एसईओ

Sigorta Ajansı SEO Girişimi başlatmak için 5 Basit Adımlar

Sigorta acenteniz henüz sigorta acentenizin SEO'suna (veya bir sigorta acentesi arama motoru pazarlama girişimi) henüz başlamamışsa, ilerlemek için bu beş temel adımı düşünün ve bunu hızlı bir şekilde yapın.

  1. Tercih ettiğiniz anahtar kelime öbekleri listesini oluşturun. Bunun örnekleri arasında New York Sorumluluk Sigortası, Connecticut İş Sigortası, Sahip Operatör Sigortası veya Grup Sağlık Sigortası sayılabilir. Bunlara uzun kuyruk anahtar kelime öbekleri denir ve ajans web sitenizde belirgin bir şekilde görünmesi gerekir. Aracılar, çoğu zaman günlük tartışmalarınızda belirtildikleri gibi yardım almadan bunları belirleyebilmeli ve ardından bu ifadeleri Google tarafından sağlanan ücretsiz ve basit bir araç olan Google AdWords'te gözden geçirebilmelidir.
  2. Hem rekabetçi hem de daha az rekabetçi ifadeler kullanarak Google AdWords’te inceledikten sonra ajansınız için en iyi kelime öbeklerini seçin. Ayda 10 kez gerçekleşen aramalar bile, sigorta acentesi pazarlama planlarınız için değerli olabilir.
  3. Bu ifadeleri sigorta web sitenize ekleyin. En iyi kelime öbekleriniz için% 6'yı ideal bir anahtar kelime yoğunluğu olarak (bu yazıdan itibaren) hedefleyin. Belirli bir kapsam türüne adanmış bir sayfanız varsa bu daha kolaydır. Örneğin, ajansınız Connecticut'daysa ve grup sağlık sigortasına ayrılmış bir sayfanız varsa, ajansınız bu sayfadaki (Connecticut Group Health Insurance) bu sayfa için% 6 yoğunluk hedeflemelidir. Bunun aşırı basitleştirilmesi, bu ifadenin bu web sitesi sayfasındaki her 100 kelime için altı kez görünmesidir (formül bundan biraz daha karmaşıktır – ama bu temel kavramdır).
  4. Bu ifadeyi web sitenize ait HTML kodlamasına ekleyin. Ajansınız için bunu yapmak için teknik bir kişiye veya "kodlayıcıya" ihtiyaç duyabilirsiniz. Başlamak için meta açıklamasına ve meta anahtar kelimelere eklenmelidir. Gerçek HTML kodunda, anahtar kelime öbeği eklemesine izin veren birçok yer vardır, ancak en azından meta anahtar kelimeler ve açıklama ile başlayın.
  5. Bu anahtar kelime öbeklerini sigorta acenteliğinizin bloguna ekleyin. Entegre bir web sitesi bloğunuz yoksa, sigorta acenteniz hemen bir tane eklemelidir. Sigorta acentesi blogları içerik oluşturmayı optimize eder ve hem ajans SEO'su hem de sigorta arama motoru pazarlamasında yardımcı olur. Unutmayın, çok az içeriğiniz varsa, arama motoru robotlarının (Google, Bing vb.) Endekslenmesi için çok az şey vardır. Bloglar, istemcilere, potansiyel müşterilere ve "evet" e de "botlar" dizini ekleyen arama motoruna alakalı içerik sunmanın harika bir yolunu sunar.

Tabii ki, bunlar sadece bir sigorta SEO girişiminin temelleri. Ücretsiz olarak sunulan çok daha gelişmiş araçlar ve sigorta SEO'su ve arama motoru pazarlaması için pek çok gelişmiş nüans (bazen de Arama Motoru Optimizasyonu olarak adlandırılır) vardır. Bu, "tarama, yürüyüş, koşma" yaklaşımıyla ilgili bir sorun yoktur ve bu temel bilgiler, ajansınızın sigorta SEO programınızın başlangıç ​​aşamasını geçmesine yardımcı olabilir. Bu temel adımları izleyin ve bilmeden önce yürüyeceksin. Bununla birlikte, ajansınız bir yürüyüşçünün aksine bir sprinter ise, sigorta acentesi arama motoru pazarlama girişimini saygın bir sigorta pazarlama ajansına aktarabilir ve çalışan bir işe başlayabilirsiniz.