एसईओ

SEO Stratejileri – Arama Motoru Optimizasyonu Hakkında Gerçeği

Çevrimiçi Olmanın Önemi

Biliyor muydunuz? Şu anda, kullanıcıların% 81'inden fazlası ilk önce İnternet'te arama yaparak, sarı sayfalar, gazeteler, geleneksel "çevrimdışı" yöntemleri kullanmaktadır.

Ayrıca Biliyor muydunuz? – Web sitelerine gelen trafiğin% 60'ı, Google, Yahoo ve MSN / Bing'de aradıklarını yazarak arama yapan kişilerden geliyor. Şimdi, web siteniz arama motoru sonuçlarının ilk sayfasında değilse, maalesef şu an ne yapıyorsunuz? Bu yüzden, ilk sayfa arama sonuçlarına nasıl ulaşılacağını bilmek istediğinizden eminim ve doğru SEO stratejileriyle başlıyor.

Başlayalım!

İlk şeyler ilk!

"Biraz bilgi tehlikeli bir şeydir"

SEO ya da Arama Motoru Optimizasyonu söz konusu olduğunda, aynı şey çok fazla bilgi için de geçerlidir. Nasıl sürüleceğini öğrendiğiniz zaman, yanmalı motor hakkında bilgi sahibi olmanız, valfin zamanlamasını doğru bir şekilde yapabilmeniz veya bir aktarımı yeniden yapabilmeniz gerekliydi?

Tabii ki değil!

Aracınızın gideceğiniz yere güvenli ve sorunsuz bir şekilde gitmesini sağlamanın gerekliliğine ihtiyacınız vardı. Aksi takdirde, araba yolundan asla çıkamayacaksınız ya da çok fazla bunalmış olacaksınız ve asla sürmeyi öğrenmeyeceksiniz … asla istediğiniz sonuçları elde etmeyeceksiniz.

Pazarlama Dersi # 1 "Park edilmiş bir arabaya binemezsiniz!"

Maalesef, insanların bugün sizi İnternet'te satmaya çalıştıklarıyla uyumlu görünen çok fazla özledim bilgileri var. Bunu hayal et?
Bunun üç nedeni basit:

1. SEO Şirketleri, Gurus ve Danışmanlar, sadece büyük beyinleri, deneyimleri ve sihirli asalarının sitenizi optimize edebildiğine ve bu eski küçük şansınızın hiç şansı olmadığına inanmanızı istiyorlar, bu yüzden de fazla para harcamaya gerek yok.

2. Gurus'u düşünün ve Danışmanlar birkaç hileyi öğrenir ve mallarını tüm web üzerinde vicdansız bir şekilde satarlar.

3. Son olarak, On-Page optimizasyonunu gitmek için gereken yere götüren gerçek web yöneticileri var. (Benim alçakgönüllü ve kârlı düşüncemde) Bana inanmıyorsanız, devam edin ve MIT'den mezun olduğunuza ve web sitesi kodlamasıyla ilgili tam bir çalışma bilgisine sahip olduğunuz 200 sayfalık e-kitaplardan birini satın alın. Cam yemeyi tercih ederim … Bunu biliyorum çünkü bunlardan birini okudum, ama ışığı görmeden önce onlarca.

Başka bir deyişle, Mona Lisa’yı her mekânda denemeye ve boyamaya eğilimli oluyorlar, ancak herkesi müzeye davet etmeyi unutuyorlar. IE Tüm teknoloji ve pazarlama yok. Unutma, arabanın hareket etmesinin önemi hakkında konuştuk, değil mi?

Arama Motoru Optimizasyonu Mitleri

  • PPC veya ücretli विज्ञापन çok daha ucuz ve daha hızlıdır. YANLIŞ. Ücretli reklamcılık, yalnızca On-Page optimizasyonunun bir zaman dilimi ayarlandığı yerde, ödeme yaptığınız kadar iyidir. Doğal Arama Trafiği, tüm trafiğin% 60'ını oluşturuyor ve siteniz optimize edilmiyorsa reklamda tıklama başına daha fazla ödeme yaparsınız.
  • SEO sonuçları, yıllar olmasa bile, aylar alır. YANLIŞ. Aslında, birkaç gün içinde anında sonuç bekleyebilirsiniz. Hiç kimse bu günlerde beklemek için zaman ya da sabır var …
  • Optimal SEO sonuçları sadece bir SEO uzmanı tarafından elde edilebilir. YANLIŞ. Doğru SEO Stratejileri kullandığınızda büyük bir başarı elde etmek için teknik bilgi veya SEO uzmanlığı gerekmez.
  • Önemli sonuçlar görmeye başlamadan önce yüzlerce bağlantıya ihtiyaç var. YANLIŞ. Hiç duydun mu, "Daha zeki çalış, daha zor değil"? Sonuçlarınızı çok az bağlantıyla maksimize edebilirsiniz.
  • Google algoritması karmaşıktır ve 100'den fazla faktörü göz önünde bulundurmaktadır. Hepsini hedeflemeden maksimum SEO sonuçlarına ulaşmak imkansız. YANLIŞ. Arama motoru sonuçlarının üzerinde en fazla kayda ve ağırlığa sahip anahtar alanlar var. Aslında, bu önemli alanlar arama algoritmasının çoğunluğunu oluşturur.
  • SEO yazılımı en iyi sonuçları veriyor. YANLIŞ. Basitçe söylemek gerekirse, hedeflemek için temel alanları biliyorsanız, HER zaman herhangi bir SEO programı daha iyi performans. Ne yaptığını biliyorsan karmaşık bir süreç değil. (ünlü son sözler)

O zaman ne hakkında SEO nedir?

Pekala, sen hastasın. Hakkında bilmeniz gerekenler aşağıda belirtilmiştir. NEDEN Arama Motoru Optimizasyonu her şeyden sonra ve sadece bir dakika içinde "NASIL YAPILIR" bölümüne gideceğim. Keşfedilmemiş bölgeye sprint öncesi yürüyelim.

Tamam, işte ilk önce siz topu toplarsınız … iki tür Arama Motoru Optimizasyonu vardır! Ne? Kim biliyordu? Peki ben yaptım ve şimdi de öyle.

"SAYFADA" SEO ve "SAYFA SAYFASI" SEO var.

Sayfa İçi SEO web sitenizin boyut, düzen, metin, fotoğraf ve videolarını, bir kullanıcı çevrimiçi olarak arandığında arama motorları tarafından kolayca bulunabilmelerini sağlayacak şekilde yapılandırmanın yöntemidir.

Off-Page SEO web sitesinin dışında gerçekleşir. Ürünleriniz ve hizmetlerinizle ilgili değerli ve ilgili içeriği internet üzerinden blog yayınları, videolar, makaleler, forumlar, podcast'ler vb. Şeklinde dağıtmanın yöntemidir. motorlar yanı sıra trafik.

Artık süreçte bir orta adam (bir Yargıç gibi) var ve arama motorları Google, Yahoo & Bing / MSN gibi. İnternetin etrafında gezinip geziniyorlar ve dizin oluşturuyorlar ya da web sitenizi algoritmalar olarak bilinen kendi formüllerine göre sıralıyorlar.

Hiç kimse kesin formülleri bilmiyor (Google’daki web meraklıları hariç, ancak konuşmuyorlar) ancak web sitenizi optimize etmeye gelince bazı kesin Do & D’ler kurduk . Anlamanız gereken diğer bir şey ise, Google & # 39; ın & Y & uum & n & # 39; un web sitenizi sıralarken Sayfa İçi ve Sayfa dışı optimizasyonunu kullanmasıdır. Şimdilik, diğer tüm web pazarlamanın temelini oluşturan Yerinde SEO'ya konsantre olacağız.

Reklamlardan ödenen web trafiği bile optimize edilmiş bir web sitesiyle size daha az mal olacak çünkü arama motorları kurallarına göre oynayacağınız için sizi ödüllendirecek … Ve sadece arama motorlarının kurallarını yöneten bir tema tüketiciyi korumaktır. .

Arama Motorları birincil işi, en çok İLGİLİ sonuçları (web siteleri, videolar, makaleler vb.), Yazdıkları arama terimine göre arama yapan tüketiciye veya kişiye getirmektir. : Google'da "Snake Poison Antidote" için arama yapacak olsaydınız, yılan derisi el çantaları ve botlarıyla ilgili web sitelerini çektiyse memnun ve anlaşılır şekilde daha az kızgın olursunuz. Kaptın bu işi.

SEO Stratejilerine Başlarken

1. ANAHTAR KELİMELER : SEO'dan önce (ya da sitenize doğru arama motoru dostu öğelerin doğru yerleştirilmesi süreci) Optimizasyon, kullanıcıların öncelikle ürün ve hizmetlerini aramak için kullandıkları arama terimlerini anlamaya başlar. . Bu arama terimleri genellikle "Anahtar Kelimeler" olarak bilinir. Uygun Anahtar Kelime araştırması, çoğu insanın (hatta deneyimli pazarlamacıların) bile başlamadan önce başarısız oldukları yerdir. Neyse ki, sitenizi optimize etmek için en iyi şartları almak için hiçbir zaman kullanamayacağınız bol miktarda ücretsiz ve ücretli araç var.

2. YERLEŞTİRME : Anahtar kelime araştırmalarınızı tamamladıktan sonra, bunları sitenizin tüm öğelerine * stratejik olarak yerleştirmenin zamanı geldi (Başlık, Başlık, Açıklama, Meta Etiketleri, Gezinme Bağlantıları, Görüntüler, H1, H2) , H3 etiketleri, Alt Etiketler, Gövde vb.) Google'ın ve diğerlerinin, sitenizin bu anahtar kelimeler için alaka düzeyini sıralayabilmesi için tümünü endeksleyebilmeleri veya hesaba katmalarını sağlamak.

* Not: Tüm bu "elemanlar", en yaygın kullanılan web sitesi platformlarını doldurmak için kolayca erişilebilen alanlardır.

Tamam, işte bu!

Bu olamaz.

Evet yapabilir! Sırala …

Ben de, hangi tür site yapıları kullanılacak, çerçeveler, komut dosyaları, vb. Gibi şeyler içeren şablon optimizasyonu birçok geekier yönleri olduğunu söyledi. WYSIWYG * siteleri, bu yönlerin birçoğunda, bu Arama Motorları için optimizasyon veya okunabilirlik kolaylığı için önceden kodlanmışlardır.

* WYSIWYG (Gördüğünüz Ne Olduğunu Görüyoruz) – Kullanıcılara, günümüzde çoğu siteye nesne, resim ve metin eklemeyi ve tıklamayı sağlayan bir arayüz.

Sitenizdeki Anahtar Kelime Araştırması ve uygun Yerleşim, Sayfa İçi Arama Motoru Optimizasyonu'nun geniş konturlarıdır. Bununla birlikte, nişanınız için doğru ve karlı Anahtar Kelime Araştırması "Nasıl Yapılır" ve sitelerinizin tüm öğelerine doğru şekilde yerleştirmek için "Nasıl Yapılır", çizginizi nerede kazandığınızdır.

SEO Stratejileriniz Sonraki Adım

Neyse ki, yalnızca sayfa optimizasyonunda değil, aynı zamanda sayfa optimizasyonu ile ÜCRETSİZ trafiğin nasıl sürüleceği konusunda adım adım kılavuz hazırladık.

Arama Motoru Optimizasyonu'nun bir Gider olduğunu değil, bir Yatırım olduğunu unutmayın. Ücretli reklamlardan farklı olarak, sitenizi gerçekten optimize etmek için harcadığınız çabalar, geleceğe iyi bir şekilde para vermeye devam edecektir.

Uygun bir arama motoru optimizasyonu kılavuzu ile Yahoo, Google ve MSN gibi arama motorlarına kolayca hakim olabilirsiniz. Arama motorlarında yüksek sıralama yapmak kolaydır ve web siteniz için çok karlı olabilir.