एसईओ

SEO'da Anahtar Kelime Araştırmasının Önemi

Arama motoru optimizasyonu ile ilgili temel konulardan biri anahtar kelime araştırmasıdır. İnternete aşina olmayan insanlar bir anahtar kelimenin ne olduğunu ve neden arama motoru optimizasyonu için bu kadar önemli olduklarını merak ediyor olabilirler. Sadece internette bazı bilgileri aradığınızı hatırlayın. Google, Yahoo, Bing vb. Gibi arama motorlarına bazı kelimeler yazmış olabilirsiniz. Kelime veya arama motoruna yazdığınız uzun kuyruk deyimi, anahtar kelimelerinizdir.

Kısa anahtar kelimeler, herhangi bir web sitesine trafik çeken temel öğelerdir. Web SEO'nuzun bir parçası olarak anahtar kelimeleri optimize ederek, makalelerinize, videolarınıza, bloglarınıza vb. Çok fazla trafik çekebilir ve web sıralamanızı artırabilirsiniz. Uygun anahtar kelimeler, yalnızca alakalı ziyaretçilerin web sitenizi ziyaret etmesini ve çok iyi hedeflenmiş tanıtımlarınızın olmasını sağlar. Bugünün iş senaryosunda, kalabalığın arasında fark edilmeli ve ayağa kalkmak çok önemlidir. Anahtar kelime araştırması, başarılı internet pazarlaması ve web SEO için en önemli faktörlerden biridir.

Doğru anahtar kelimeleri bulmak genellikle web sitenizin başarısını sınırlar. Sayfanıza açılış yapan bir ziyaretçiyi, web sıralamanızı daha iyi bir hale getirmesine rağmen, sizin için önemli bir anahtar kelime ile çevirmeyeceğinizi unutmayın. İşletmeniz için bir anahtar kelime araştırması yapmayı düşünebilirsiniz. Anahtar kelime araştırması yapmanın en iyi yolu, popüler kelimeleri ve web kullanıcılarının işletmenizle ilgili siteleri bulmak için kullandıkları kelime öbeklerini bilmenize yardımcı olan çevrimiçi araçları kullanmaktır. Ayrıca bu anahtar kelimelerin ve ifadelerin her birinin popülerliğini de bileceklerdir.

Bir anahtar kelime araştırması yaparken aklınızda bulundurmanız gereken birkaç şey var:

  • Anahtar kelime araştırması yaparken işinizi anlamanız gerekiyor. Kullanılmış araba satıyorsanız, kullanılmış araba anahtar kelimesi, arama motoru optimizasyonunuz için otomobil gibi bir anahtar kelimeden daha önemlidir.
  • Tek anahtar kelimeler en iyi aramaya neden olur, ancak bu tür anahtar kelimeler çok rekabetçidir ve bunları kullanarak iyi bir SEO sıralamasına sahip olmayabilirsiniz. Öte yandan, uzun ifadeler daha az rekabetçidir ancak arama sıklığı da daha azdır.
  • Son derece popüler bir şirketseniz, web sitenize atıfta bulunarak, rakiplerinizin yüksek bir web sıralaması elde etmek için kullanamadıklarına dair bir anahtar kelime veya kelime öbeği düşünün.
  • Anahtar kelimeler üzerinde araştırma yaparken ve sıcak olanları bulurken akıllı olun. Birçok anahtar kelime doğal bir ölümle sonuçlanır ve bunları web sitenizin önemli anahtar kelimeleri haline getirmemelisiniz.
  • Çalışma coğrafyalarınızı aklınızdan çıkarmayın. New York'ta pizza satıyorsanız, web sitenize California'dan bir görüntüleyici giriyorsanız, işinize dönüşmeyeceksiniz.
  • Üç kelimeden fazla kelime içeren ifadelerden çok daha fazla insan yazmayın.
  • Anahtar kelime araştırması sürekli bir süreçtir ve web sitenizin sıralamaya devam etmesini sağlamak için periyodik olarak yapılmalıdır.

İyi bir anahtar kelime araştırması, arama motoru optimizasyonunun temelidir. Size daha iyi bir web sıralaması sağlar ve ayrıca web sitenize yalnızca alakalı trafiği yönlendirir.