एसईओ

SEO trafik seviyelerini nasıl yansıtacağınızı ve 'Bu'


Bu konuşmayı üst yönetimden biriyle konuştunuz mu?

Patron: “ Eğer tavsiyelerinizi uygularsak, bu durum trafiği nasıl etkiler?”

Siz: “ (19459008)

Patron: “ Yeni bir içerik projesi oluşturursak, çok fazla trafik üretecek mi?

Siz:“ Bu, bağlıdır. ”

“Bu bağlıdır”, trafik projeksiyonları ile ilgili sorulara bir arama motoru optimizasyonu uzmanı (SEO) tarafından verilen tipik bir yanıttır ve yönetimi sinirlendiren bir üst yanıttır.

Herhangi bir SEO'nun bildiği gibi, herhangi bir değişimin ne olacağını kesin olarak tahmin edemezsiniz. Kontrolünüz olmayan çok sayıda dış etmen olduğu için, trafiğinize yapacağız.

Ama – bu dış faktörleri dikkate alırken ve dikkate alırken patronunuza gelen trafik hakkında bir fikir verebilirsin.

bazı sorunları trafik üzerinde nasıl etkileyebileceğimizi ve kontrol edemediğimizi ve nasıl kontrol edemeyiz? Sitenize gelen trafiği tahmin etmek için.

Baselining

İlk adım, trafiğinizin nereden geldiğini ve ne kadar aldığınızı belirleyerek taban çizginizi oluşturmaktır. Herkesin aynı verileri kullandığından ve aynı şekilde baktığından emin olun. İdeal olarak, herkes tarafından paylaşılan bir gösterge panosuna sahip olursunuz, bu yüzden ihtiyaç duyan herkes istedikleri zaman numaralara bakabilir.

Mevsimsellik

Sonra, mevsimselliğin trafik numaralarınız üzerinde yarattığı etkiyi gözden geçirmelisiniz. Trafiğinizin son üç ila beş yıl boyunca aylık olarak nasıl değiştiğine bakın; mevsimsel trendlerde yıldan yıla tutarlılık olmalıdır.

Örneğin, sıcak hava koşullarına dayalı bir ürün için, belki de satışlarınız hazirandan ağustos ayına kadar zirveye çıktı ve Kasım'dan Mart'a kadar düştü. Bir perakende ürün, tatil sezonu boyunca zirveye çıkabilir ve yılın geri kalanında düşüş yapabilir. Bu eğilimleri veri periyotları üzerinden değerlendirin ve sitenin büyük bir bölümü site yeniden başlatıldığında noindexed olduğunda 2016'da bir ay boyunca atipik olarak daha düşük sayılarınız gibi aykırı değerleri kaldırın.

Yıllık trend

Sonraki Sitenize gelen trafiğin son birkaç yılda yıldan yıla nasıl büyüdüğü. Tipik büyümeniz yıldan yıla% 5 ise, büyük olasılıkla temel büyüme olarak beklemeniz gereken şey budur. Yıllar boyunca hangi projelerin yapıldığına dair bir fikir edinmek için geçmişe bakın, başlangıçtaki trendin üstünde ve ötesinde.

Artık hem yıllık hem de mevsimsel eğilimlere dayanan rakamlar beklemektesiniz. Büyük bir projeye rastlamadığınız sürece vurmanız gereken sayılar bunlar.

Yaklaşan projeler

Açıkçası, kimse geleceği tahmin edemez, ancak kanatlarınızda projeler yapıyorsanız ve bazılarını uygulamak istiyorsanız, Trafiği tahmin ederken bunları hesaba katmalısınız.

Geçmiş proje performansına dayanarak, bir proje uygulandığında ve büyüme paterninin neye benzemesi gerektiğine dair trafik elde etmelerini ne kadar sürdürebileceğine dair bir fikre sahip olmalısınız. Temel trafik modeline yaklaşan projeler eklerken, en iyi senaryoyu ve beklenen senaryoyu düşünün. Bu iki senaryo, size trafik numaralarını yansıtmak için kullanabileceğiniz bir aralık sağlar.

Elbette, bu trafik rakamları üzerinde olumsuz etki yaratabilecek bir takım etkenler bulunduğundan, “bu duruma bağlıdır”. İçsel personel değişiklikleri ve ekonomik etkiler gibi asıl rakamlar.

Proje trafiğinin tahmini ile ilgili bir diğer önemli nokta: En çok hangi trafiği getirdiğine dair bir fikriniz varsa, hangi projelerde uygulamak istediğinize dair iyi bir fikre sahip olacaksınız. Gelecek veya planlama programından düşebilir. Kötü performansın tekrarlanmasında bir anlam yok

Arama motoru algoritması güncellemeleri

Arama motorları, arama sonuçlarını iyileştirmek için sürekli olarak çabalarında algoritmalarını değiştiriyor. Bu değişiklikler trafiğinizi olumsuz yönde etkileyebilir. Web yöneticisi yönergelerine karşı bir şeyler yapıyorsanız, bunun gerçekleşmesini bekleyebilirsiniz, ancak durum her zaman böyle değildir. Bazen arama motorları kullanıcı deneyimini iyileştirmek için verileri nasıl sunduğunu değiştirir, bu da sayfalarınızın nasıl görüntülendiğini, sıralanmasını ve tıklanmasını etkileyebilir.

Eğer web sayfalarınız bir arama motoru güncellemesinden olumsuz etkileniyorsa, tek yapmanız gereken neyin değiştiğini inceler ve kaybettiğiniz trafiği kurtarmanın bir yolu olup olmadığına bakın.

Rekabetçi değişiklikler

Rakipleriniz sitelerini istedikleri zaman değiştirebilir ve aynı anahtar kelimeler için optimizasyon yaparak SEO çalışmalarınızı kopyalamaya çalışabilirler. benzer içerik oluşturmak. Bu, trafik akışınızda olumsuz bir etkiye sahip olabilir.

Bu, bir SEO'nun hiçbir zaman durmadan durmasının birincil nedenidir. Fırsatları veya değişiklikleri erkenden tanımlamak için rakiplerinize, sitenize ve trafiğinize dikkat etmelisiniz. Reaktif olmaktan çok proaktif olmak en iyisidir.

Hatalar

Hatalar hepimizin başına gelir, bu da verilen bir şeydir. Kalite güvence sürecinde bir şey gözden kaçırıldığında, bir güncelleme veya üçüncü taraf bir takım arızalarında değişiklik olduğunda, trafik düşme potansiyeline sahiptir. Bu, bir sitenin tüm unsurlarını proaktif bir şekilde izlemenin çok önemli olmasının bir başka nedenidir.

Beklenti değişimi

Her zaman, SEO trafik seviyelerini yansıtırken bir “o bağlıdır” unsuru olacaktır. Ancak bir temel oluşturmak ve tarihsel trafik trendlerini anlamak, trafik seviyeleri düştüğünde size ne beklemeniz ve sizi uyarması gerektiği konusunda bir fikir verecektir.


Bu yazıda dile getirilen görüşler, misafir yazara aittir ve mutlaka Arama Motoru Arazi değildir. Çalışanlar yazarlar burada listelenmiştir.


लेखक के बारे में

Simon Heseltine, CycleTrader, RVTrader, RV Web Servisleri, Ticari Web Servisleri, CommercialTruckTrader ve diğerlerinin dahil olduğu dijital tekliflerin lider sağlayıcısı Trader Interactive'de Audience Growth'ın Başkan Yardımcısıdır. EquipmentTrader.com. 2007 yılında, Arama Motorları Aracılığı'nda, şirket içi ekipler hakkında yazan ilk köşe yazarlarından biriydi ve bunları yönetme konusundaki uzmanlığı nedeniyle çok sayıda endüstri ödülü kazandı.