एसईओ

Sıralamanızı Geliştirmek, Rekabetçiliğinizi Ölçmek ve Çevrimiçi Olmak İçin 7 Ücretsiz SEO Araçları

İnternet'te arama motoru optimizasyonu taktikleri için hızlı arama, çeşitli farklı ipuçları, öneriler ve kurallar getirecektir. Pek çok çelişkili fikirle, gerçek bir uzman fikrinin nerede açılacağını bilmek zor olabilir. Başarılı SEO ilkelerine yeni bir bakış için, en başarılı blogcuların ve şirketlerin zaten neler yaptığını takip etmeyi deneyin. Daha iyi sonuçlar elde etmeye başlamanıza yardımcı olabilecek ücretsiz SEO araçları listesine göz atın.

Bu araçlardan en iyi şekilde yararlanabilmek için SEO alanında birkaç genel alana dikkat etmeniz gerekir. Bu belirli ilkelere birer birer odaklanarak, hiçbir zaman kendi kendine ilgilenecek yeni bir stratejiyi kolayca uygulayabilirsiniz. Anahtar kelime optimizasyonunuza, bağlantılarınıza ve tanıtımınıza ve içeriğinizin kalitesine odaklanmayı düşünün. Siteniz anahtar kelimeler için uygun şekilde optimize edildiğinde, kullanıcılar sayfalarınızı basit bir arama teriminden kolayca bulabilir. Diğer güvenilir kaynaklardan sitenize geri bağlantılar, size otoriteyi ödünç verir, kullanıcılara sitenizin güvenilir olduğunu ve büyük arama motorlarının gözünde sıralamanızı geliştirdiğini gösterir. Son olarak, içeriğinizin kalitesi de önemlidir. Ziyaretçilerinize değer vermek ve arama motorlarına sitenizin trafiğe değer olduğunu göstermek için tutarlı bir şekilde mükemmel içerik sunmanız gerekir.

Sonunda, çabalarınızı takip etmek için birinci sınıf bir hizmete yatırım yapmak isteyebilirsiniz. SEO araçları, yeni bir web sitesi veya blogun yanı sıra, parayı vermeden önce yeni bir strateji denemek isteyen kullanıcılar için harika kaynaklar. Sıralamanızı geliştirmenize ve daha fazla trafik çekmenize yardımcı olabilecek bu yedi popüler araca göz atın.

1. Wordtracker

Wordtracker ile, müşterilerinizin anahtar kelime aracını kullanarak hangi arama terimlerini aradıklarını kolayca anlayabilirsiniz. Rakipleriniz tarafından hangi terimlerin hedeflenmediğini görmenizi sağlayan bir özellik de bulunmaktadır. Yeni siteler ve blogların sahipleri için Wordtracker, siteniz için anahtar kelimeleri bulmanıza ve sitenizde ne zaman ve nerede kullanılmaları gerektiğini anlamanıza yardımcı olabilecek bir araç da sunar. Wordtracker, anahtar kelime optimizasyonuna başlamak isteyen herkes için harika bir ücretsiz üründür.

2. KeywordSpy

Rakiplerinizin üzerine çıkmak istiyorsanız, KeywordSpy'deki arama araçları size yardımcı olabilir. KeywordSpy, kullanıcılara rakip bir işletmenin kullandığı anahtar kelimeleri bulma ve diğer şirketin AdWords'e ne kadar harcama yaptığını görme fırsatı sunuyor. Ayrıca, kârları artırmak için anahtar kelimeleri विज्ञापन kopyasına entegre etmeyle ilgili popüler anahtar kelimeler ve ipuçları da arayabilirsiniz.

3. Xinu İade

İyi bir çok yönlü araçlara ihtiyaç duyan kullanıcılar Xinu Returns'un sunduğu sadeliği çok sevecekler. Bu seçenek, sayfanızı ve SEO sıralamalarınızı anlamanıza yardımcı olurken, aynı zamanda geri bağlantılarınızın nereden geldiğini belirlemenize yardımcı olur. Kendi sitenize ve başkalarına göz atma seçenekleri ile bağlantılar, yer imleri ve sıralamaları basit bir yerde kolayca takip edebilirsiniz. Xinu Returns, zamandan tasarruf etmenizi ve çabalarınızı düzenlemenizi sağlayan SEO'yu kolaylaştırır.

4. Rekabet

Yarışmacılar, kullanıcıların rakiplerini takip etmeleri ve sıradaki puanlarını karşılaştırmaları için özel olarak tasarlanmıştır. Diğer sitelerin aramaları ve trafik numaralarına ilişkin analizlere erişim kazanacaksınız. Bu, diğer SEO çalışmalarınızla ne kadar ilerleme kaydettiğinizi belirlemenize yardımcı olabilir. Üç ay veya üç yıldır blog yazıyor olun, Compete'de sunulan arama araçlarından ve raporlardan yararlanabilirsiniz. Aldığınız bilgiler kendi sitenizi görüntüleme şeklinizi değiştirebilir ve çabalarınızın daha net bir resmini elde etmenize yardımcı olabilir.

5. Website Grader

Bazı sayıları Compete ve Xinu Returns gibi araçlarla kolayca karşılaştırabilseniz de, Web Sitesi Grader'da sunulan araçlar size zaman ve sorundan tasarruf etmenizi sağlayabilir. Website Grader kullanımı kolaydır ve anında sonuçlar verir. Sadece kendi web adresinizi ve rakiplerinizin birçoğunu koydunuz ve size nasıl çalıştığınızı anlatan bir not ve istatistikler alacaksınız. Trafik için sayılar ve raporlar vermenin yanı sıra, Web Sitesi Grader da sosyal medya ve SEO'da sonuçlarınızı gösterir. Bu, SEO çalışmalarınızın her yönüyle gözden geçirilmesi ve rekabetin daha iyi nasıl yürüdüğüne dair inceleme yapmak için harika bir yoldur.

6. Seomoz

Yoldayken girişimci için, Seomoz herhangi bir web sitesini ziyaret ederken kolayca etkinleştirilebilen kullanımı kolay bir araç çubuğudur. Mozilla Firefox tarayıcısında araç çubuğunu kullandığınızda, her yeni bir web sitesini açtığınızda analitik verileri anında alabilirsiniz. Göz attığınızda, daha fazla araştırma yapmanıza veya bir sonraki kaynağa hızlı bir şekilde geçmenize olanak tanıyan sayfanın genel görünümünü görürsünüz. Rekabetinizi erken aradığınız zaman, Seomoz kimin gerçekten karşı çıktığını ve kime dikkat etmeniz gerektiğini anlamanın harika bir yoludur.

7. SEO Book

SEO Book, sayısız premium ve ücretsiz SEO araçları gösteren çok kapsamlı bir kaynaktır. İhtiyaçlarınız için bir araç bulabilmeniz için kolayca sınıflandırılmış ve aranabilir bilgiler bulacaksınız. Anahtar kelimelerinizin arama motorlarında nasıl sıralandığını görmek için RankChecker araçlarını kontrol ettiğinizden emin olun.

Ve şimdi size en üst sıralardaki sonuçları almak için büyük sosyal medya sitelerinin nasıl geri çekileceğini göstermek istiyorum. buraya tıklayın: Sosyal Medya Optimizasyonu