एसईओ

SEO Stratejinizin Merkezine Kopyalama

Tüm web sitesi ziyaretçilerinin yaklaşık% 80'i arama motorlarından geliyor. Dolayısıyla, web sitelerini ciddiye alan herhangi bir işletme için SEO'nun bir öncelik olması gerektiği açıktır. SEO'nun büyük bir kısmı, web metninde yer alan anahtar kelimelerle ilgilidir. Bu nedenle, ilgili kopya, SEO başarısı elde etmede gerçekten önemli bir rol oynar.

SEO'nun sağlamasının birkaç basit yolu vardır ve profesyonel SEO tarafından verilen uğursuz uyarılara rağmen. şirketler, bunu yapmak için böyle bir organizasyona ihtiyaç duymazsınız – sadece kendi zamanınızı ve emeğinize biraz yatırım yapmanız gerekir.

Web'deki popüler ve çok kullanılan bir slogan 'İçerik Kraldır' ve SEO'yu denerken bunu aklınızda tutmaya yarar. Arama motorları her zaman kullanıcılarıyla en alakalı sonuçları sağlamak için birbirleriyle rekabet eder ve bunu bir anahtar kelime analizi yaparak yaparlar. Bu nedenle, sitenizin alakalı birçok anahtar kelime içerdiğinden emin olun. Örneğin, bir grafik tasarımcı, kendi sitesinde "grafik tasarım" ve "görsel imgeler" gibi sıralamalar yapmayı isterdi.

Google'ı kullanırken işlerin nasıl çalıştığını düşünün. Bir kelime veya kelime yazdığınızda web siteleri listesi görünür. Yaptığınız web sitelerini görüyorsunuz, çünkü Google sitelere arama ölçütlerinize ne kadar iyi uyduğunu önceliklendiriyor. 'Richmond Plumber' olarak nitelendirilen bir işletme, 'Richmond Plumbers' olarak nitelendirilen bir işletme, 'Güney Batı'da Sıhhi Tesisat' başlıklı birinden daha yüksek bir sıralamada yer alacaksa (diğer SEO kriterlerinin karşılandığını varsayarsak).

İşletmeniz için en karlı ve uygun anahtar kelimeleri belirlemenize yardımcı olabilecek çeşitli çevrimiçi kaynaklar. İki iyi kaynak, Google'ın anahtar kelime aracı (Google it!) Ve Wordtracker'ın anahtar kelime üreticisi.

Anahtar kelimeler çok önemli olsa da, anahtar kelimelerle yüklü bir site genellikle spam sitesi olarak kabul edildiğinden fazla yapma ve arama motorları tarafından görmezden gelinir. Yaklaşık% 5'lik bir anahtar kelime yoğunluğu optimumdur ve metninizin yoğunluğunu kontrol etmenizi sağlayan çeşitli ücretsiz araçlar mevcuttur.

Ayrıca sitenizi düzenli olarak güncellediğinizden emin olun. Arama motorları sık sık yenilenen siteleri tercih ederler. dakikaya kadar ve alakalı olma olasılığı daha yüksektir. 100 sayfa ile lanse edilen ve asla değişmeyecek bir web sitesi, arama motorlarında 10 sayfa ile başlayandan çok daha düşük bir sıralamaya sahip olacak, ancak düzenli olarak daha fazla ekleyecektir.

Tabii ki, SEO için iyi bir seçim değil Motorlar orada olduğunu bilmiyor – sonuç sayfalarına kayıt olmak için onlara söylemelisin. Bunu yapmanın çok hızlı ve kolay bir yolu var, bu yüzden sizin için başka birine ödeme yapmak için para harcamayın.

Basitçe ziyaret edin:

Google: http://www.google.co. uk / addurl.html

Yahoo: http://search.yahoo.com/info/submit.html

Burada web sitenizin adresini ve birkaç anahtar kelimenizi girin, gönderin ve işte bu, aramalarda tamamen kayıtlı ve görünür durumdasınız.

Başka bir faydalı adım da siteniz için bazı 'geri bağlantılar' sağlamaktır. Yani, diğer web sitelerinden size bağlantılar, karşılığında bir bağlantı gerektirmez. Diğer siteler sizinkilere bağlandığında, arama motorlarına sitenizin önem vermesi gerektiğini söyler.

Sadece herhangi bir eski site değil. İlgili konuyu ve tercihen popüler olan sitelerin bağlantılarını, aynı konu ve anahtar kelimelerinizle paylaşmanız çok önemlidir. Bu siteleri sizinkine nasıl bağlayacaksınız? Kolay! Sadece onlar için bir şeyler yapma teklif et. Örneğin, bir web tasarımcısıysanız, sitenize bir bağlantı karşılığında, ücretsiz bir web tasarımı sunabilirsiniz.

Son ve önemli bir bilgi parçası, kara listeye alma! Arama motorları, web isabetlerini güvenceye almak için dürüst olmayan yöntemler kullandıklarını düşündükleri siteleri zorlayacaktır.

Bu hoş olmayan kaderden kaçınmanın birkaç kolay yolu vardır: Bir, yinelenen içerik kullanma – özgünlük gibi arama motorları ve ayrıca, başka birinin metnini kopyalamak, dijital yayıncılık yasalarına aykırıdır; ve iki, sayfanızın içeriğinin görünür olduğundan emin olun. Birçok site, arama motorlarını sitenin düzenli olarak güncellenmekte olduğunu göz ardı etmek için siteye gizli sayfalar ekleyerek Google'ın faulüne düştü.

Bu basit adımları takip edin ve başarıya giden yolda ilerliyorsunuz. mutlak Arama Motoru Optimizasyonu.