एसईओ

SEO Vs Sosyal Medya

Sadece birkaç yıl önce, en iyi pazarlama aracı online SEO. SEO hala güçlü, ancak işletmeler sosyal medya pazarlamasının daha fazla fayda sağladığını görüyor. Bunun nedenleri, SEO ve sosyal ağ arasındaki büyük farklılıklarda yatıyor.

Her şeyden önce, SEO otomasyonla ilgilidir, sosyal medya ise tümüyle konuşmalardır. İkincisi gerçek, dürüst ve gerçek konuşmalar üzerine odaklanır. Bu otomatikleştirilemeyen bir şey. Hiç bir algoritma, gerçek konuşmaların değerini ve derinliğini ölçemez.

İkincisi, SEO'lar tek taraflı, sosyal medya pazarlaması ise sadece iletişim ve satışla ilgili değil; Aynı zamanda tüketicileri dinlemekle ilgili. Ve tüketicileri dinlediğinizde, ne cevap vereceğinizi biliyorsunuz. Siz de yanıt vererek, siz ve tüketicileriniz arasında güven oluşturursunuz.

Üçüncüsü, sosyal ağlar paylaşımla ilgilidir. Ne kadar çok paylaşırsanız, açılsın ve nişan alırsanız, ne kadar başarılı olursunuz. Öte yandan, SEO, tekniğinizi kendinize saklamakla ilgilidir. Bu, SEO'yu daha karmaşık ve rekabetçi kılarken, diğeri rahat, ilgi çekici ve arkadaş canlısıdır.

SEO, yatırım getirisi ile ilgilidir. SEO yaptığınızda, başarılı sayılmak için satışa dönüşmesi gereken artan trafikten başka bir avantaj yoktur. Ancak, sosyal medya sadece ROI ile ilgili değildir. Amaç, daha fazla takipçiye ve hayranlara, durum güncellemelerini ve tweet'leri uzun mesafeler için yayınlayabiliyor. Son sonuç sadece yatırım getiriniz değildir. Bir müşteri ile her etkileşim kurduğunuzda, aynı zamanda, uzun vadede, size tek seferlik bir satıştan ziyade sürekli iş getirecek bir ilişki kurarsınız. Bu, hemen bir satış yapmasanız bile, müşterilerinizle devam eden bir ilişkiniz var demektir ve uzun vadede, daha fazlası için geçerli olacak.

Ama bunlar SEO'nun değerli olmadığını söylemiyorlar. . Çevrimiçi başarı elde etmek istiyorsanız hala önemlidir. Ancak sosyal medyanın varlığı, çevrimiçi ortamda başarılı olmak için daha etkili bir stratejiye yol açıyor: SEO ve sosyal medyayı birlikte kullanmak. Bu ikisi rekabet etmek değil; birbirlerini tamamlamayı amaçlıyorlardı.

SEO ve sosyal medyanın faydalarını en üst düzeye çıkarmak için, hem SEO hem de sosyal medya pazarlamasının entegre edildiği bir strateji sunabilen bir ajansı işe alın. Bu alanda kendini kanıtlamış olanları seç.