevrimiçi olarak gördüğünüzde bu işleri atlamak zorunda değilsiniz ya da anahtar kelimeler, çapa metni veya sayfa SEO'su gibi şeyler söyledikleri zaman ne hakkında konuştuklarını merak ediyorsunuz.

Bilmeceksin!

Yüksek Kazanç Yeteneği

ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu'na göre 2012'de "Yazarlar ve Yazarlar" için ortalama maaş, 55.940 dolardı. Siteye göre giriş seviyesi eğitimi bir Lisans Derecesi idi.

Bu yazının iş arama sitesi SimplyHired'e göre, bu yazının ortalama maaşının (Kış 2014) 66.000 $ olduğu SEO yazısıyla karşılaştır. Ve SEO'yu öğrenebilir ve bir hafta kadar az kazançlı, ev tabanlı bir yazma kariyerine devam edebilirsiniz – gerçekten!

IV. Durgunluk Önlemi, Evden İşe İş

Önümüzdeki on yıl boyunca ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu'na göre “Yazarlar ve Yazarlar” için iş bakış açısı ( 2012-2022) tüm meslekler için ortalamadan yüzde 3 daha düşüktü.

Şimdi bunu SEO içerik sağlayıcıları için iş bakış açısından karşılaştırın. Bakımlı bir bahçede istenmeyen yabancı otlardan daha hızlı büyüyor. Kanıt?

New York merkezli teknoloji şirketi Conductor tarafından yürütülen bir 2012 araştırması, LinkedIn profillerinde SEO başlıklarını ve becerilerini listeleyen profesyonellere yönelik talebin yıllık% 112 artışını gösterdi [this includes SEO writers]ödeme paketleri $ 'a kadar gidiyor 94.000.

Nedeni, arama motoru optimizasyonu, şirketlerin çevrimiçi olarak nasıl bulunacağıyla ilgili. İşletmelerin bunu yapmasına yardımcı olabilirseniz, bunun için çok para ödeyecekler ve Google ile sinir bozucu algoritma değişiklikleri yakında hiçbir yere gitmediğinden, yönergelerinizde kalıyorsanız isteğe bağlı bir çevrimiçi yazar, yani kendiniz için resesyona dayanıklı bir iş yaratın).