एसईओ

Sigorta Acenteliği SEM ve SEO'nun ABC'si

Sigorta Acenteliği SEM ve Sigorta Acenteliği SEO arasındaki fark nedir? Her birinin tanımıyla başlayalım. SEM, arama motoru sonuç sayfalarında (SERP) görünürlüklerini artırarak, ücretli yerleştirme, içeriğe dayalı reklamcılık ve ücretli dahil etme yoluyla web sitelerini tanıtmaya çalışan bir İnternet pazarlama türü olan Arama Motoru Pazarlaması anlamına gelir. SEO, SEM'in aynı hedefini, SERP'lerde geliştirilmiş web sitesi görünürlüğünü içeren Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelir, ancak organik (ücretsiz) listeleri hedefler. Sigorta SEO SEM'in bir alt kümesi veya bileşenidir ve çoğu zaman SEM girişimlerinin zorunlu bir bileşeni olarak kabul edilir. Kısaltmalar her iki girişim için de bolca var. İşte, daha kapsamlı bir Ajans SEM programının bir açıklamasında bulunacak olan SEO'nun temel öğelerinden bazıları şunlardır:

a. Ajans Web Sitesi Tasarımı

b. Sayfa optimizasyonunda

c. Sayfa dışı optimizasyon

d. Sosyal Medya (bazıları bu SEM'i düşünmektedir)

e. Ajans Bloglama

f. Web Sitesi Resimleri

g. Web Sitesi Videoları

h. İlgili Backlink binası

i. White Hat SEO Wheels

SEM'i tartıştığımızda, Sigorta Acenteliği PPC kampanyaları ve विज्ञापन kelimeleri, makale gönderimleri, mikro bloglama, vb. Dahil olmak üzere performans seçenekleri için ödeme ekliyoruz. Anahtar kelime analizi hem SEO hem de SEM için gerçekleştirilir. Sigorta Acenteliği SEM sürekli bakım ve sürekli dikkat gerektirir, sürekli güncellenmeli ve izlenmelidir. SEM'in bir başka yönü de Sosyal Medya Pazarlama (SMM) ve Arama Motoru Pazarlaması Yönetimi (SEMM). SEMM, SEO dahil olmak üzere birçok faaliyetle ilgilidir, ancak trafik oluşturma metrikleri yerine YG yönetimine odaklanır. SEMM ayrıca organik SEO'yu da birleştirerek, PPC bütçesi dolar gerektirmeden üst SERP sıralamasını hedeflemektedir.

Böylece SEM Listemize SEMM, SMM ve PPC ekleyebiliriz, SEM ve SEO’nun ABC'leri için temelleri tamamlayabiliriz. SEM listesinin neye benzeyebileceğini gözden geçirelim:

a. Ajans Web Sitesi Tasarımı

b. Sayfa optimizasyonunda

c. Sayfa dışı optimizasyon

d. Sosyal Medya (bazıları bu SEM'i düşünmektedir)

e. Ajans Bloglama

f. Web Sitesi Resimleri

g. Web Sitesi Videoları

h. İlgili Backlink binası

i. Beyaz Şapka SEO Tekerlekleri

j. TBÖ Kampanyaları

k. Ad Words analizi

l. Mikro blog (Twitter, vb)

m. YouTube (Video)

n. Alışveriş Sepetleri

o. TBÖ Kampanya Yönetimi ve Bütçe İncelemesi

s. Dönüşüm Oranı Yönetimi ve ROI Analizi

Biraz daha kapsamlı SEM listemiz, alfabenin yarısından fazlasına bizi yerleştirir ve bu sadece temel bilgilerin bir listesidir. SEO ve Sigorta SEM ile büyük kompleksler var, ancak sıradan araştırmacı, bir ajans, ajans sahibi ya da teknolojik web yeterliliklerini geliştirmeyi amaçlayan ajans üreticisi tarafından yönetilmesi muhtemeldir. Küçük ve orta büyüklükteki ajansların iyi kadrolu pazarlama departmanları, bazen 50 milyon dolar ila 750 milyon dolarlık prim aralığında (ajans komisyonlarında 5 Milyon – 75 Milyon $) bile, bu tür karmaşık sigorta pazarlama girişimlerini uzman bir firmaya dış kaynak olarak sunabilir .